Wypadanie włosów jest problemem, który często dotyka wiele mężczyzn i kobiet. Leczenie tej przypadłości może wiązać się z dużymi kosztami, ponieważ w wielu przypadkach zanim zdecydujemy się na wizytę w gabinecie lekarskim sięgamy po różne specyfiki, których ceny po zsumowaniu niejednokrotnie tworzą zawrotną sumę pieniędzy. Szampony, tabletki i inne specyfiki dostępne bez recepty stanowią wielki biznes, jednak w wielu przypadkach mają niewiele wspólnego z walką z wypadaniem włosów. Musimy pamiętać, że nawet najlepsze i najbardziej obiecujące preparaty nigdy nie przywrócą nam włosów – ewentualnie mogą poprawią stan tych, które jeszcze mamy.

Skonsultuj swój problem z lekarzem

Każdy pacjent jest inny, a to oznacza, że i każdy przypadek łysienia będzie wymagał wdrożenia innych metod leczenia. Kluczem do odzyskania zdrowych włosów jest odnalezienie przyczyny ich wypadania. Włosy możemy tracić z wielu powodów, np.  przez genetykę, stres lub złe nawyki żywieniowe. Większość zaburzeń wymaga wdrożenie odpowiednich metod leczenia, a odwlekanie wizyty w gabinecie lekarskim zazwyczaj sprawia, że z roku na rok wypadanie włosów postępuje i ostatecznie może doprowadzić naszą głowę do zupełnej łysiny. Nie warto eksperymentować ze swoim zdrowiem i bezskutecznie marnować czasu i pieniędzy –  im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym szybciej znajdziemy źródło naszych problemów zdrowotnych, a to pozwoli na zaplanowanie i wdrożenie skutecznego leczenia. Często odzyskanie zdrowych włosów jest możliwe już po rozpoczęciu odpowiedniej terapii środkami farmaceutycznymi, jednak w większości przypadków najskuteczniejsze okazuje się zastosowanie zabiegów, takich jak np. mezoterapia czy laseroterapia.

Leczenie łysienia typu męskiego

W przypadku leczenia łysienia androgenicznego (tzw. łysienie typu męskiego) dużą popularnością cieszą się szczególnie trzy zatwierdzone metody: minoksydyl, finasteryd i laseroterapia. Niestety musimy pamiętać, że nie każda z nich sprawdzi się u wszystkich pacjentów. To lekarz podejmuje decyzję o wdrożeniu leczenia którąś z nich, wyłącznie dzięki jego wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu istnieje możliwość dobrania tej, która w możliwie najszybszym czasie przyniesie oczekiwany rezultat. Biorąc pod uwagę fakt, że włosy uda się nam skutecznie zatrzymać na długie lata, koszt leczenie jedną z ww. metod jest naprawdę niewielki i nie powinien przekroczyć kilkuset złotych. Dzięki zdrowym włosom na głowie wyglądamy młodziej i często nabieramy pewności siebie… Biorąc pod uwagę te wszystkie zalety, nie ma wątpliwości, ze wizyta u lekarza jest najlepszym rozwiązaniem i dobrą inwestycją.

Koszt przeszczepu włosów

Na pytanie o cenę przeszczepu włosów trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ
w przypadku każdego pacjenta koszt leczenia wygląda inaczej i jest uzależniony od wielu czynników (przede wszystkim ilości przeszczepianych graftów). Leczenia wypadania włosów może składać się z kilku etapów. Ważne jest znalezienie odpowiedniego lekarza, któremu w pełni będziemy mogli zaufać i który decyzję o metodzie leczenia podejmie dopiero po znalezieniu źródła problemu. Decyzja o przeszczepem włosów często jest ostatecznością, dlatego przed jej podjęciem pacjent często zostaje poddany leczeniu farmakologicznemu lub mniej skomplikowanym zabiegom. Jeżeli takie metody nie przyniosą oczekiwanego rezultatu lub jeśli rozwiążą problem tylko na kilka lat, w przyszłości dzięki poprawie jakości włosów na pewno obniżą koszt ewentualnego przeszczepu. Najlepszą rzeczą w jaką może zainwestować pacjent zmagający się z problemem wypadania włosów jest konsultacja z lekarzem, im wcześniej znajdzie on przyczynę problemu i wdroży leczenie, tym koszty i inwazyjność metod będą mniejsze. W HairCenter Kierach wycena zabiegów następuje już na etapie konsultacji online, co często ułatwia pacjentom podjęcie decyzji o sposobie finansowania leczenia (płatność własna lub MediRaty.pl) oraz przede wszystkim pozwala na świadome planowanie wydatków.