1. Strona główna
 2. /
 3. Mikropigmentacja

Mikropigmentacja
skóry głowy (SMP)

Rewolucyjny zabieg wykonywany w celu poprawy wyglądu skóry głowy pacjenta przy użyciu pigmentów skórnych.

SMP pozwala na imitację wyglądu krótko ogolonych włosów i może wkomponować się w naturalne włosy pacjenta. Powszechnie taka metoda nazywana jest także wykonywaniem tatuażu medycznego imitującego prawdziwe włosy.

Umów wizytę

bg mikropigmentacja
Idealnym kandydatem na
zabieg mikropigmentacji
skóry głowy jest osoba, która
nie ma odpowiednio dużo mieszków włosowych, by
pokryć przeszczepem
włosów cały obszar łysienia z
pożądaną gęstością.

Pacjenci z bliznami na skórze głowy po starszych metodach transplantacji włosów i innych zabiegach mogą również zminimalizować widoczność blizny.

Frame 163 g

Łysienie to problem, który ma duży wpływ na jakość i komfort życia. Dodatkowo jest to przypadłość, która może dotknąć dosłownie każdego. Mikropigmentacja skóry głowy, która znana jest powszechnie także jako tatuaż medyczny imitujący prawdziwe włosy, czy tatuaż włosów, to rewolucyjny zabieg wykonywany w celu poprawy wyglądu skóry głowy pacjenta przy użyciu pigmentów skórnych. Mikropigmentacja głowy SMP pozwala uzyskać imitację wyglądu krótko ogolonych włosów i może z powodzeniem wkomponować się w naturalne włosy pacjenta. Specjaliści HairCenter Kierach wykonują zabieg mikropigmentacji z najwyższą starannością i w pełni bezpiecznie. Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Czym jest mikropigmentacja głowy?

Mikropigmentacja głowy to wyróżniająca się wysoką skutecznością bezpieczna metoda tuszowania łysienia. Cena mikropigmentacji skóry głowy w stosunku do innych sposobów walki z łysieniem jest bardzo atrakcyjna, przez co zyskuje ona coraz większe grono zwolenników. Jest to metoda zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, których pragnieniem jest zamaskowanie problemów z łysieniem. W ten sposób mogą oni odzyskać pewność siebie oraz codzienny komfort życia. Zabieg polega na wprowadzeniu płytko pod naskórek specjalnych bioabsorbowalnych pigmentów, dzięki którym możliwe jest stworzenie imitacji krótko ostrzyżonej fryzury. Jest to swoisty tatuaż włosów na głowie. Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, który można wykonać w wielu sytuacjach m.in. w przypadku blizn na owłosionej skórze głowy, blizn pooperacyjnych (strip), czy nawet przerwanych łukach brwiowych.

 

Mikropigmentacja skóry głowy – naturalny i długotrwały efekt

Efekty mikropigmentacji skóry głowy mogą być naprawdę spektakularne, co docenia coraz większa liczba propagatorów tej metody. Dużym atutem jest przede wszystkim naturalny i długotrwały rezultat. Ta w pełni bezpieczna metoda łagodzenia skutków łysienia umożliwia pełne kontrolowanie jakości pigmentu, który jest starannie aplikowany pod naskórek. Co ważne, wprowadzony pigment nie zmienia swojej pierwotnej barwy i z czasem zanika, co jest pożądanym efektem.

Dlaczego zanikanie pigmentu jest korzystne dla pacjenta? Łysienie często się pogłębia i zajmuje coraz większe obszary skóry, przez co może zaistnieć potrzeba kolejnego zabiegu lub dopigmentowania. Dzięki zanikaniu pigmentu możliwe jest wykonanie ponownej mikropigmentacji i uzyskanie jednolitej barwy na całej powierzchni skóry. Tylko w ten sposób efekt będzie jak najbardziej naturalny. Dodatkowo sama skóra głowy również zmienia swoją strukturę m.in. linia włosów przesuwa się, dlatego też konieczna jest korekcja kształtu. Tatuaż na głowie wykonywany metodą mikropigmentacji różni się od klasycznego tatuażu właśnie umieszczeniem pigmentu pod naskórkiem, a nie w skórze właściwej, dzięki czemu możliwe jest wprowadzanie późniejszych zmian. Sam zabieg powinien być odświeżany co kilka lat, by zapewnić ciągłość efektu.

 

Mikropigmentacja skóry głowy – u kogo sprawdzi się ten zabieg?

Pozytywne opinie o mikropigmentacji skóry głowy sprawiają, że coraz większa liczba osób jest zainteresowana taką metodą walki o piękniejszy wygląd i lepsze samopoczucie. Idealnym kandydatem na zabieg mikropigmentacji skóry głowy w HairCenter Kierach jest osoba, która nie ma odpowiednio dużo mieszków włosowych, by pokryć przeszczepem włosów cały obszar łysienia z pożądaną gęstością. Jest to też doskonała metoda dla pacjentów z bliznami na skórze głowy po starszych metodach transplantacji włosów i innych zabiegach, dzięki czemu widoczność blizny będzie zminimalizowana.

Na mikropigmentację głowy decydują się także mężczyźni z łysieniem typu męskiego, którzy po ogoleniu głowy nie chcą, by widoczny był typowy dla łysienia wzór podkówki. SMP wówczas może dać efekt głowy pełnej włosów. Duży odsetek pacjentów korzystających z mikropigmentacji stanowią kobiety o typowo żeńskim typie łysienia, które nie są dobrymi kandydatkami na transplantację włosów (brak dostatecznej ilości włosów, które można przeszczepić). Dzięki tatuażowi włosów na głowie kobiety te nie są skazane na preparaty z mikrowłóknami lub system uzupełniania włosów. Tatuaż medyczny doskonale minimalizuje kontrast między własnymi włosami a skórą głowy i daje efekt gęstości włosów. Zabieg sprawdzi się również u osób, które borykają się z każdym, innym rodzajem łysienia np. łysieniem całkowitym, łysieniem plackowatym na głowie i twarzy, łysieniem bliznowaciejącym, czy utratą włosów po radioterapii. Mikropigmentacja to także odpowiednie rozwiązanie dla osób, które nie chcą zbyt mocno ingerować w zmianę swojego wyglądu, jednak chcą zatuszować ewentualne przerzedzenia.

 

Mikropigmentacja skóry głowy – najważniejsze korzyści

Mikropigmentacja skóry głowy ma szereg korzyści, wśród których najważniejszy jest wizualny efekt gęstości i grubości przerzedzających się włosów, eliminacja potrzeby korzystania z produktów z mikrowłóknami, możliwość ukrycia blizn po poprzednich zabiegach na skórze głowy m.in. blizn po „stripie” oraz bezpieczny sposób na uzyskanie wyglądu ogolonej głowy dla pacjentów zupełnie łysych.

W HairCenter Kierach korzystamy z naszego doświadczenia i zdolności artystycznych, by wykreować naturalnie wyglądające rezultaty u osób łysiejących i z przerzedzającymi się włosami. Nasz wykwalifikowany zespół ma wieloletnią praktykę, uzyskaną dzięki kształceniu się pod okiem najlepszych specjalistów oraz stale aktualizowaną wiedzę. Gwarantujemy w pełni bezpieczny i satysfakcjonujący zabieg mikropigmentacji, który pozwoli Państwu skutecznie pozbyć się problemu z łysieniem na długi czas oraz odzyskać pewność siebie. Na konsultacji w HairCenter Kierach zostaną Państwu przedstawione wszelkie szczegóły oraz nasz personel odpowie na wszystkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Warto zadbać o siebie i swój codzienny komfort. Zapraszamy do zapisów na pierwsze konsultacje.

SMP najczęściej stosuje się dla następujących grup:
Widoczność skóry głowy po transplantacji włosów
Mężczyźni i kobiety, którzy w przeszłości poddali się transplantacji włosów, lecz nadal mają widoczną część skóry głowy ze względu na rzadsze włosy lub większe obszary łysienia.
Łysienie typu żeńskiego
Kobiety o typowo żeńskim typie łysienia nie są dobrymi kandydatkami na transplantację włosów. Nie mają one nigdzie na skórze głowy dostatecznie dużo włosów, które można by przeszczepić. Większość tych kobiet skazana jest na preparaty z mikrowłóknami, takie jak Toppik lub system uzupełniania włosów. Tatuaż medyczny może zminimalizować kontrast między ich włosami a skórą głowy i dać efekt gęstości włosów.
Ogolona głowa
Mężczyźni z łysieniem typu męskiego decydujący się na ogolenie głowy nie chcą, by widoczny był typowy dla łysienia wzór podkówki. SMP może dać efekt głowy pełnej włosów. Wygląda jak krótka szczecinka i dobrze naśladuje głowę pełną włosów.
Blizna na skórze głowy
Mężczyźni i kobiety z bliznami na skórze głowy wynikającymi z urazów, zabiegów chirurgicznych lub wcześniejszego przeszczepu włosów typu „strip”, którzy teraz planują zgolić głowę i pozbyć się widocznych blizn.
Inne typy łysienia
Każdy o innym typie łysienia pragnący poprawić wygląd łysiejącego fragmentu. Przykładem mogą być takie choroby jak łysienie całkowite, łysienie plackowate na głowie i twarzy, łysienie bliznowaciejące i utrata włosów po radioterapii.

Taki tatuaż imitujący włosy jest pomocą dla wszystkich osób zaliczających się do powyższych grup.

Korzyści z mikropigmentacji skóry głowy Czy jeszcze potrzebują Państwo argumentów, by wypróbować SMP? Podamy jeszcze kilka zalet mikropigmentacji skóry głowy:

  przeszczep 004 1 g 1
  Daje wizualny efekt gęstości i grubości przerzedzających się włosów
  przeszczep 004 1 1 g 1
  Symuluje wygląd zgolonej głowy dla zupełnie łysych pacjentów.
  przeszczep 004 1 2 g 1
  Pomaga ukryć blizny po poprzednich zabiegach na skórze głowy takie jak blizny po „stripie”.
  przeszczep 004 1 3 g 1
  Skuteczne leczenie dla pacjentów cierpiących na choroby, dla których przeszczep włosów nie jest dobrym rozwiązaniem, takie jak łysienie plackowate, łysienie całkowite i łysienie całego ciała.

Doświadczenie!

Korzystamy z naszego doświadczenia i zdolności artystycznych kreując naturalnie wyglądające rezultaty dla osób łysiejących i z przerzedzającymi się włosami.

SMP może dać efekt krótko ściętych włosów, u pacjentów z widocznym łysieniem na czole i czubku głowy korzystając z pigmentów najwyżej jakości. Zabieg może także dać wizualny efekt gęstszych włosów u pacjentów z przerzedzającymi włosami i tym samym zminimalizować widoczność skóry głowy. Eliminuję to potrzebę korzystania z produktów z mikrowłóknami, takich jak Toppik.

przeszczep 098 1 g
Cennik
Cena
Mikropigmentacja skóry głowy, blizny
od 1.500 PLN
Cała głowa, pierwszy zabieg
6.900 PLN
Cała głowa, zabieg II i III
po 1.500 PLN
Wizualne zagęszczanie u kobiet i mężczyzn
5.900 PLN
Umów się na pierwszą konsultację
Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ