Blizny to nie tylko fizyczne zmiany na skórze, to także przyczyna kompleksów, braku pewności siebie, złego samopoczucia. Można próbować je maskować ubraniem, fryzurą, makijażem, ale można także je usunąć dzięki innowacyjnym metodom ich redukcji. Jedną z najnowocześniejszych stosowanych w medycynie estetycznej jest radiofrekwencja mikroigłowa. 

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjna metoda redukcji blizn coraz częściej stosowana w medycynie estetycznej[1]. Polega ona na wykorzystaniu energii radiowej przenikającej głęboko w skórę poprzez mikroigły. W efekcie następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, dzięki którym następuje regeneracja i poprawa struktury tkanek skóry.

Wykorzystana w procesie energia radiowa w kontrolowany sposób uszkadza tkanki w wyniku czego aktywują się procesy regeneracyjne. Natomiast stymulacja produkcji kolagenu przyczynia się do wypełnienia blizn i nierówności skóry – co wpływa na jej wygładzenie. 

Nowoczesne usuwanie blizny

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej to innowacyjna metoda redukcji różnego rodzaju blizn, szczególnie blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, a także pourazowych. Efekty zabiegu zależą od rodzaju blizny, jej grubości, umiejscowienia, jednak śmiało można powiedzieć, że jest to “lekarstwo” warte skonsultowania ze specjalistą, który oceni możliwości polepszenia wyglądu z zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej. Dzięki zabiegowi możemy uzyskać wyraźną poprawę wyglądu skóry, zwiększenie jej elastyczności, a przede wszystkim redukcji blizn.

Oczywiście każdy zabieg medyczny obarczony jest ryzykiem, dlatego tak ważne jest to, aby przeprowadził go doświadczony specjalista. Warto także pamiętać o tym, że chociaż radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem innowacyjnym, to może nie być skuteczną metodą redukcji wszystkich blizn. Te bardzo głębokie, będące następstwem ciężkich urazów będą wymagały bardziej zaawansowanych metod medycznych, jak laseroterapia czy też ich chirurgiczne usunięcie. Decyzję specjalista podejmuje zawsze indywidualnie. 

Przygotowanie do zabiegu

Podczas konsultacji oceniona zostanie blizna, jej grubość oraz możliwe metody jej usunięcia. Omówione zostaną oczekiwania pacjenta oraz możliwy efekt finalny, a także ilość koniecznych zabiegów. Bardzo ważne jest przygotowanie psychiczne do zabiegu, pozytywne nastawienie do jego rezultatów. 

Usuwanie blizny – przebieg zabiegu

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polega na wykorzystaniu energii radiowej w połączeniu z mikroigłami, które przenikając w głąb skóry stymulują produkcję kolagenu oraz regenerację tkanek. Dzięki temu procesowi następuje redukcja blizn poprzez pobudzenie skóry do jej naturalnej regeneracji. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może być bolesny, wywołujący dyskomfort, dlatego do jego wykonania stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki któremu pacjent nie odczuwa bólu. Samo znieczulenie jest bezbolesne. 

Pielęgnacja skóry po zabiegu 

Kosmetolog przeprowadzający zabieg udzieli szczegółowych informacji w jaki sposób zadbać w odpowiedni sposób o skórę po radiofrekwencji mikroigłowej. Wspomożenie procesu gojenia jest niezwykle istotne, specjalista zaleci stosowanie specjalistycznych kremów oraz maści przyspieszających regenerację skóry. Niezwykle ważna jest także ochrona przed działaniem promieni słonecznych. Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia skóry, jej obrzęki i jest to proces naturalny. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Usuwanie blizn potrądzikowych

Usunięcie blizny – oczekiwane efekty

W zależności od rodzaju blizny konieczna może być cała seria zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej. Po każdym kolejnym zauważalna jest stopniowa poprawa wyglądu blizn. Skóra staje się coraz bardziej elastyczna, blizny zanikają i stają się wyraźnie mniej widoczne. Pacjenci odczuwają także znaczną poprawę samopoczucia psychicznego, nabierają pewności siebie i chęci do życia.

Podsumowanie

Zabieg usuwania blizn za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej to innowacyjna i nowoczesna metoda – bezpieczna dla pacjenta – stosowana w medycynie i dermatologii estetycznej. Jeśli chcesz umówić się na konsultację – zapraszamy do kontaktu: LINK (https://centrumkierach.pl/kontakt/)