Przeszczep włosów to zabieg cieszący się wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród pacjentów dotkniętych problemami łysienia, a te dotyczą zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Pozwala na przywrócenie nie tylko pięknego wyglądu, ale i pewności siebie oraz utraconego poczucia własnej wartości. Efekt końcowy uzależniony jest od wiedzy i doświadczenia lekarzy specjalistów, sprzętu oraz poczucia estetyki, szczególnie potrzebnej do zaprojektowania linii włosów, od której w znacznym stopniu zależy naturalny wygląd nowej “fryzury”. 

CTA POSLUCHAJ

Przeszczep włosów – Metoda FUE – rewolucja w przeszczepach włosów

Przeszczep włosów metodą FUE to prawdziwa rewolucja w walce z łysieniem. To zaawansowana technika chirurgiczna umożliwiająca przywrócenie naturalnego wzrostu włosów, przy równoczesnym znikomym dyskomforcie, dużej skuteczności i krótkim okresie rekonwalescencji. Polega na indywidualnym pobieraniu jednostek włosowych z obszarów dawczych, zazwyczaj z tyłu lub boku głowy, czyli w miejscach, w których włosy są gęstsze oraz bardziej odporne na ich wypadanie. Za pomocą mikronarzędzi chirurg pobiera pojedyncze jednostki włosowe, składające się z jednego do kilku włosów, i przeszczepia je do obszarów przerzedzonych, bądź dotkniętych łysieniem, czyli do miejsc biorczych.

Zalety metody FUE

Jedną z najważniejszych zalet metody FUE jest brak widocznych blizn po zabiegu. A to za sprawą tego, że grafty pobierane są pojedynczo, zatem nie ma potrzeby wykonywania dużych nacięć, co w efekcie końcowym eliminuje ryzyko powstania blizn w obszarze dawczym. Kolejną istotną zaletą tej metody jest niezwykle naturalny rezultat, który można osiągnąć dzięki precyzyjnemu pobieraniu i przeszczepianiu pojedynczych jednostek włosowych. Ponieważ włosy po przeszczepie mieszają się z tymi istniejącymi potęguje to nie tylko gęstość owłosienia, ale i jego naturalność. 

W metodzie tej na uwagę zasługuje krótki czas rekonwalescencji, dzięki czemu pacjenci po przeszczepie mogą szybko wrócić do swojej codziennej aktywności. Czas ten wynika z tego, że metoda FUE ma minimalnie inwazyjny charakter, zatem zabieg jest bezpieczny, a “ranki” niezwykle szybko się goją.

5 kroków zabiegu FUE

Pierwszym krokiem jest oczywiście konsultacja z lekarzem specjalistą, który oceni stan włosów pacjenta i określi indywidualny plan leczenia. Pacjent zapozna się z zaleceniami, może to być ograniczenie spożywania alkoholu i przyjmowania niektórych leków tuż przed przeszczepem.

Zabieg zaczyna się od znieczulenia obszaru dawczego i biorczego, aby zapewnić pacjentowi pełen komfort. Następnie lekarz pobiera pojedyncze jednostki włosowe z obszaru dawczego za pomocą specjalistycznych narzędzi chirurgicznych i precyzyjnie przeszczepia je do obszarów przerzedzonych lub łysiejących na głowie pacjenta, czyli miejsc biorczych.

Po zabiegu pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dotyczące pielęgnacji obszarów przeszczepionych. Większość pacjentów powraca do normalnej aktywności już po kilku dniach, ale pełne efekty zabiegu zaczynają być widoczne dopiero po kilku miesiącach, ma to związek z naturalnym tempem wzrostu włosów.

Jeśli zastanawiasz się nad przeszczepem włosów zapraszamy na konsultacje on-line: https://drkierach.pl/konsultacje-online/ 

Wsparcie farmakologiczne

W niektórych przypadkach terapia farmakologiczna może być skutecznym sposobem wsparcia przeszczepu włosów, o jej wdrożeniu decyduje lekarz, który indywidualnie ocena potrzebę, bądź konieczność wdrożenia przyjmowania leków. W Kierach Medical Clinic mamy wielu zadowolonych pacjentów po wsparciu terapią farmakologiczną, którzy nie doświadczyli skutków ubocznych zastosowanych leków, bądź skutki te były minimalne, nie wpływające na codzienne funkcjonowanie, w tym aktywność seksualną. 

Więcej informacji o leczeniu farmakologicznym przeczytasz tutaj: https://centrumkierach.pl/farmakologia-w-leczeniu-lysienia/ 

Kierach Medical Clinic – to co nas wyróżnia

Zabiegi wykonywane w Kierach Medical Clinic są w pełni bezpieczne, a rezultaty zawsze naturalne i w opiniach naszych pacjentów – zachwycające. Doskonałe efekty to wiedza i doświadczenie naszych specjalistów, światowej klasy sprzęt, a także zmysł artystyczny, ponieważ sam przeszczep to nie wszystko! Kluczem do sukcesu, oprócz umiejętności i doświadczenia lekarza przeprowadzającego zabieg, jest odpowiednie zaprojektowanie linii włosów. To dzięki niej efekt końcowy będzie wyśmienity, mierny, albo daleki od tego oczekiwanego. Medycyna estetyczna to także rodzaj sztuki, dwóch różnych lekarzy specjalistów wykona na pozór ten sam zabieg, a efekty wizualne i estetyczne będą diametralnie różne.

Więcej o linii włosów przeczytasz tutaj: https://centrumkierach.pl/projektowanie-linii-wlosow/ 

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, zapewniamy dyskrecję, w tym możliwość indywidualnych konsultacji VIP, które odbywają się w dni robocze nie konsultacyjne. Nie spotkasz innych pacjentów Kierach Medical Clinic, ponieważ przerwy między wizytami to dodatkowe 30 minut. 

Każdemu pacjentowi poświęcamy czasu,, ponieważ najważniejsze jest dla nas zadowolenie i odpowiednie zaopiekowanie pacjentów. Gwarantujemy szybkie terminy zabiegów oraz konsultacji po przeszczepie. W razie potrzeby płatność możemy rozłożyć na raty. Indywidualnie podchodzimy do samej oceny zabiegu, ponieważ każdy przypadek jest inny, ilość potrzebnych mieszków zależy od rezultatu, jaki chcemy osiągnąć, a ten zależy od rodzaju włosów, ich grubości i ilości w mieszku. Dlatego najlepszym sposobem na wstępną wycenę zabiegu jest wypełnienie formularza konsultacji online i przesłanie zdjęć tyłu głowy, obu boków oraz okolicy, która wymaga rekonstrukcji owłosienia. Zdjęcia powinny być wykonane w dobrym oświetleniu, a także wyraźne.

Zespół Kierach Medical Clinic

Założycielem Kierach Medical Clinic jest dr Artur Kierach, niezwykle doświadczony transplantolog włosów i trycholog, a także Prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacji Włosów i Trychologii. Doświadczenie zawodowe w zakresie małoinwazyjnej transplantacji włosów metodą FUE-DHI zdobywał wśród wybitnych specjalistów z całego świata, m.in. w trakcie 9 miesięcznego wyjazdu do Oslo, a następnie podczas pracy w paryskiej klinice zajmującej się przeszczepem włosów metodą FUE-DHI.

Po powrocie do Polski rozpoczął pracę we własnej klinice HairCenter Kierach, obecnie Kierach Medical Clinic – zmiana nazwy podyktowana była rozszerzeniem oferty o dodatkowe zabiegi medycyny estetycznej. Dr Artur Kierach jest także członkiem prestiżowego międzynarodowego stowarzyszenia International Society of Hair Restoration Surgery, zrzeszającego najlepszych specjalistów transplantacji włosów z całego świata. W swojej klinice zatrudnia najlepszych specjalistów medycyny estetycznej, doświadczonych fachowców z ponad przeciętną wiedzą medyczną, stawiając także na ciągłe szkolenia personelu medycznego.

Dla lekarzy z Kierach Medical Clinic każdy pacjent to przede wszystkim człowiek z indywidualnymi problemami, który zasługuje na szczególną uwagę i profesjonalną opiekę. Nasi lekarze nie podchodzą do pacjentów jak do klientów, a jak do osób, którym należy pomóc, wybierając przy tym najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze metody leczenia.

Podsumowanie

Przeszczep włosów metodą FUE to nowoczesna i skuteczna metoda leczenia łysienia, która zapewnia pacjentom naturalne i trwałe rezultaty.  Dzięki minimalnie inwazyjnemu charakterowi zabiegu oraz brakowi widocznych blizn, metoda ta jest doskonałym wyborem dla osób borykających się z problemem utraty włosów. 

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem, ale masz wątpliwości, pytania, potrzebujesz porady – zapraszamy do kontaktu – na wszystkie chętnie odpowiemy, możemy wszystko wyjaśnić podczas spotkania w naszej klinice, online, w tym wideo-konsultacji, a także możesz przeczytać szczegóły w artykule: https://centrumkierach.pl/zabiegi/przeszczep-wlosow/ 

Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego: +48 579 645 819.