1. Strona główna
 2. /
 3. Korekcja czubka nosa

Korekcja czubka nosa

Na korekcję czubka nosa decydują się osoby, które są zadowolone z jego ogólnego kształtu (brak garbu lub wyraźnych skrzywień), ale nie podoba im się to, jak wygląda u nich chrząstka czubka nosa. Może chodzić o to, że czubek nosa jest opadający, „rozlany”, zbyt masywny lub zakończony kulką, co stanowi źródło kompleksów.

Jeśli nos ogólnie nie jest skrzywiony, można zdecydować się wyłącznie na korekcję nosa chrzęstnego, czyli modelowanie tkanek miękkich, chrząstek, bez ingerencji w kość. Podczas tego zabiegu można podnieść, skrócić i/lub zwęzić czubek nosa. Można też zwęzić bądź wymodelować szerokie skrzydła nosa lub jego dziurki. Korekcja czubka nosa jest krótsza i mniej rozległa niż pełna korekcja nosa. Operacja przynosi dużą zmianę w wyglądzie całej twarzy.

Umów wizytę

czubek nosa

Korekcja czubka nosa – co to takiego?

Zazwyczaj operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje cięcie na słupku nosa, a następnie odwarstwia skórę od rusztowania chrzęstno-kostnego. Kolejnym etapem jest modelowanie chrząstki czubka nosa, usunięcie jej nadmiaru, zwężenie, zszycie ze sobą lub skrócenie. Dzięki temu następuje zmniejszenie projekcji czubka. Operacja kończy się zszyciem wykonanych cięć, założeniem krótkich opatrunków do przewodów nosowych, a także unieruchomieniem skóry nosa za pomocą wąskiej szyny grzbietowej termoplastycznej.

 

Korekcja czubka nosa – dla kogo?

Korekcja kształtu nosa jest to zabieg chirurgiczny przeznaczony dla osób po 18 r.ż, które nie są zadowolone z wyglądu czubka swojego nosa. Do zabiegu kwalifikują się osoby, których nos jest:

 • zadarty
 • opadający
 • bulwiasty
 • zbyt duży w obrębie czubka
 • rozdwojony w obrębie czubka
 • wyraźnie asymetryczny
 • obdarzony nadmierną projekcją (odstawaniem czubka)
 • obdarzony zbyt szerokimi skrzydełkami lub dziurkami

 

Zalecenia przed zabiegiem

Przed planowaną korekcją czubka nosa, pacjent powinien dostosować się do następujących zaleceń:

 • należy dostarczyć komplet badań niezbędnych do wykonania zabiegu: morfologię, płytki krwi, jonogram, układ krzepnięcia (APTT i INR), glukozę, HBS-antygen, HCV-przeciwciała.
 • czasami lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań, w przypadku obciążeń zdrowotnych, które mogłyby stanowić przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
 • dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest zaprzestanie zażywania aspiryny i wszystkich jej pochodnych.
 • należy zaprzestać palenia papierosów minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem.
 • przez minimum 3 dni przed planowanym zabiegiem nie należy pić alkoholu.
 • dzień przed zabiegiem zaleca się dietę lekkostrawną.
 • w dniu zabiegu pacjent powinien stawić się w klinice w umówionym terminie na czczo.
 • przed operacją należy starannie wydmuchać nos, usunąć biżuterię i zmyć makijaż.

 

Zalecenia po zabiegu

Przez dobę po operacji pacjent nosi w przewodach nosowych krótkie opatrunki, które mają za zadanie zapobiec krwotokowi. Po upływie tego czasu lekarz usuwa je, a pacjent może wrócić do domu. Po 7 – 10 dniach następuje zdjęcie gipsu i szwów. W międzyczasie mogą pojawić się obrzęki i siniaki wokół oczu. Nos po operacji jest opuchnięty, szczególnie w obrębie czubka. Mogą pojawić się czasowe problemy z oddychaniem przez nos, które nie powinny utrzymywać się dłużej niż przez okres 3 – 4 tygodni. Przez okres rekonwalescencji należy bezwzględnie unikać sauny i słońca. Przez pierwszy rok od zabiegu, należy zabezpieczać nos kremem SPF z wysokim filtrem ochronnym.

Efekty korekcji czubka nosa

Ostateczne efekty korekcji nosa widoczne są po okresie całkowitej regeneracji, która może trwać nawet kilkanaście miesięcy. Po przebytej korekcji poprawia się profil pacjenta, nos wygląda delikatniej i bardziej pasuje do twarzy.

 

Korekcja odstających uszu – cena

Podobnie jak w przypadku większości operacji estetycznych, otoplastyka ma na celu pomoc w pokonaniu kompleksów związanych z wadami urody. Dla wielu osób rozważających zabieg nierzadko zastanawiająca jest cena korekcji odstających uszu. Nie jest ona bowiem jednoznaczna, a najczęściej różni się w zależności od oferty wybranej kliniki chirurgii plastycznej. Kwota jest uzależniona od wielu czynników, jak np. wygląd i kształt uszu przed wykonaniem zabiegu. Często cena zawiera zarówno koszty opieki zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. Należy do niej m.in.: znieczulenie, zabieg, wyposażenie pozabiegowe (opaska elastyczna, opatrunki), wizyty kontrolne czy procedura zdjęcia szwów. Z tego powodu koszty najczęściej ustalane są indywidualnie po konsultacji z lekarzem specjalizującym się w tej dziedzinie.

Cena
Korekcja czubka nosa
7000 – 9000 zł
Poznaj cennik wszystkich zabiegów
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ