Oczyszczanie wodorowe czyli Hydrogen, to 7-etapowe oczyszczanie skóry twarzy. Polega przede wszystkim na pozbywaniu się z niej wszelkich zaskórników oraz zanieczyszczeń, a także na opóźnianiu procesu starzenia się skóry. Wykorzystuje działanie wody z dobranymi do potrzeb skóry preparatami oraz podciśnieniem. W dzisiejszym artykule opiszemy, na czym dokładnie polega ten zabieg, dla kogo jest przeznaczony oraz dlaczego warto go wykonać. 

Oczyszczanie wodorowe – na ratunek skórze

Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów, które mają na celu przywrócenie skórze pięknego i młodego wyglądu. Jednym z nich jest właśnie oczyszczanie wodorowe. Ten kompleksowy zabieg zapewnia dogłębne oczyszczenie oraz odżywienie skóry. W efekcie nasza twarz wygląda na młodszą i świeższą już po pierwszym zabiegu. 

Zabieg oczyszczania wodorowego wykazuje także działanie detoksykujące. Ekspozycja skóry na wodę z dedykowanym preparatem złuszczającym, rozjaśniającym, nawilżającym czy rozświetlającym oraz wykorzystaniem podciśnienia, wpływa na nią dodatkowo złuszczająco, nawilżająco i rozświetlająco. Skóra jest gładsza, a seria zabiegów znacząco zmniejsza widoczność rozszerzonych porów i zaskórników. Dodatkowo, podczas zabiegu można dodać ampułki z witaminami, peptydami, czynnikami regenerującymi lub antyoksydanty, aby uzyskać lepsze efekty i dodatkowo odżywić skórę.

Zabieg świetnie oczyszcza pory i eliminuje zaskórniki. Może również sprzyjać złuszczaniu martwego naskórka oraz liftingowi skóry twarzy. Jest to możliwe dzięki synergicznej kombinacji różnych, następujących po sobie technologii: hydrabrazji, infuzji, ultradźwięków oraz bipolarnej fali radiowej.

Sześć etapów działania

Zabieg oczyszczania wodorowego przebiega w sześciu etapach:

Etap 1: Oczyszczanie

Dochodzi do oczyszczenia skóry.

Cząsteczki wody pod ciśnieniem głęboko oczyszczają warstwy skóry. Dzięki temu Hydrogen ma także działanie przeciwstarzeniowe.

Etap 2: Eksfoliacja – złuszczanie martwego naskórka

Ten etap to hydropeeling, który dogłębnie oczyszcza skórę i złuszcza martwy naskórek. Eksfoliacja wykonywana jest pod ciśnieniem. Dodatkową zaletą tego etapu jest nadanie skórze większej miękkości.

Etap 3: Dotlenienie – infuzja wodorowa

Dzięki głowicy działającej pod ciśnieniem, zabieg działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie, reguluje wydzielanie sebum i usprawnia mikrokrążenie. Skóra staje się promienna i wygładzona, przyspiesza się produkcja kolagenu i elastyny.

Etap 4: Laminacja

Laminacja skóry antyoksydantami prowadzi do dotlenienia głębszych warstw skóry. Skóra jest odżywiona i nawilżona. Na tym etapie można zakończyć zabieg aplikując odpowiednią maskę, jednakże zaleca się wykonanie jeszcze dwóch dodatkowych kroków, dla lepszego efektu zagęszczenia i poprawienia napięcia skóry. 

Etap: 5 Wtłoczenie substancji aktywnej

Dochodzi do wtłoczenia w głąb skóry składników aktywnych podanych w poprzednim etapie, za pomocą ultradźwięków. Ultradźwięki zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, rozszerzają naczynia krwionośne, pobudzają krążenie oraz polepszają metabolizm komórkowy. Skóra się regeneruje, a twarz zyskuje wypoczęty wygląd.

Etap 6: Lifting

Przy wykorzystaniu bipolarnej fali radiowej (RF), wykonujemy liftingujący zabieg anti-aging. Skóra staje się napięta i elastyczna, włókna kolagenowe obkurczają się pod wpływem ciepła.

Etap 7: Masaż chłodzącą głowicą

Ostatnim, relaksującym etapem zabiegu może być chłodzący masaż zimną głowicą. Pomaga on ukoić skórę, obkurczyć naczynia krwionośne oraz zniwelować ewentualne zaczerwienienia.

Hydrogen – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg może być stosowany u kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek. Działa efektywnie zarówno na młodą cerę, jak i dojrzałą. Nie wymaga specjalnych przygotowań. Główne wskazania do zabiegu to:

 • nadmiar sebum
 • zaskórniki
 • trądzik
 • rozszerzone pory
 • stany zapalne
 • utrata elastyczności skóry
 • nierówny koloryt skóry
 • przebarwienia
 • zmarszczki

Przed zabiegiem i w trakcie zabiegu Hydrogen

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. 

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu to:

 • niektóre choroby przewlekłe (np. cukrzyca, padaczka)
 • posiadanie rozrusznika serca czy implantów metalowych
 • wrażliwość na impulsy elektryczne

Sam zabieg polega na oczyszczaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu specjalistyczną głowicą z podciśnieniem, która zasysa skórę na wybraną głębokość. Następnie wykonywane są kolejne etapy w rozszerzonej wersji zabiegu, za pomocą głowicy z mikroprądami. Hydrogen nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta i może być wykonywany niezależnie od pory roku, również na opalonej skórze. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest oczyszczona, nawilżona i promienna, a pacjent może od razu wrócić do codziennych aktywności. Co istotne, po skonsultowaniu się z lekarzem, korzystać z zabiegu mogą również kobiety w ciąży i karmiące. 

Efekty zabiegu Hydrogen

Wodorowe oczyszczanie skóry aparaturą medyczną Hydrogren Peel to kompleksowy i przełomowy zabieg odmładzający. Począwszy od oczyszczenia, poprzez delikatną eksfoliację[1], lifting aż po relaksację. Oczyszczanie wodorowe jest również wstępem do kolejnych zabiegów ze względu na łatwość i skuteczność wprowadzenia substancji aktywnych w dogłębnie oczyszczoną skórę.

Już podczas jednego zabiegu, jesteśmy w stanie uzyskać natychmiastowy efekt wygładzenia, głębokiego nawilżenia i liftingu skóry. System Hydrogen pozwala pracować nad wieloma niedoskonałościami cery. Skóra po zabiegu odzyskuje utracony blask, pozostaje dogłębnie oczyszczona i nawilżona, a proces starzenia się zostaje wyraźnie opóźniony.