CTA POSLUCHAJ

Przeszczep włosów to bezpieczny i zyskujący na popularności zabieg. Nie jest jednak najtańszy i wiele osób poszukuje klinik poza granicami kraju oferujących jego wykonanie taniej. Ale czy taniej oznacza lepiej? Niestety nie. Jakie błędy może popełnić lekarz? O tym w dalszej części, zacznijmy od tego, dlaczego warto zrobić przeszczep w Polsce. 

Przede wszystkim nie ma barier językowych, co jest niezwykle istotne, aby dokładnie zrozumieć zalecenia lekarskie, od których stosowania zależy również efekt końcowy przeszczepu włosów. Następnie możliwość konsultacji w dowolnym czasie, prościej odwiedzić klinikę znajdującą się na terenie kraju, aniżeli tą znajdującą się daleko za granicą. Polskie kliniki oferują wysoki standard opieki medycznej, zatrudniają wykwalifikowany personel oraz dysponują najnowocześniejszym sprzętem, co dla pacjentów jest gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług.

Doświadczenie i wiedza

Lekarze wykonujący przeszczepy włosów w Polsce są często wysoko wykwalifikowani i mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem w tym obszarze medycyny estetycznej, jakim są przeszczepy włosów. Pamiętajmy, że wybierając tańsze rozwiązanie, dla przykładu zabieg w Turcji, musimy liczyć się z tym, że zabieg zostanie wykonany nie przez znakomitego specjalistę, a przez technika, któremu niekoniecznie zależy na dobrym imieniu. Do Kierach Medical Clinic bardzo często zgłaszają się pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg w Turcji – właśnie ze względu na niższe koszty finansowe, u których zostały uszkodzone podczas zabiegu mieszki włosowe.

Jaki to dało efekt? Wydane pieniądze na zabieg, który nie tylko nie sprawił, że pacjent odzyskał piękny wygląd, a w dodatku zniszczone zostały jego bezcenne mieszki włosowe – które zaznaczmy nie odrastają – mogłyby być wykorzystane przy kolejnym zabiegu przeszczepu włosów. Do tego doliczmy konsultacje i ratowanie sytuacji u rodzimego lekarza specjalisty i okazuje się, że taniej równa się drożej. Zatem czy to się opłaca? Zdecydowanie nie!

Przeszczep włosów – Wybór lekarza – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na przeszczep włosów warto bardzo dokładnie wybrać lekarza oraz klinikę, w której zostanie wykonany zabieg. Takim najistotniejszym czynnikiem powinno być doświadczenie i kwalifikacje specjalisty. Nie wstydźmy się poprosić o dyplom, czy certyfikaty dodatkowych kursów. Nie słuchajmy jedynie zapewnień lekarza o super efektach zabiegów, a zasięgnijmy opinii i oceny innych pacjentów danej kliniki i danego lekarza. W dobie internetu i popularności mediów społecznościowych zdanie pacjentów jest na wyciągnięcie ręki. 

I koniecznie zapytajmy lekarza o jego doświadczenie, czy robił na przykład przeszczepy w renomowanych klinikach zagranicznych, ile wykonał przeszczepów w swojej karierze, a także o techniki i metody przeszczepu włosów, aby mieć pewność, że są zgodne z najnowszymi standardami. Zapytajmy także o przyszłą linię włosów, która jest niezwykle istotna w uzyskaniu naturalnego efektu końcowego, a o której przeczytasz w poniższym artykule: 

Najczęstsze błędy, które może popełnić lekarz 

Chociaż przeszczep włosów to bezpieczny zabieg, to jest kilka błędów, które może popełnić niedoświadczony lekarz, a które w sposób istotny wpłyną na efekt końcowy. I nie będzie to dobry efekt. 

Jednym z nich jest niewłaściwa linia włosów. To ona będzie najbardziej widoczna i będzie decydowała o naturalnym wyglądzie i efekcie końcowym. Jej kształt jest niezwykle ważny, musi być naturalny i adekwatny do wieku. Ważne jest dopasowanie do rysów twarzy. Czoło, jak i zakola nie mogą być zbyt bardzo uwypuklone, czy też zbyt zminimalizowane. Kolejnym błędem będzie niewłaściwe rozmieszczenie przeszczepionych włosów, czego efektem również będzie brak naturalności w wyglądzie.

Zbyt duża liczba pobranych jednostek włosów (graftów) może prowadzić do przerzedzenia obszaru dawczego, kolejny bardzo poważny błąd – to uszkodzenie mieszków, w wyniku czego dochodzi do ich obumarcia. Często spotykanym błędem jest pobranie większej, niż potrzebna ilość graftów, przez co pacjent na przyszłość jest pozbawiony potencjalnych do przeszczepu mieszków. Dlatego planując przeszczep włosów najważniejsze jest wybranie sprawdzonej kliniki i odpowiednio doświadczonego specjalisty, kierowanie się niskimi względami finansowymi może pacjenta drogo kosztować. 

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego lekarza oraz kliniki jest kluczowe dla uzyskania satysfakcjonującego, naturalnego i pięknego rezultatu przeszczepu włosów. 

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje: https://centrumkierach.pl/konsultacja/  

wpis na blog karol