Udane współżycie seksualne to często podstawa szczęśliwego związku oraz indywidualnego komfortu psychicznego. Niestety często okazuje się, że osiągnięcie orgazmu i odczuwanie przyjemności z seksu może być trudne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Decydują o tym nie tylko uwarunkowania psychiczne, ale często także budowa anatomiczna genitaliów. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które mają na celu zwiększenie przyjemności z seksu. W tym artykule omówimy dwa z nich – augmentację punktu G oraz powiększanie penisa własnym tłuszczem (lipotransfer).

Powiększenie punktu G – sposób na kobiecą rozkosz

Dzięki ginekologii estetycznej można nie tylko wyeliminowanie kompleksy pacjentek, ale również zwiększyć doznania w trakcie seksu i ułatwić osiągania intensywnych doznań podczas stosunku. Zdaniem specjalistów, za brak satysfakcji ze współżycia u kobiet najczęściej odpowiada zbyt mały lub mało uwydatniony punkt G. Taki stan rzeczy może wynikać zarówno z wrodzonej budowy anatomicznej, jak i zmian poporodowych lub samoistnego zmniejszania się punktu G wraz z wiekiem. 

Punkt G jest skupiskiem zakończeń nerwów czuciowych, gruczołów oraz naczyń krwionośnych. Im bardziej jest on uwydatniony, tym większa szansa na kontakt tego miejsca z członkiem, co wyraźnie zwiększa doznania seksualne i ułatwia szczytowanie. Podczas kobiecego orgazmu pochwa intensywnie się obkurcza, co potęguje doznania również u partnera. 

Współczesna ginekologia estetyczna oferuje zabieg, który umożliwia powiększenie punktu G. Polega on na wstrzyknięciu specjalistycznego preparatu w przednią ścianę pochwy, około 5 cm od jej wejścia. Substancja ta uwydatnia, ujędrnia i wypełnia tkankę, czyniąc ją tym samym bardziej wrażliwą na bodźce oraz bardziej wyeksponowaną. Dzięki temu staje się ona bardziej wrażliwa na pieszczoty i doznania seksualne. 

Zabieg jest prosty i mało inwazyjny. Kobieta może współżyć już 4 godziny po jego wykonaniu, a efekt może utrzymać się nawet do 2 lat. Sam zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa tylko 20-30 minut. Nic zatem dziwnego, że augmentacja punktu G staje się tak popularna. Ten krótki, praktycznie bezbolesny zabieg może okazać się kluczem do udanego życia seksualnego. 

Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest również krótka liczba przeciwwskazań do jego wykonania. Powiększenia punktu G nie wykonuje się u kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Poza tym, przed przeprowadzeniem zabiegu konieczne jest wyleczenie wszystkich infekcji intymnych, zapalenia pochwy czy upławów. Termin wykonania augmentacji punktu G należy zaplanować tak, by nie przypadał w czasie miesiączki.

Niekiedy okazuje się jednak, że poddanie się zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej ze strony samej partnerki może okazać się niewystarczające lub niewskazane. Czasem bardziej problematyczna okazuje się budowa penisa partnera. W tym wypadku z pomocą przychodzi urologia oraz lipofilling penisa.

Powiększanie penisa własnym tłuszczem – pozbądź się kompleksów!

Lipotransfer to doskonały sposób zarówno na pozbycie się kompleksów dotyczących budowy penisa, jak i zwiększenie doznań obojga partnerów w trakcie seksu. Obecnie jest to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda powiększania prącia. Pozwala osiągnąć szybkie i naturalne efekty, zarówno wizualne, jak i te dotyczące zwiększenia poziomu zadowolenia z seksu. 

Pierwszym i najważniejszym wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest niski poziom zadowolenia z wyglądu prącia. Oczywiście, postrzeganie rozmiaru penisa jest kwestią subiektywną, ale może wpływać ono na samopoczucie mężczyzn oraz ich pewność siebie. Często okazuje się, że kompleksy na tym tle przeradzają się we frustrację, która rodzi zahamowania seksualne i wpływa na jakość współżycia. Kolejnym wskazaniem jest brak satysfakcji ze współżycia i słabe doznania seksualne. Czasem okazuje się, że penis nie jest wystarczająco gruby, aby zapewnić intensywność doznań zarówno dla mężczyzny, jak i jego partnerki. Podczas profesjonalnej konsultacji warto porozmawiać z lekarzem specjalistą o swoich motywacjach. Lekarz poinformuje o wszelkich przeciwwskazaniach oraz opisze przebieg zabiegu. 

Powiększenie penisa własną tkanką tłuszczową jest rozwiązaniem małoinwazyjnym. Zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej jako wypełniacza sprawia, że transfer jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm pacjenta, co minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Warto dodać, że podczas zabiegu wraz z komórkami tłuszczowymi przenoszone są również komórki macierzyste, co dodatkowo potęguje osiągnięty efekt, a część z przeszczepionych komórek tłuszczowych pozostaje pod skórą już na stałe. 

Sam zabieg jest krótki, trwa maksymalnie 2-3 godziny. Tłuszcz pobierany jest np. z podbrzusza pacjenta po wcześniejszym nasączeniu tkanki specjalnym roztworem znieczulającym. Tkankę przeszczepia się pod skórę prącia, dzięki czemu staje się ono grubsze o 3-4 cm. W trakcie zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe – najpierw w obszarze, z którego pobierana będzie tkanka tłuszczowa, a następnie w obszarze biorczym przeszczepu, czyli penisie. 

Podczas samego zabiegu, za pomocą specjalnych kaniuli lekarz pobiera tkankę tłuszczową, która jest następnie oczyszczana i wzbogacana osoczem bogatopłytkowym, które poprawia jakość i przeżywalność komórek, a także przyspiesza ich regenerację po zabiegu. Tkanka przygotowana w ten sposób wprowadzana jest pod skórę penisa. Po zabiegu pacjent pozostaje w klinice na obserwacji przez około godzinę.

Lipofilling penisa pozwala osiągnąć bardzo naturalny efekt. W trakcie zabiegu tkanka rozprowadzana jest równomiernie, co pozwala na zachowanie naturalnego kształtu prącia. Istotne jest także to, że zabieg nie zmniejsza doznań odczuwanych podczas stosunku. Po zabiegu powierzchnia penisa wzrasta o około 30-50% w obwodzie. 

Do przeciwwskazań związanych z powiększaniem penisa własnym tłuszczem zaliczyć można przede wszystkim m.in. choroby zapalne narządów płciowych lub pachwin, zaburzenia krzepnięcia krwi, stulejkę, problemy z potencją. Lekarz odmówi wykonania zabiegu również u mężczyzn z cukrzycą, chorobami serca, autoimmunologicznymi, chorobami nowotworowymi czy infekcjami wirusowymi obszaru zabiegowego.

Pełen okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi około 3 tygodni. W tym czasie należy unikać stosunków seksualnych oraz masturbacji, zachować higienę i pielęgnację miejsc intymnych zgodnie z zaleceniami lekarza, unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez minimum 14 dni, a także w tym samym czasie nie korzystać z sauny, solarium oraz opalania. W przypadku wystąpienia obrzęku, bólu oraz innych niepokojących objawów, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Zapewnij sobie satysfakcjonujące życie seksualne!

Jak widać, małoinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą przynieść szybkie zadowolenie z jakości życia seksualnego. Należy pamiętać jednak, że za satysfakcję na tym polu może odpowiadać nie tylko budowa naszych genitaliów, ale także psychika. W przypadku braku satysfakcjonujących doznań podczas seksu zawsze warto skorzystać z pomocy seksuologa. Być może okaże się, że nasze kompleksy i zahamowania wynikają z innych czynników, a specjalista pomoże nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie problemów bez konieczności korzystania z zabiegów medycznych. 

Jeśli i Ty myślisz o zabiegu, albo chcesz skonsultować swój problem ze specjalistami, zapraszamy. Zapisać się na wizytę można telefonicznie (+48 579645819) lub samodzielnie pod adresem kierach.nakiedy.pl