Wypadanie włosów to problem powszechny, dotykający wielu ludzi na całym świecie, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, młodszych i starszych. Oczywiście wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym wynikającym z cyklu wzrostu włosów, ale ich nadmierna utrata jest sygnałem poważniejszych problemów zdrowotnych. Dlatego absolutnie nie należy tego bagatelizować, ponieważ wczesne wykrycie choroby daje lepsze rokowania do wyleczenia. Gdy pomimo leczenia ubytek włosów będzie poważny doskonałym rozwiązaniem problemu będzie przeszczep włosów, zabieg który jest całkowicie bezpieczny. Gdy się na niego zdecydujemy – z konsultacją z lekarzem trychologiem nie należy zwlekać, warto mieć świadomość, że upływ czasu działa na naszą niekorzyść. Szczególnie, że konsultację możemy odbyć online, w dogodnym dla nas momencie, bez konieczności wychodzenia z domu, dojazdu do kliniki – i co ważne – zupełnie bezpłatnie!

Nadmierne wypadanie włosów

Jeśli podczas codziennej pielęgnacji włosów – szczotkowania, mycia można zauważyć większą ich utratę, aniżeli do tej pory – jest to sygnał, że z organizmem dzieje się coś nie tak. Nadmierne wypadanie włosów ma różne podłoże, może to być związane ze stresem, zmianami hormonalnymi, niedoborami pokarmowymi spowodowanymi złą dietą, czynnikami genetycznymi oraz z chorobami.

Jeśli przerzedzenie włosów na skórze głowy jest nagłe, zaczyna zauważalnie się powiększać, czy po prostu zauważamy, że zaczynamy tracić więcej włosów – warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem specjalistą. Nie należy czekać i odkładać konsultacji, ponieważ z biegiem czasu problem będzie się nasilał, a jego wyleczenie, bądź skuteczność leczenia będzie się zmniejszać. Dodatkowo, warto pamiętać w kontekście przeszczepu włosów, że im później zdecydujemy się na taki zabieg, to będzie on wymagał większej ilości przeszczepionych mieszków włosowych. Dlatego czas odgrywa tutaj kluczową rolę. 

Zmiany w skórze głowy

Utrata włosów to nie jedyny problem, kolejnym są zmiany na skórze głowy, takie jak zaczerwienienie, łuszczenie, swędzenie lub ból. Mogą one świadczyć o obecności bakterii, grzybów, są objawem infekcji skóry oraz innych schorzeń wymagających natychmiastowego leczenia.

Przyczyny wypadania włosów

Jedną z najczęstszych przyczyn łysienia u mężczyzn jest tak zwane łysienie typu męskiego, które ma podłoże genetyczne. U kobiet natomiast są to zmiany hormonalne, szczególnie te występujące podczas ciąży, menopauzy lub zaburzeń hormonalnych. W efekcie mogą prowadzić do nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. Kolejnym czynnikiem – niezależnie od płci – jest stres. Niezwykle negatywnie odbija się on na funkcjonowaniu całego organizmu, wszystkich organów, w tym na cyklu życia włosów przyspieszając ich naturalne wypadanie. Na kondycję włosów wpływ mają różnego rodzaju choroby, chociażby takie jak toczeń rumieniowaty układowy, niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy oraz niewłaściwa dieta powodująca na przykład niedobory żelaza.

Kiedy zacząć myśleć o przeszczepie włosów?

Przeszczep włosów to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z trwałym i znacznym wypadaniem włosów, którym nie pomogły inne metody leczenia. Zanim jednak zdecydujesz się na przeszczep włosów, starannie wybierz klinikę oraz lekarza. Jego wiedza, doświadczenie, zmysł estetyczny będą miały kluczowy wpływ na efekt zabiegu. Ważne jest także podejście do człowieka jako do pacjenta, a nie jedynie klienta. 

O tym, jak właściwie wybrać lekarza przeczytasz w poniższym artykule, a także możesz odsłuchać w cyklu naszych podcastów o zdrowiu:

Wypadanie włosów może być sygnałem różnych problemów zdrowotnych, w tym poważnych chorób, dlatego warto skonsultować się z lekarzem, dla którego dobro pacjenta będzie priorytetem – zaleci wówczas szczegółowe badania, aby zdiagnozować podłoże utraty włosów. Być może oprócz przeszczepu potrzebne będzie także inne leczenie, nie mające stricte związku z włosami. Wczesna diagnostyka i leczenie mogą pomóc w zapobiegnięciu poważniejszym problemom zdrowotnym.

Przeszczep włosów? Zacznij od konsultacji online

Konsultacje online przed przeszczepem włosów to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zabieganych i zapracowanych osób. Przede wszystkim eliminują konieczność fizycznego stawienia się w gabinecie lekarskim. Dzięki temu możemy skonsultować się z ekspertem w dogodnym dla nas czasie i miejscu. Jest to szczególnie duże ułatwienie dla wszystkich, którzy chcą skonsultować swój problem z lekarzem z innego miasta, bądź z drugiego końca kraju. Takich pacjentów w Kierach Medical Clinic mamy wielu i jest to dla nich olbrzymie ułatwienie. 

Ważnym elementem konsultacji online jest możliwość wypełnienia formularza kontaktowego, w którym możemy określić nasze problemy związane z wypadaniem włosów, na podstawie których lekarz będzie mógł określić rozległość przeszczepu. Załączenie zdjęć włosów, pokazujących skalę łysienia oraz ewentualne obszary, gdzie chcielibyśmy przeprowadzić przeszczep, jest kluczowym elementem konsultacji online. Pozwala to specjaliście dokładnie ocenić naszą sytuację i zaproponować odpowiedni rozmiar zabiegu.

Podsumowanie

Formularz konsultacyjny online dotyczący przeszczepu włosów zdecydowanie i znacząco ułatwia oraz usprawnia proces podjęcia decyzji, a także przygotowania do zabiegu. Daje on szansę na skonsultowanie się z najlepszymi ekspertami bez konieczności podróżowania z miasta do miasta. Konsultacje online to także olbrzymi komfort psychiczny dla pacjenta, ponieważ formularz może wypełnić w bezpiecznym, prywatnym środowisku domowym. 

Już teraz skorzystaj z możliwości darmowej oceny i wyceny przeszczepu włosów w Kierach Medical Clinic. Jeśli zastanawiasz się nad przeszczepem włosów zapraszamy do wypełnienia formularza online: https://centrumkierach.pl/konsultacja/