Plastyka powiek górnych, czyli blefaroplastyka[1], to popularny i relatywnie nieskomplikowany zabieg chirurgiczny mający na celu poprawę wyglądu twarzy. Lekarz usuwa nadmiar skóry, tłuszczu lub mięśni. Niestety nie zawsze efekt końcowy jest ładny, czy chociażby zadowalający, zdarza się także, że po zabiegu jest efekt gorszy, niż przed nim. 

Nieudana operacja plastyczna budzi problemy emocjonalne u pacjentów, dyskomfort wizualny, czy nawet spadek akceptacji własnego wyglądu. Brak dostatecznego doświadczenia zawodowego, wiedzy oraz zmysłu estetycznego – to główne przyczyny nieudanych zabiegów. Dlatego decydując się na chirurgiczną poprawę wyglądu niezmiernie ważna jest weryfikacja kliniki oraz wybór tej sprawdzonej i polecanej placówki oraz doświadczonego lekarza chirurga. W Kierach Medical Clinic najważniejsze jest dla nas zadowolenie naszych pacjentów, dlatego zatrudniamy jedynie najlepszych specjalistów, do dyspozycji których jest najnowocześniejsza aparatura medyczna.

Operacja powiek – najczęstsze błędy

Najczęstszym błędem jest usunięcie nadmiaru tkanki. Dzieje się tak, gdy lekarz chirurg usunie zbyt dużo skóry, tłuszczu, bądź zbyt duży fragment mięśnia. W efekcie powstaje napięcie skóry o różnym stopniu nasilenia, a w skrajnych przypadkach dochodzi do trudności z zamykaniem oczy.

Kolejny błąd to niezachowanie właściwej symetrii cięcia powiek. Nierównomierne usunięcie tkanki spowoduje asymetrię wywołującą negatywny efekt wizualny, a cała twarz może wręcz sprawiać wrażenie nienaturalnej. Najbardziej jest to widoczne podczas mrugania oczami. 

Na efekt końcowy operacji istotny wpływ mają blizny i wszelkie zniekształcenia wynikające z zabiegu. Nieprawidłowo wykonane szwy, a także niewłaściwe gojenie się ran, których podłożem jest brak dostatecznie wyczerpujących porad udzielonych przez lekarza, mogą prowadzić do nieestetycznych blizn, zniekształceń, a także… opadania powiek!

Zabieg na opadające powieki – jak poprawić błędy

W sytuacji, gdy źle wybraliśmy klinikę i plastyka powiek górnych nie spełnia oczekiwań nie należy się załamywać, tylko skonsultować z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który podejmie się naprawy błędów popełnionych przez poprzednika. Pomocne mogą okazać się zabiegi korekcyjne, takie jak dodatkowa plastyka, wypełniacze, laseroterapia czy inne procedury medyczne przyczyniające się do poprawy zarówno wyglądu, jak i funkcji powiek.

Pamiętajmy, że niezwykle ważnym elementem dla osiągnięcia jak najlepszych efektów zabiegu plastyki powiek górnych jest prawidłowe gojenie się tkanek. Pacjent powinien przestrzegać zaleceń chirurga dotyczących opieki pooperacyjnej i regularnie uczestniczyć w wizytach kontrolnych, by na bieżąco monitorować proces gojenia ran.

Zabieg na opadające powieki cena

Zapraszamy na stronę internetową Kierach Medical Clinic do naszego cennika, a także zapraszamy do zapisu na konsultacje: https://centrumkierach.pl/cennik/

Plastyka powiek górnych – Podsumowanie

Nieudana plastyka powiek górnych może być traumatycznym przeżyciem dla pacjenta, ale na szczęście są różne metody poprawy efektów zabiegu, które mogą przywrócić naturalny wygląd i prawidłowe funkcjonowanie powiek. Kluczowym jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą – chirurgiem plastykiem.

O plastyce powiek górnych przeczytasz także w naszym artykule: https://centrumkierach.pl/plastyka-powiek-gornych-dla-zdrowia-i-urody/

powieki2