1. Strona główna
  2. /
  3. Leczenie migreny botoksem

Leczenie migreny botoksem

Migrena dokucza coraz większej liczbie osób. Dolegliwość ta może wyłączyć z życia nawet na kilka dni, czy niejednokrotnie również tygodni.

Umów wizytę

migrena

Migrena dokucza coraz większej liczbie osób. Dolegliwość ta może wyłączyć z życia nawet na kilka dni, czy niejednokrotnie również tygodni. Wskazanie do leczenia migreny występuje wówczas, gdy napady bólu głowy sprawiają, że znacznemu pogorszeniu ulega jakość życia i nie ustępują podczas stosowania leczenia doraźnego. Zalecenie występuje również wówczas, gdy migreny pojawiają się minimum dwa razy w miesiącu, a dodatkowo towarzyszy im wyczerpująca lub trwająca bardzo długo aura migrenowa. Botoks na migreny to skuteczny i szybki sposób, który pozwala pacjentom Kierach Medical Clinic zapomnieć o migrenach na długi czas. Dzięki swoim wymiernym efektom leczenie migreny botoksem zyskuje coraz większe grono zwolenników. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Leczenie migreny botoksem – czym jest migrena?

Migreną nazywane są silne bóle głowy, których długość może osiągnąć nawet kilka godzin. Często dolegliwości tej towarzyszą wymioty, nudności, czy nadwrażliwość na hałas lub zapachy oraz uczucie bezradności. Nieleczona migrena znacznie ogranicza możliwość prawidłowego funkcjonowania i potrafi wykluczyć osobę z codziennego życia na długi czas. Gdy migrena przechodzi w stan przewlekły, konieczne jest regularne stosowanie leczenia farmakologicznego, które z kolei może negatywnie wpływać na cały organizm. Zdarza się także, że ciało przestaje reagować na nawet maksymalne dawki leków przeciwbólowych. W sytuacjach, gdy bóle migrenowe stale nawracają i nic nie jest w stanie uśmierzyć bólu, konieczne jest sięgnięcie po inne metody np. botoks na migreny.

Migrena to chroniczne schorzenie, na które obecnie cierpi ponad 15% osób na całym świecie. Często migrena utożsamiana jest z hipochondrią, jednak jest to uciążliwa dolegliwość, z której zdają sobie sprawę dopiero te osoby, które jej doświadczyły. W Polsce blisko 20% osób boryka się z problemem migreny. Leczenie migreny toksyną botulinową pozwala uwolnić się od kłopotu.

 

Leczenie migreny botoksem – na czym polega?

Wykorzystywanie botoksu do leczenia migreny to stosunkowo nowatorskie rozwiązanie, które narodziło się z potrzeby uśmierzenia bólu, gdy leki przeciwbólowe już nie wystarczały. Opinie o leczeniu migreny botoksem są coraz bardziej przychylne i coraz większe grono osób chwali sobie takie rozwiązanie. Wszystko to powoduje, że botoks na migreny cieszy się coraz większą popularnością. Sam zabieg w Kierach Medical Clinic składa się z kilku etapów. Na początku należy dokładnie określić, które partie mięśni głowy uciskają i czy przygniatają nerwy prowokujące napady migreny. Następnie toksyna botulinowa wstrzykiwana jest przez naszego wykwalifikowanego specjalistę do określonych wcześniej partii mięśni. Najczęściej wykonywanych jest kilkadziesiąt wstrzyknięć w okolicy czoła, skroni, karku i potylicy, choć dokładna liczba zależna jest od indywidualnych cech i ma ona też wpływ na cenę botoksu na migreny. W wyniku aplikacji mięśnie te są blokowane i rozluźnianie. Leczenie migreny toksyną botulinową zapewnia efekty długotrwałe, jednak nie jest to metoda, która permanentnie pozwoli pozbyć się problemu.

 

Botoks na migreny – przebieg zabiegu

Zabieg leczenia migreny botoksem w Kierach Medical Clinic trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga specjalnego, wcześniejszego przygotowania. Jest to metoda bezpieczna, która nie prowokuje również konieczności odbycia późniejszej rekonwalescencji. Od razu po zabiegu można przystąpić ponownie do codziennych aktywności. Sam zakres wstrzyknięć w głównej mierze zależy od lokalizacji bólu, choć może wydarzyć się, że konieczne będzie rozszerzenie obszaru na inne partie.

Wśród jedynych ograniczeń dotyczących botoksu na migreny należy wymienić zakaz spożywania alkoholu przed i po zabiegu oraz wykonywania wytężonego (lub jakiegokolwiek w zależności od okoliczności) wysiłku fizycznego. Warto podkreślić, że właściwie dobrana dawka bynajmniej nie upośledza ruchomości żadnej z głównych grup mięśniowych. Inne mięśnie, oprócz tych odpowiedzialnych za występowanie migreny, nie zostaną unieruchomione oraz ich swobodne ruchy nie będą w żadnym stopniu utrudnione. Pierwsze podanie toksyny botulinowej może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia migren, choć pełne rezultaty można uzyskać dopiero po kilku seriach wstrzyknięć.

 

Leczenie migreny toksyną botulinową – spodziewane efekty

Wśród spodziewanych efektów leczenia migreny toksyną botulinową jest pozbycie się bólu. Wielu pacjentów już po pierwszym zabiegu odczuwają istotną poprawę jakości życia i chętnie wraca do pracy oraz życia towarzyskiego. W niektórych przypadkach do uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest wykonanie kilku powtórnych serii. Botoks na migreny pozwala funkcjonować bez bólu nawet do 12 tygodni. Będą mogli Państwo zapomnieć o lekach przeciwbólowych i ewentualnych skutkach ich długotrwałego stosowania. Dodatkowym efektem wykorzystania leczenia migreny toksyną botulinową jest działanie przeciwzmarszczkowe, co szczególnie doceniają osoby, dla których dbanie o wygląd oraz zachowanie młodzieńczych proporcji jest ważne. Systematyczne i regularne stosowanie botoksu na migreny pozwala długotrwale uporać się z kłopotem i zapomnieć o migrenach oraz związanych z nimi dolegliwościach na dłuższy okres.

Cena leczenia migreny botoksem zależna jest od kilku czynników. Nasi wykwalifikowani specjaliści chętnie przedstawią Państwu na konsultacji wszelkie szczegóły dotyczące botoksu na migreny. Jeżeli szukają Państwo sprawdzonej metody walki z tym uciążliwym problemem to Kierach Medical Clinic będzie najlepszy wyborem. Nasze atuty to wieloletnie doświadczenie, lata praktyki pod okiem najwybitniejszych fachowców, stale aktualizowana wiedza, wysokiej jakości sprzęt oraz sięganie po innowacyjne technologie, które gwarantują maksimum efektów i bezpieczeństwa przy niewielkiej inwazyjności. Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z naszych usług.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ