Czy wygląd miejsc intymnych stanowi dla ciebie powód do wstydu? A może poród pozostawił na twoim ciele zmiany, przez które odczuwasz ból lub dyskomfort? Od jakiegoś czasu zmagasz się z nietrzymaniem moczu? Poznaj 7 zabiegów ginekologii estetycznej, które poprawią twoje zdrowie i samopoczucie, a także pozwolą ci odzyskać pewność siebie w sytuacjach intymnych.  

Korekta blizny po nacinaniu krocza

Zmagasz się z bolesną, wywołującą dyskomfort lub po prostu nieestetyczną blizną krocza? Niestety jest to częste powikłanie po niedokładnym zszyciu lub zaburzonym procesie gojenia rany powstałej podczas porodu. Nie musisz jednak cierpieć do końca życia. Wystarczy, że zdecydujesz się na korektę blizny po nacinaniu krocza. 

Jest to prosty i nieinwazyjny zabieg, który wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego lasera blizna krocza staje się wygładzona, płytsza i rozjaśniona. W efekcie jest ona mniej widoczna, a przede wszystkim pozwala na prawidłowe i bezbolesne funkcjonowanie krocza. A to oznacza poprawę życia seksualnego, wzrost pewności siebie w sytuacjach intymnych i brak dyskomfortu na co dzień. 

Laseroterapia pochwy

Przebyte porody, urazy okołoporodowe, menopauza czy zmiana wagi ciała nie pozostają bez wpływu na napięcie ścian pochwy. Z czasem staje się ona mniej elastyczna, luźniejsza, a do tego niewystarczająco nawilżona. 

Z tego powodu wiele kobiet na co dzień zmaga się z problemami, takimi jak nietrzymanie moczu, upławy, świąd i pieczenie w miejscach intymnych. W rezultacie obniża się komfort życia, podobnie jak satysfakcja z życia intymnego. 

W takim przypadku warto zdecydować się na laseroterapię pochwy. Jest to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg, pozwalający przywrócić napięcie ścian pochwy, dzięki czemu uporczywe dolegliwości znikają. Warto także podkreślić, że jest to jedna z metod leczenia nietrzymania moczu.   

Zwężanie pochwy

Zwężanie pochwy jest operacją ginekologiczną, podczas której lekarz usuwa nadmiar tkanek z okolic intymnych oraz koryguje defekty krocza. W wyniku tego zabiegu zostaje zwężona pochwa oraz poniesione krocze (odległość pomiędzy wejściem do pochwy a odbytem). Ponadto dzięki operacji poprawia się napięcie mięśni dna miednicy.  

A po co to wszystko? Dzięki operacyjnemu zwężeniu pochwy kobieta jest w stanie silniej odczuwać przyjemność seksualną, a do tego rzadziej cierpi z powodu stanów zapalnych czy nadmiernych upławów. 

Ujędrnianie warg sromowych

Ujędrnianie warg sromowych to zabieg, który polega na korekcji miejsc intymnych z powodu wad wrodzonych lub nabytych. Zaleca się go osobom, którym przeszkadza:

– asymetria warg sromowych większych,

– wiotka skóra miejsc intymnych,

– utrata jędrności miejsc intymnych,

– brak właściwego nawilżenia miejsc intymnych.  

Ujędrnianie warg sromowych polega na wypełnieniu ich kwasem hialuronowym lub tłuszczem, pochodzącym bezpośrednio od pacjentki. Zabieg nie jest inwazyjny i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. 

Labioplastyka

Przerośnięte wargi sromowe są najczęściej wynikiem uwarunkowań genetycznych, stosowania hormonów androgennych, a nawet częstych infekcji okolic sromu. Mogą powodować dyskomfort fizyczny, estetyczny i seksualny. W przypadku skrajnego przerostu warg sromowych pacjenci uskarżają się na ból i niewygodę podczas siedzenia czy uprawiania sportu. 

Jeśli ten problem dotyczy również ciebie, możesz zdecydować się na labioplastykę. Jest to operacja chirurgiczna, która polega na modelowaniu mniejszych lub większych warg sromowych. W jej trakcie lekarz może:

– zredukować przerost warg sromowych,

– wyrównać asymetrię warg sromowych,

– nadać wargom sromowych pożądany kształt. 

Lipoliza wzgórka łonowego

Lipoliza wzgórka łonowego to prosty zabieg ambulatoryjny, wykonywany ze względów estetycznych. Polega na usunięciu tkanki tłuszczowej ze wzgórka łonowego. W jaki sposób? Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje w wybraną okolicę substancję (fosfatydylocholinę lub kwas deoksycholowy), która niszczy komórki tłuszczowe. Następnie są one metabolizowane w wątrobie i usuwane z organizmu. 

Lipoliza wykonywana jest za pomocą bardzo cienkiej igły, co sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Jednak dla zwiększenia komfortu pacjentów często wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.   

Wzgórek łonowy to miejsce, z którego ciężko pozbyć się tłuszczu nawet za pomocą restrykcyjnej diety czy intensywnych ćwiczeń. Natomiast efekty lipolizy są trwałe. Po przeprowadzeniu lipolizy tkanka tłuszczowe nie będzie gromadzić się w miejscu objętym zabiegiem, o ile pacjent będzie utrzymywał stałą masę ciała.  

Powiększenie punktu G

Zabieg powiększenia punktu G polega na wstrzyknięciu w przednią ścianę pochwy niewielkiej ilości kwasu hialuronowego (rzadziej – tłuszczu własnego pacjentki). Prowadzi to do powiększenia i uwydatnienia najwrażliwszej strefy erogennej ciała kobiety. Dzięki temu doznania pacjentek po zabiegu są intensywniejsze, co nie tylko zwiększa satysfakcję z życia intymnego, ale i podnosi libido. 

Zabieg powiększania punktu G wykonuje się ambulatoryjnie. Jest on bezbolesny, choć dla zwiększenia komfortu pacjentki lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe.  

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej mają bezpośredni wpływ na zdrowie fizyczne pacjentek. Jednak to nie wszystko. Dzięki nim polepsza się komfort życia, wraca satysfakcja z kontaktów seksualnych, a także wzrasta pewność siebie. Jeśli czujesz, że wygląd twoich miejsc intymnych sprawia, że nie żyjesz pełnia życia, dowiedź się więcej o ginekologii estetycznej i sprawdź, jaki zabieg będzie najlepszy w twoim przypadku. 

Umów się na dowolny zabieg tutaj.