Młody i piękny wygląd pomimo upływającego czasu, to marzenie, które w dzisiejszym świecie jest na wyciągnięcie ręki. Zabiegi, które są wykonywane stają się coraz bardziej złożone, a wśród nich jest prawdziwa perełka – pionierskie rozwiązanie w walce z oznakami starzenia skóry – biostymulacja tkankowa. Efekty, jakie daje są wprost rewolucyjne. Czym są biostymulatory tkankowe? Czym jest biostymulacja tkankowa? Zacznijmy od tego, czym jest starzenie skóry?

Czym jest starzenie skóry twarzy?

Starzenie skóry twarzy to proces naturalny, wynikający ze stopniowej utraty elastyczności i jędrności tkanek, czego efektem jest pojawienie się zmarszczek oraz przebarwień. Wpływ na proces starzenia mają zarówno czynniki genetyczne, jak i zewnętrzne, jak chociażby promieniowanie UV i brak ochrony przed nim oraz zanieczyszczenie środowiska. Negatywny wpływ ma także niezdrowy styl życia. Na szczęście istnieją sposobów, aby proces ten spowolnić, a biostymulacja tkankowa jest jednym z najskuteczniejszych.

Dzięki regularnie wykonywanym zabiegom biostymulacji tkankowej, można aktywować procesy regeneracji skóry, zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny oraz zapobiec dalszemu pogłębianiu się zmarszczek i utracie jędrności tkanek. Aby wzmocnić efekt zabiegów warto stosować odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, unikać nadmiernego wystawiania się na działanie słońca, a tym samym promieni UV. Procesy starzenia opóźnia także zdrowa dieta bogata w antyoksydanty, regularna aktywność fizyczna oraz unikanie szkodliwych czynników, takich jak spożywanie żywności przetworzonej, produktów o nadmiernej kaloryczności, palenie papierosów czy konsumpcja alkoholu i innych używek.

Biostymulacja tkankowa – medycyna estetyczna

Biostymulacja tkankowa, to nic innego jak innowacyjna terapia stymulująca tkanki, wykorzystująca różnorodne techniki, takie jak laseroterapia, metoda mikronakłuć, aplikacje specjalistycznych preparatów, mających na celu stymulację produkcji kolagenu, elastyny i innych substancji niezbędnych dla zdrowia i elastyczności skóry. W powyższych działaniach chodzi o zainicjowanie naturalnych mechanizmów naprawczych organizmu, a te prowadzą do odnowy skóry i poprawy jej wyglądu.

Nie tylko dla odmłodzenia

Zabiegi biostymulacji tkankowej są polecane pacjentkom i pacjentom  pragnącym poprawić kondycję skóry, jej elastyczność oraz niwelowaniu zmarszczek i przebarwień skóry, które wynikają z wieku i są efektem starzenia. Dodatkowo, biostymulacja tkankowa może być również wykorzystywana jako metoda uzupełniająca w leczeniu cellulitu czy rozstępów oraz blizn potrądzikowych.

Biostymulatory tkankowe efekty

Efekty biostymulacji tkankowej są zachwycające, ale także zróżnicowane w zależności od indywidualnych cech skóry, jej wieku i  rodzaju stosowanej techniki. Ale zdecydowanie poprawiają elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki, zwiększają jędrność tkanek oraz poprawiają koloryt twarzy. Warto pamiętać, że zabieg biostymulacji tkankowej jest doskonały również w przyspieszeniu procesu gojenia ran oraz zmniejszeniu widoczności blizn.

Biostymulacja tkankowa – o czym warto pamiętać

Już po pierwszym zabiegu biostymulacji tkankowej widać wyraźny efekt poprawy kolorytu i elastyczności skóry. W większości przypadków zaleca się pacjentom serię zabiegów rozłożonych w czasie, aby uzyskać optymalne efekty, np. co kilka tygodni. Efekt po pierwszym i każdym kolejnym może się różnić w zależności od potrzeb i stanu skóry, wieku, a także stosowanej techniki. Po osiągnięciu pożądanych rezultatów można kontynuować zabiegi w celu utrwalenia efektu, jednak z mniejszą częstotliwością. Bardzo ważne jest doświadczenie lekarza, jego umiejętności oraz sprzęt. W Kierach Medical Clinic zabiegi biostymulacji tkankowej wykonuje doświadczony zespół specjalistów, z wykorzystaniem najlepszego sprzętu, z zastosowaniem najnowocześniejszych preparatów. 

Biostymulatory tkankowe cena

Zapraszamy na stronę internetową Kierach Medical Clinic do naszego cennika, a także zapraszamy do zapisu na konsultacje: https://centrumkierach.pl/cennik/

Podsumowanie

Biostymulacja tkankowa to innowacyjne rozwiązanie medycyny estetycznej[1] w dziedzinie pielęgnacji skóry. To niezwykle skuteczne zabiegi pozwalające nie tylko na odmłodzenie skóry, ale i na zachowanie długo młodego wyglądu. Jednak, aby osiągnąć jak najlepsze efekty, warto regularnie powtarzać zabiegi oraz dbać o zdrowy styl życia i odżywiania. 

przed po 1