Wiele osób marzy o jędrnym, płaskim brzuchu, który prezentuje się bez zarzutu pod ubraniem, a także bez niego, na plaży czy basenie.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragną cieszyć się estetycznie wyglądającą, napiętą skórą tej części ciała. Istnieją sprawdzone sposoby na obwisły brzuch, począwszy od zdrowej diety, poprzez ćwiczenia fizyczne, aż po zastosowanie najnowszych rozwiązań z zakresu medycyny estetycznej. Jakie zabiegi na obwisły brzuch są obecnie najbardziej popularne i które spośród nich warto wybrać?

Sposoby na obwisły brzuch

Nieelastyczna, luźna skóra na brzuchu bywa poważnym powodem do zmartwień. Może być wynikiem nadwagi lub efektem bardzo szybkiej utraty kilogramów. W tym drugim przypadku, kiedy tkanka tłuszczowa zostanie nagle zredukowana, skóra potrzebuje nieco więcej czasu, by się dostosować i w konsekwencji, pomimo upragnionej utraty kilogramów, brzuch wciąż nie wygląda zadowalająco. Z podobnym problemem zmagają się kobiety po porodzie. Podczas ciąży skóra na brzuchu bardzo silnie się rozciąga, po czym nagle objętość jamy brzusznej znacząco się zmniejsza, a skóra pozostaje luźna. Z wiekiem ludzki organizm coraz słabiej produkuje włókna kolagenowe i skóra naturalnie staje się bardziej wiotka. Ten naturalny efekt starzenia się organizmu także może utrudniać osiągniecie upragnionego wyglądu brzucha.

W każdym z tych przypadków można zastosować sprawdzone sposoby na obwisły brzuch, takie jak zdrowa dieta, odpowiednie nawodnienie organizmu i ćwiczenia fizyczne. Czasami jednak te metody nie wystarczają i pacjenci wciąż nie są zadowoleni z osiąganych rezultatów. Wtedy proponujemy zabiegi na obwisłą skórę brzucha, które pozwalają ujędrnić ciało i znacząco poprawić samopoczucie pacjenta.

W Kierach Medical Clinic wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, jednak aby osiągnąć efekty, takie jak redukcja tkanki tłuszczowej i bardziej napięta skóra na brzuchu, nie trzeba używać skalpela. Kiedy pacjent skarży się na obwisły brzuch, zabiegi, które proponujemy, to przede wszystkim mało inwazyjne ujędrnianie laseroweoraz mezoterapia igłowa. Te nowoczesne metody są całkowicie bezpieczne i jednocześnie bardzo skuteczne oraz zapewniają trwałe efekty.

Zabiegi na obwisły brzuch – jak wyglądają?

Gdy pacjent pragnie zredukować obwisły brzuch, zabiegi, które proponujemy, to w pierwszej kolejności laserowe ujędrnianie i mezoterapia igłowa. Te proste, a jednocześnie bardzo nowoczesne i efektywne metody, pozwalają pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz znacząco poprawić wygląd skóry.

Terapia laserowa polega na naświetlaniu wybranej partii skóry wiązką promieniowania, które uszkadza komórki tłuszczowe oraz włókna kolagenowe. W ten sposób skóra jest silnie pobudzona do samoregeneracji. Produkcja elastyny i kolagenu gwałtownie rośnie, dzięki czemu skóra się odnawia. Obwisła skóra na brzuchu po zabiegach laserowych staje się znacznie bardziej napięta, a w przypadku kilkukrotnego powtarzania terapii efekt ten jeszcze się pogłębia.

Laserowe ujędrnianie brzucha może być wykonane tylko w przypadku całkowicie zdrowej, nieuszkodzonej skóry. Ponieważ wybrane części ciała są naświetlane wiązką promieniowania laserowego, co niszczy komórki tłuszczowe i włókna kolagenowe, skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i obrzmiała oraz przez jakiś czas może się łuszczyć. Te objawy mijają po kilku dniach, warto więc tak zaplanować sobie datę zabiegu, by móc spokojnie dojść do siebie.

Mezoterapia igłowa to kolejny z zabiegów na obwisłą skórę brzucha dostępny w ofercie naszej kliniki. Polega na nakłuwaniu skóry cieniutkimi igłami, przez które wprowadzane są substancje aktywne w postaci specjalnych preparatów, tzw. koktajli. Składają się one z takich składników jak kwas hialuronowy, koenzym Q10, witaminy i antyoksydanty. Skład podanego preparatu zawsze jest dobierany precyzyjnie do potrzeb każdego pacjenta. Efekty mezoterapii igłowej to przede wszystkim większe napięcie skóry, wyrównanie jej kolorytu, odżywienie i odmłodzenie.

Zabiegi na obwisłą skórę brzucha w Kierach Medical Clinic

Nasi specjaliści wykonują zabiegi na obwisłą skórę brzucha, takie jak terapia laserowa czy mezoterapia igłowa, w siedzibie głównej Kierach Medical Clinic w Warszawie, przy ul. Chrobrego 4/U5. Wszystkich pacjentów otaczamy kompleksową opieką, dbając o ich samopoczucie na każdym etapie – od umawiania pierwszej konsultacji, poprzez jej przebieg, aż po przygotowanie do zabiegu i jego przeprowadzenie oraz wizyty kontrolne.

Do zabiegów używamy nowoczesnego lasera frakcyjnego CO2, a do mezoterapii dopasowujemy zestaw substancji czynnych, który zagwarantuje osiągnięcie dokładnie takich rezultatów, na których zależy pacjentowi. Wierzymy, że każdy człowiek może dążyć do osiągnięcia wymarzonego wyglądu, by móc w pełni cieszyć się życiem, dlatego pomagamy naszym pacjentom w osiąganiu ich celów każdego dnia.

W naszej klinice zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta stawiamy na pierwszym miejscu. Każde działanie poprzedzone jest specjalistyczną konsultacją, podczas której lekarz zbiera szczegółowy wywiad medyczny i kwalifikuje pacjenta do zabiegu. W przypadku obwisłej skóry na brzuchu, zabiegi medycyny estetycznej są w stosunkowo proste, mało inwazyjne i nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Pacjenci szybko po zabiegu powracają do zwykłej aktywności. Zapraszamy Państwa do rejestracji na wizytę, a w razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.