Wypadanie włosów jest krępującą przypadłością, która znacząco wpływa na nasz wygląd – w końcu zdrowe, zadbane włosy są nieodzownym atrybutem młodości i często to właśnie dzięki nim czujemy się atrakcyjni oraz nabieramy pewności siebie. Trudno, aby rozmówca nie zauważył naszych włosów, przecież to właśnie fryzura jest zwieńczeniem głowy i nie umyka uwadze, nawet najmniej spostrzegawczych osób. Włosy szczególnie ważną rolę odgrywają u kobiet, u których niemalże każda zmiana uczesania zostaje dostrzeżona. Jak zatem przejść zabieg przeszczepu włosów, tak aby nikt się o nim nie dowiedział? To wcale nie musi być trudne!

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Długie włosy wsparciem przy przeszczepie włosów

Długie włosy od lat są elementem najczęściej wybieranych fryzur wśród kobiet. Tego typu uczesanie, nie tylko zalicza się do kanonu klasycznego piękna, ale i nie ulega często zmieniającym się trendom czy stylom. Z wiekiem jednak włosy zaczynają wypadać, a fryzura już na pierwszy rzut oka wygląda na rzadszą. Co zrobić w takiej sytuacji, czy długie włosy są przeznaczone jedynie dla osób młodych? Nic bardziej mylnego, gdy inne metody leczenia wypadania włosów zawodzą, warto rozważyć przeszczep włosów. Wiele Pań unika takiego rozwiązania, ponieważ obawia się, że podczas zabiegu głowa zostanie ogolona na łyso – nie jest to prawdą. Faktycznie, w przypadku przeszczepu włosów u mężczyzn, włosy często muszą być znacznie skrócone na całej głowie, jednak u kobiet sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Długie włosy nie są przeciwskazaniem do wykonania przeszczepu, mało tego – to właśnie one pozwalają pacjentkom zachować zabieg w zupełnej tajemnicy.

Jak wygląda przeszczep włosów u kobiet?

Przeszczep włosów metodą FUE polega na pobraniu mieszków włosowych z obszaru dawczego (najczęściej tył lub boki głowy) i wczepieniu ich w miejsca, które uległy wyłysieniu. Aby tego dokonać, włosy wyrastające z obszaru dawczego muszą zostać skrócone do długości 2 mm (jest to długość standardowej męskiej fryzury), jednak w przypadku kobiet nie jest to jednoznaczne z koniecznością ogolenia całej głowy. Lekarz dokonuje skrócenia włosów na małym obszarze, tak jak na poniższym zdjęciu, i to właśnie z tego miejsca pobiera niezbędne do przeszczepu mieszki włosowe. Długie włosy nie są u kobiet przeszkodą do wszczepienia graftów w łysiejące miejsca, mało tego – to dzięki długim włosom pacjentki mogą zasłonić ogolony obszar dawczy, tak aby nikt nie zauważył, że poddawały się jakiemukolwiek zabiegowi. Jak tego dokonać? Wystarczy ogolony obszar przykryć włosami z wyższych partii głowy. Ta prosta czynność pozwala w pełni ukryć część pozbawioną włosów część. Z przeszczepionych w łysiejące obszary głowy mieszków włosowych, włosy zaczną wyrastać stopniowo w przeciągu kilku miesięcy. Dzięki temu wygląd pacjentki nie zmieni się z dnia na dzień, a zmiany będą postępować stopniowo i nie będą rzucać się w oczy oraz wzbudzać podejrzeń.