blog 62
Głowa pacjenta przed i po leczeniu farmakologicznym

Zadbane i zdrowe włosy są wizytówką wielu mężczyzn. To dzięki nim mogą oni czuć się młodzi, atrakcyjni i przede wszystkim… w pełni zdrowi! Nie ma zatem nic dziwnego w tym, iż wypadanie włosów wprowadza współczesnego mężczyznę w ogromne zakłopotanie – doskonale pamiętamy Panów sprzed kilku dekad, którzy mimo młodego wieku, często nie przykładali wagi do swojego wyglądu zewnętrznego, przez co wyglądali na o wiele starszych niż byli w rzeczywistości. Bardzo dużą rolę w tym postrzeganiu mężczyzn odgrywały problemy z włosami – widoczne zakola, łysina na czubku głowy czy liczne przerzedzenia… Te problemy nie muszą dotyczyć współczesnych mężczyzn – dziś medycyna radzi sobie z nimi na wiele sposobów!

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Zdrowy tryb życia jest ważny, ale… to nie wszystko!

Kluczem do zachowania równowagi naszego organizmu jest zdrowy tryb życia. Przestrzeganie odpowiednio zbilansowanej diety jest niezwykle ważne dla cyklu wzrostu włosa. Co zatem powinno się znaleźć na naszym talerzu? Na pewno nie może tam zabraknąć produktów zawierających witaminę E, żelazo, cynk, witaminy z grupy B oraz witaminę A. Zrezygnować za to warto z cukru – to on jest jedną z przyczyn przetłuszczania się włosów czy łupieżu. Negatywny wpływ na włosy mają również używki. Alkohol wypłukuje z organizmu cenne minerały, a papierosy m.in. wysuszają skórę głowy (o diecie odpowiedniej dla włosów pisałem TUTAJ). Niezwykle ważnym elementem zdrowego trybu życia jest zachowanie równowagi psychicznej – jedną z najczęstszych reakcji na stres jest… wypadanie włosów! Relaks może mieć dla nich zbawienne znaczenie. Ale czy prowadzenie zdrowego trybu życia jest gwarancją braku problemów z włosami? Niestety, nie. Wielu mężczyzn pomimo nienagannych nawyków żywieniowych boryka się z problemem łysienia. Każdy organizm jest inny, a przyczyn wypadania włosów wiele. Jeśli odpowiednia dieta nie poprawia jakości włosów, źródła ich wypadania należy poszukiwać gdzie indziej.

Znajdź powód wypadania włosów

Niestety przyczyn wypadania włosów może być wiele – wspomniane już złe nawyki żywieniowe, czy stres to tylko kilka z nich. Wśród najczęstszych powodów wypadania włosów prym wiodą także problemy hormonalne oraz genetyka – na nie nie mamy wpływu, nie muszą jednak być wyrokiem łysej głowy. W takiej sytuacji, aby zapobiec utracie włosów, niezbędne jest wdrożenie odpowiednio dobranego leczenia farmakologicznego. Musimy jednak pamiętać o tym, iż bardzo ważny jest czas rozpoczęcia takiej terapii – wypadanie włosów może zostać skutecznie zahamowane do momentu aż nie utracimy mieszków włosowych, dlatego tak ważne jest nawiązanie kontaktu z lekarzem już na początkowym etapie łysienia. W HairCenter Kierach leczenie farmakologiczne w większości przypadków może zostać wdrożone już podczas pierwszej e-konsultacji na drkierach.pl lub wizyty w gabinecie.

Przeszczep włosów

Gdy na leczenie farmakologiczne jest za późno, doskonałym rozwiązaniem okazuje się przeszczep włosów. Obecnie najpopularniejsza metodą przeszczepiania włosów jest metoda FUE-DHI. Polega ona na przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosów, gdzie dawcą i biorcą jest ten sam pacjent – to właśnie dzięki temu ryzyko odrzucenia przeszczepu przez organizm praktycznie nie występuje. Czas regeneracji to zaledwie kilka dni, dzięki czemu szybko wracamy do swoich codziennych czynności i wyczekujemy efektów zabiegu, które pojawiają się już po ok. pół roku. Jak widać współczesny mężczyzna ma dużo więcej możliwości walki z wypadaniem włosów, a to przekłada się na to, że dziś o wiele łatwiej jest dbać o siebie i cieszyć się zdrowym, atrakcyjnym i młodym wyglądem.