1. Strona główna
  2. /
  3. Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

Poczucie pewności siebie konieczne jest na co dzień. dzięki niemu można osiągnąć sukces i radość z życia. Ta pewność budowana jest między innymi przez wygląd zewnętrzny.

Umów wizytę

blizny

Najczęściej wymienianymi przyczynami braku pewności siebie jest niesatysfakcjonujący wygląd. Powodem takiej sytuacji mogą być na przykład blizny w widocznych miejscach. Usuwanie blizn to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W Kierach Medical Clinic oferujemy Państwu profesjonalne i całkowicie bezpieczne usuwanie blizn wypukłych oraz wklęsłych. Nasi specjaliści wiedzą, jak usunąć bliznę, aby pacjentka lub pacjent odzyskali piękny, zdrowy wygląd i mogli cieszyć się z życia.

Jakie są przyczyny powstawania blizn?

Blizny to poważne zmiany powstałe w wyniku uszkodzenia skóry właściwej. Uszkodzone miejsce jest samoistnie wypełniane tkanką łączną włóknistą. W wyniku tego blizna różni się kolorem od reszty skóry na ciele. Może ona przybierać różne kształty, od wypukłych, przez płaskie aż do wklęsłych. Usuwanie blizn to przywracanie skórze naturalnego i zdrowego wglądu w nieestetycznie wyglądającym miejscu. Blizny tworzą się z różnych powodów. Jednym z najczęstszych jest niewłaściwa pielęgnacja skóry podczas okresu dojrzewania. Blizny to skutek stanu zapalnego w obrębie jednostki włosowo-łojowej. Brak dostatecznej higieny oraz niewłaściwe usuwanie stanów zapalnych kończy się wklęsłymi i nieestetycznymi bliznami. Blizny potrądzikowe najczęściej występują na twarzy. Usuwanie blizn jest rekomendowane także na przykład po przebytej ospie wietrznej lub w sytuacji błędów popełnionych po operacjach.

Laserowe usuwanie blizn i chirurgiczne usuwanie blizn

W naszej ofercie odnajdą Państwo profesjonalne i – co najważniejsze – bezpieczne oraz skuteczne sposoby usuwania blizn. Pierwszym z nich jest laserowe usuwanie blizn, a drugim chirurgiczne usuwanie blizn. Wybór odpowiedniej metody zależy od woli pacjenta oraz od rekomendacji lekarza. Mogą się one także wzajemnie uzupełniać. Laserowe usuwanie blizn to zabieg medycyny estetycznej polegający na bezpiecznym i kontrolowanym niszczeniu komórek skóry. Tym samym, skóra jest zmuszona do regeneracji. Laserowe usuwanie blizn nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a efekty widoczne są od razu po wygojeniu się miejsca po bliźnie. Natomiast chirurgiczne usuwanie blizn polega na dokładnym wycięciu blizny i zszyciu skóry. Odpowiednie nacięcie oraz zszycie specjalistycznymi nićmi sprawia, że miejsce po bliźnie wygląda estetycznie i zdrowo.

Co przed zabiegiem usuwania blizn?

Zabiegi takie jak chirurgiczne lub laserowe usuwanie blizn są rekomendowane dla wszystkich osób odczuwających dyskomfort z powodu swojego wyglądu. Każdy zabieg poprzedzony jest specjalistycznym badaniem oraz rozmową ze specjalistą. Podczas tej rozmowy pacjentka lub pacjent są informowani o przebiegu laserowego albo chirurgicznego usuwania blizn. W Kierach Medical Clinic do wszystkich pacjentów podchodzimy w sposób indywidualny, uwzględniając ich stan zdrowia, oczekiwania i życzenia. Pacjent dowiaduje się, jak usunąć bliznę w najbezpieczniejszy sposób, jakie są skutki zabiegu oraz jak należy pielęgnować skórę po zabiegu. Nie istnieją szczególne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Laserowe lub chirurgiczne usuwanie blizn to zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjentka lub pacjent podczas usuwania blizny są całkowicie świadomi i w kontakcie ze specjalistami. Chętnie odpowiadamy na Państwa pytania oraz rozwiewamy wątpliwości.

Pielęgnacja po zabiegu

W Kierach Medical Clinic usuwanie blizn wypukłych oraz wklęsłych to proces całkowicie bezpieczny. Po zabiegu nie jest wymagana specjalna pielęgnacja ani dodatkowa ingerencja chirurgiczna lub laserowa. Podczas rozmowy ze specjalistą przed usuwaniem blizny pacjenci są informowani o prawidłowym postępowaniu po usunięciu znamion, na przykład należy zrezygnować na czas rekonwalescencji z opalania, stosowania niektórych kremów oraz z wysiłku fizycznego. Warto pamiętać również o odpowiednim przewiewnym ubraniu i – jeśli tak zaleci specjalista – o odpowiednich profesjonalnych opatrunkach. Jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie jest „usuwanie blizn efekt”. Gdy chodzi o sposób pielęgnacji po zabiegu oraz o niepożądane skutki uboczne, to prawie one nie występują. Już na etapie wstępnej rozmowy specjalista podczas wywiadu lekarskiego kwalifikuje pacjentkę lub pacjenta do zabiegu i informuje, jak usunąć bliznę w sposób, który gwarantuje jak najszybsze odzyskanie pięknego wyglądu.

Usuwanie blizn – efekty

Tak jak w przypadku innych zabiegów – na przykładkorekcji zmarszczek lubwolumetrii twarzy – najbardziej widocznymi efektami są te związane z wyglądem zewnętrznym. Pacjenci, wpisując w wyszukiwarkę internetową frazy: „usuwanie blizn efekty” lub „usuwanie blizn cena”, często poszukują konkretnych przykładów efektów zabiegu i ceny. Widocznym efektem takiego zabiegu jak usuwanie blizn jest całkowite usunięcie nieestetycznej blizny lub znaczne zredukowanie jej widoczności. Skóra po zabiegu zachowuje elastyczność, blask i zdrowy, naturalny wygląd. Niejednokrotnie niemożliwe jest całkowite usunięcie blizny, jednak profesjonalny zabieg pozwala na zmniejszenie widoczności niedoskonałości. Osoby decydujące się na usuwanie blizn osiągają – oprócz poprawy wyglądu – również wyższą samoocenę, pewność siebie oraz satysfakcję ze swojego wyglądu. Redukcja lub usunięcie zmarszczek wpływa na komfort psychiczny i relacje z innymi ludźmi. Poszukując informacji takich jak: „usuwanie blizn cena”, należy pamiętać, że koszt zabiegu zależy między innymi od wielkości blizny, jej rodzaju oraz zastosowanej metody usunięcia.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ