1. Strona główna
  2. /
  3. Zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellulit

Cellulit to powszechnie występujący problem, spowodowany nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, które doprowadza do tworzenia się tzw. efektu pomarańczowej skórki. Zdecydowanie częściej problem ten dotyczy kobiet niż mężczyzn.

Struktura skóry dotkniętej cellulitem staje się nieregularna, pojawiają się wypukłości i wgłębienia, widoczne już z daleka. Powstawanie cellulitu wiąże się z siedzącym trybem życia, zbyt małą ilością aktywności fizycznej, a także wiekiem i zmianami hormonalnymi. Stanowi problem kobiet w ciąży lub w okresie menopauzy. Cellulit najczęściej występuje na udach, pośladkach oraz na brzuchu. U wielu pacjentów ten defekt estetyczny prowadzi do znacznego spadku nastroju i niezadowolenia z wyglądu własnego ciała. Medycyna estetyczna daje nam szereg zabiegów na cellulit, które proponujemy Państwu w tej części strony, takich jak terapia laserowa, lipoliza i mezoterapia igłowa.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Wiele osób zmagających się z cellulitem próbuje różnych sposobów, aby się go pozbyć. Skóra dotknięta tym problemem wygląda nieestetycznie i nierzadko prowadzi do wybierania odzieży ściśle zasłaniającej ciało. U pacjentów bezskutecznie zmagających się z niezadowalającym wyglądem skóry często pojawia się niska samoocena oraz spadki nastroju. Choć ćwiczenia fizyczne i zdrowe odżywianie często są w stanie ograniczyć problem, to w niektórych przypadkach za powstawanie cellulitu są odpowiedzialne zmiany hormonalne, na które nie ma się żadnego wpływu, np. menopauza. W takiej sytuacji, zamiast zamartwiać się i zasłaniać swoje ciało, dużo lepiej jest skorzystać z nowoczesnej medycyny i wybrać najskuteczniejsze zabiegi na cellulit.

Jakie zabiegi na cellulit rozważyć i gdzie najlepiej je przeprowadzić? W naszej klinice specjalizujemy się m.in. w medycynie estetycznej. Mamy wieloletnie doświadczenie i zespół fachowców, którzy opiekują się każdym pacjentem od pierwszej konsultacji aż po przeprowadzenie zabiegu. Zapraszamy do skorzystania z zabiegów na cellulit – efekty są zwykle trwałe i widoczne niemal od razu.

Pierwszym rodzajem zabiegów na cellulit jest mezoterapia igłowa. Polega ona na nakłuciu wybranej partii ciała cienkimi igłami i wprowadzeniu w głąb skóry preparatu z mieszanką składników aktywnych. Taki produkt nazywany jest koktajlem i składa się z substancji czynnych dobranych tak, aby rozwiązać konkretny problem. Mezoterapię wykorzystuje się m.in. do odmładzania skóry i poprawy jej elastyczności oraz kolorytu, a także do likwidacji blizn i rozstępów. Mezoterapia igłowa to jeden ze skutecznych zabiegów na cellulit, który polecamy zarówno kobietom, jak i mężczyznom borykającym się z tym problemem.

Laserowa redukcja tkanki tłuszczowej jest kolejnym typem zabiegów na cellulit, efekty działania tej metody można obserwować w krótkim czasie po zastosowaniu terapii. W tym przypadku wybrany fragment ciała jest naświetlany wiązką promieniowania laserowego, która – za pomocą kontrolowanego podgrzania tkanek – niszczy komórki tłuszczowe. Ponadto laser prowokuje skórę do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, przez co następuje samoregeneracja i odmłodzenie skóry.

Kiedy pacjenci zastanawiają się, jakie zabiegi na cellulit wybrać, proponujemy także lipolizę. Polega ona na miejscowej iniekcji i wprowadzeniu pod skórę specjalnej substancji, która rozpuszcza tkankę tłuszczową. Zarówno po zabiegu lipolizy, jak i po mezoterapii oraz laserowym usuwaniu cellulitu, może występować lekkie obrzmienie skóry i uczucie pieczenia. Objawy te mijają w ciągu kilku dni, pozostawiając skórę w dużo lepszej kondycji, dzięki czemu pacjent zaczyna cieszyć się ze swojego nowego wyglądu i z satysfakcją spoglądać w lustro.

Zabiegi na cellulit – cena i rejestracja na wizytę

W naszej klinice otaczamy Państwa opieką zespołu doświadczonych specjalistów, których pasjonuje medycyna estetyczna oraz niesienie pomocy innym ludziom. Efekty naszej pracy, w postaci uśmiechu na twarzach osób, zaczynających na nowo cieszyć się życiem po zabiegach, to dla nas największa satysfakcja. Bezpieczeństwo pacjentów stawiamy na pierwszym miejscu, na równi z ich potrzebami, które zawsze staramy się dobrze poznać, aby móc dopasować terapię do problemu i skutecznie go wyeliminować. Wszystkie zabiegi na cellulit, podobnie jak inne wykonywane przez nas działania, poprzedza zawsze konsultacja medyczna, podczas której lekarz zbiera dokładny wywiad i podejmuje decyzję o kwalifikacji do zabiegu.

W przypadku zabiegów na cellulit cena jest zależna od wybranej metody poprawy wyglądu skóry oraz od wielkości fragmentu ciała, nad którym pracujemy. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym podstawowym cennikiem usług. Ostateczną cenę zabiegu określa lekarz lub kosmetolog podczas konsultacji, biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby pacjenta i dobierając terapię w taki sposób, aby zapewnić najlepsze rezultaty.

Oprócz skutecznych zabiegów na cellulit nasi pacjenci często sięgają po takie metody poprawy wyglądu jak laserowe ujędrnianie oraz usuwanie blizn i rozstępów. Zajmujemy się Państwem kompleksowo, aby maksymalnie zadbać o poprawę komfortu życia i zadowolenia z własnego ciała. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do rejestracji na wizytę. W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?