Przeszczep włosów to innowacyjna procedura ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem pacjentów dotkniętych problemami łysienia. Pozwala na przywrócenie pewność siebie, poczucia własnej watrości, a także ładny i naturalny wygląd osobom, które borykają się z utratą włosów.

Czy sam przeszczep wystarczy? Kluczem do sukcesu są zarówno umiejętności i doświadczenie lekarza przeprowadzającego zabieg, jak i odpowiednie zaprojektowanie linii włosów, bo to dzięki niej efekt końcowy będzie albo wyśmienity, albo mierny, albo daleki od tego oczekiwanego. Medycyna estetyczna to także rodzaj sztuki, dwóch różnych lekarzy specjalistów wykona na pozór ten sam zabieg, a efekty wizualne i estetyczne będą diametralnie różne.

Dlatego tak ważne jest przeprowadzanie zabiegów u sprawdzonych specjalistów, w renomowanych klinikach, ponieważ pozorna oszczędność może nas sporo kosztować. Tak samo jest z przeszczepem włosów. 

Linia włosów – linia sukcesu

Prócz wszczepiania włosów pod odpowiednim kątem wzrostu i w odpowiednim kierunku, bardzo ważne jest dla efektu końcowego zaprojektowanie przedniej linii włosów. To ona będzie najbardziej widoczna i będzie decydowała o naturalnym wyglądzie i efekcie końcowym. Jej kształt jest niezwykle ważny, musi być naturalny i adekwatny do wieku. Ważne jest dopasowanie do rysów twarzy. Czoło, jak i zakola nie mogą być zbyt bardzo uwypuklone, czy też zbyt zminimalizowane.

Prawidłowa linia włosów

Projektowanie linii włosów nie jest łatwe ze względów indywidualnych cech wyglądu każdego człowieka. Nie da się utworzyć schematu pasującego do każdej twarzy. Często popełnianym błędem w medycynie estetycznej jest rysowanie linii włosów “od linijki”, od szablonu, podobnie jak podczas tatuażu medycznego, mikropigmentacji, makijażu pernamentnego – każdy zabieg powinien być dopasowany indywidualnie do pacjenta. Pamiętajmy także, że czaszka ma swoje anatomiczne wypukłości, które muszą zostać wzięte pod uwagę. 

Projektowanie linii włosów – Co dla pacjenta jest najważniejsze? 

Dla pacjenta najważniejsze jest to, aby był zadowolony z efektu końcowego, zatem  linia włosów musi wyglądać naturalnie i symetrycznie z perspektywy lustra i tym samym z perspektywy potencjalnych rozmówców. Aby to uzyskać czasami niezbędne są wizualne triki. Ze względu na nierówności czaszki lekarz skupia się na tym, aby linia wyglądała dobrze patrząc na wprost twarzy. Mniejsze znaczenie ma to, czy patrząc z góry na głowę linia będzie symetryczna – zarówno w lustro, jak i na rozmówców patrzymy na wprost. 

Dlaczego linia włosów ma tak ważne znaczenie?

Przede wszystkim to estetyka. Linia włosów to główny element rysujący kształt twarzy, odpowiednio zaprojektowana zadecyduje o harmonijnym wyglądzie. Wpłynie także na młodszy wygląd twarzy. To także estetyka – źle dobrana może spowodować brzydszy wygląd. Trzeci aspekt to naturalność. Im lepiej dobrana jest linia włosów do cech twarzy, a także do ilości przeszczepionych włosów – tym bardziej naturalny będzie efekt końcowy zabiegu. Indywidualność to czwarty element decydujący czy przeszczep zachwyci, czy wydane na niego pieniądze nie będą warte efektu końcowego.

Każdy pacjent ma swoje indywidualne i unikalne cechy twarzy, dlatego projektowanie linii włosów powinno uwzględniać anatomiczne proporcje, a także preferencje pacjenta. Linia włosów musi być spersonalizowana. 

Linia włosów a naturalny wygląd włosów po przeszczepie

Naturalny wygląd włosów po zabiegu przeszczepu to marzenie każdego pacjenta. Projektując linię włosów lekarz powinien wziąć pod uwagę naturalny kierunek wzrostu włosów, a także starannie zaplanować rozmieszczenie przeszczepionych mieszków włosowych, aby uzyskać równomierną gęstość i uniknąć efektu braków w owłosieniu.

Podsumowanie

Projektowanie linii włosów to bardzo ważny element całego zabiegu przeszczepu włosów. W znacznym stopniu wpływa na naturalność i estetykę efektu końcowego. Lekarz powinien wykazać się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale także zmysłem artystycznym dobierając kształt linii do indywidualnych rysów twarzy. Jest to kluczowe dla satysfakcji pacjenta, dlatego nie w każdej klinice rezultat będzie miał efekt WoW!

Zapraszamy do kontaktu: https://centrumkierach.pl/kontakt/