Wypadanie włosów jest jednym ze zmartwień, które trapi pacjentów czy klientów różnych specjalistów: lekarzy, kosmetologów, fryzjerów. Mimo tego, iż problem zdejmuje sen z powiek dziesiątkom osób, nie każdy decyduje się na podjęcie konkretnych kroków w celu jego rozwiązania, przez co nie tylko traci szansę na skuteczne i niedrogie leczenie farmakologiczne, ale i z każdym dniem pozbywa się bezpowrotnie większej ilości włosów na głowie… Osoby borykające się z wypadaniem włosów w pierwszej kolejności szukają pomocy właśnie u fryzjerów, kosmetologów czy lekarzy pierwszego kontaktu – to właśnie z myślą o tych specjalistach powstały w HairCenter Kierach kursy z podstaw trychologii.

Podstawy wiedzy trychologicznej

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę wiedzy dotyczącej problemów związanych z wypadaniem włosów, przygotowałem cykl kursów, które pomogą specjalistom pracującym na pierwszej linii kontaktu z pacjentem, nie tylko zrozumieć problem wypadania włosów, ale i skutecznie walczyć z łysieniem. Przyczyn wypadania włosów może być naprawdę wiele, zatem jak pomagać osobom dotkniętym tą przypadłością? W wielu przypadkach może to zrobić już sam fryzjer, kosmetolog czy lekarz pierwszego kontaktu, jednak najważniejsze jest, by nie eksperymentować i nie narażać swoich pacjentów czy klientów na niepotrzebne koszty związane z testowaniem kolejnych kosmetyków czy suplementów diety. Takim zachowaniem nie tylko szkodzimy pacjentom, ale i zrażamy ich do siebie, ponieważ raz nadszarpniętego zaufania nie jest prosto odbudować. Dzięki wiedzy zdobytej w trakcie kursów trychokogicznych można świadomie pomagać lub jeśli nie jest to możliwe, kierować do specjalisty, który rozwiąże problem – bez zbędnego i kosztownego eksperymentowania na głowie pacjenta.

Cykl trzech kursów

W HairCenter Kierach prowadzę obecnie trzy kursy z podstaw trychologii:

Kurs I stopnia – Pierwsza pomoc trychologiczna w gabinecie fryzjerskim

Kurs II stopnia – Podstawy trychologii dla kosmetologów i trychologów

Kurs III stopnia – Trychologia medyczna dla lekarzy

Każdy z ww. kursów odbywa się online i zakończony jest certyfikatem. Zapisy odbywają się na stronie kurs-trycholog.pl. Na niniejszej stronie można również znaleźć szereg szczegółowych informacji dotyczących poszczególnych szkoleń trychologicznych.

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami i powiększać się z miesiąca na miesiąc. Dzięki podstawowej wiedzy z zakresu trychologii, każdy specjalista oswoi się z tematem wypadania włosów, pozna najczęstsze przyczyny tej dolegliwości, a także zdobędzie wiedzę, która pozwoli mu odpowiednio pokierować osoby walczące z problemem – tak aby nie eksperymentować na nich, a działać pewnie i świadomie – w myśl zasady „pomagam – nie szkodzę”.

Rejestracja odbywa się na stronie: https://haircenterkierach.nakiedy.pl