CTA POSLUCHAJ

Przeszczep włosów u kobiet to w ostatnim czasie skuteczna metoda walki z łysieniem u kobiet. Utrata włosów to problem, z którym boryka się coraz większa liczba kobiet na całym świecie. Na proces ten wpływa wiele czynników, ale genetyka, zmiany hormonalne, dieta i stres zazwyczaj odgrywają kluczową rolę. Problem łysienia dotyka kobiet w nieco inny sposób niż mężczyzn. Łysienie u mężczyzn to przede wszystkim charakterystyczne zakola w górnej części czoła oraz łysina na czubku głowy. U kobiet przybiera zazwyczaj bardziej zróżnicowane formy.  Zamiast typowego zakola czy łysiny u kobiet częściej występuje rozproszone przerzedzenie włosów na całej głowie, prowadzące do utraty gęstości włosów i zmniejszenia objętości fryzury. Zazwyczaj łysienie rozpoczyna się od przedniej linii włosów.

Przyczyny łysienia u kobiet

Zmiany hormonalne, takie jak menopauza, ciąża czy zaburzenia hormonalne, mogą wpływać na stan włosów u kobiet. Genetyka również, podobnie jak u mężczyzn, odgrywa istotną rolę w predyspozycji do łysienia u kobiet. Kolejnym czynnikiem jest stres. Jego wysoki poziom – obok nieprawidłowej diety (niedobór witamin i minerałów), czy palenia papierosów – przyczynia się do utraty włosów u kobiet. Istotną kwestią jest także nadmierne obciążenie włosów, np. poprzez częste farbowanie, prostowanie, czy inne zabiegi.  

  • Hormony

Hormony, takie jak estrogen, progesteron i testosteron, odgrywają kluczową rolę w regulacji cyklu wzrostu włosów i mają znaczący wpływ na ich stan. Zmiany hormonalne związane z menopauzą, ciążą, stosowaniem antykoncepcji hormonalnej czy zaburzeniami pracy tarczycy mogą prowadzić do nadmiernego wypadania włosów u kobiet. Problemu nie należy bagatelizować, warto skonsultować się z lekarzem, który może zlecić dodatkowe badania.

  • Genetyka

Czynniki genetyczne mają niezwykle istotny wpływ na predyspozycje zarówno do łysienia u kobiet, jak i ogólnej kondycji włosów. Jeśli w naszej rodzinie występowały przypadki łysienia u kobiet, to niestety istnieje podwyższone ryzyko, że problem dotknie także nas. Geny mają wpływ na gęstość włosów, ich grubość oraz tempo ich wypadania. Nie należy jednak z tego powodu wpadać w panikę, utrata włosów nie jest problemem dzięki rozwojowi medycyny estetycznej – przeszczep włosów u kobiet to doskonałe rozwiązanie dla pań dotkniętych łysieniem.

  • Dieta

Dieta odgrywa kluczową rolę w zdrowiu nie tylko włosów, ale i całego organizmu. Niedobory składników odżywczych, szczególnie takich jak żelazo, witaminy z grupy B, witamina D czy cynk, negatywnie wpływają na stan włosów, prowadzą do ich osłabienia, przerzedzenia i łysienia. Dlatego tak ważna jest zbilansowana, urozmaicona i zdrowa dieta.

  • Stres

Wysoki poziom stresu to cichy zabójca, negatywnie wpływa na cały organizm, w tym może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Zakłóca cykl wzrostu włosów i przyspiesza ich wypadanie. 

Przeszczep włosów u kobiet – recepta na piękne włosy

Gdy włosy zaczynają się przerzedzać otwierają się drzwi do zachwiania samooceny. Wiele kobiet staje przed dylematem w jaki sposób rozwiązać wstydliwy dla nich problem. Dwie najpopularniejsze metody to przeszczep włosów i sztuczne ich zagęszczenie. Zdecydowanie to pierwsze rozwiązanie jest lepsze. 

W przeciwieństwie do sztucznego zagęszczania, przeszczep wykorzystuje własne włosy pacjentki, co gwarantuje naturalny wygląd i teksturę oraz trwałe efekty. Po zabiegu włosy rosną naturalnie, nie ma potrzeby regularnych korekt czy wymiany doczepów. Istotne są również finanse. I chociaż początkowy koszt przeszczepu włosów jest oczywiście wyższy od sztucznego zagęszczania, jednak w dłuższej perspektywie czasu jest tańszy, ponieważ nie ma potrzeby regularnej wymiany doczepów.

Przeszczep włosów u kobiet to zabieg całkowicie bezpieczny. O jego zaletach przeczytasz w poniższym artykule: https://centrumkierach.pl/przeszczep-wlosow-dlaczego-warto/ 

Natomiast sztuczne zagęszczanie włosów może pociągać niekorzystne skutki, a w szczególności może dojść do uszkodzenia naszych naturalnych włosów, prowadząc do ich osłabienia i wypadania, a także trwałego uszkodzenia mieszków. A w konsekwencji na przestrzeni lat problem przerzedzonych włosów może się znacząco pogłębić. W przypadku doczepów utrudniona jest prawidłowa pielęgnacja zarówno włosów, jak i skóry głowy, co również może pociągać negatywne konsekwencje. Pamiętajmy też, że niektóre metody sztucznego zagęszczania mogą dawać efekt sztucznych włosów, który nie wygląda naturalnie i może być łatwy do zauważenia.

Warto więc rozważyć przeszczep włosów jako trwałe i naturalne rozwiązanie dla kobiet borykających się z problemem łysienia. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który pomoże wybrać najlepszą opcję dla danej osoby. Jeśli przerzedzenie włosów dotyczy Ciebie, Twoja fryzura straciła na atrakcyjności – skontaktuj się z nami, wyjaśnimy wszystko, co powinnaś wiedzieć o zabiegu przeszczepu włosów! 

Zapraszamy do kontaktu: https://centrumkierach.pl/kontakt/