W łazienkach wielu osób szczególne miejsce zajmują narzędzia do pielęgnacji włosów – suszarka, lokówka, prostownica. Cechą wspólną tych przedmiotów jest wysoka temperatura, bo to dzięki niej włosy stają się podatne na modelownie. Czy częste korzystanie z tego typu urządzeń jest w pełni bezpieczne i nie naraża włosów na uszkodzenia? Dzisiaj skupię się na prostownicy, bo to ona dla wielu osób jest narzędzie służącym, nie tylko do prostowania włosów, ale i ich… kręcenia.

Jak korzystać z prostownicy, by nie zniszczyć włosów

Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez prostownicy, dlatego warto wiedzieć, jak korzystać z niej tak, by jak najmniej uszkadzała nasze włosy. Faktem jest, że prostownice wysuszają włosy, dlatego by ograniczyć ich negatywny wpływ, starajmy się zawsze sięgać po produkt najwyższej jakości. Prostownice składające się z metalowej płytki są najgorszym wyborem – te urządzenia nagrzewają się nierównomiernie i są częstą przyczyną zniszczeń włosów. Jaką zatem powinniśmy wybrać urządzenie? Popularne są prostownice, które posiadają płytkę ceramiczną lub lustrzaną. Ta druga charakteryzuje się najbardziej gładką powierzchnię, a to pozwala precyzyjnie wygładzać włosy. Prostownicę zawsze należy używać na suchych włosach – narażanie mokrych włosów na wysoką temperaturę przyczynia się do uszkodzenie łodygi, co przy regularnym stosowaniu narzędzia sprawi, że włosy będą nadmiernie wysuszone, a końcówki rozdwojone. Niezależnie od tego, jak często będziemy prostować włosy, wysokie temperatury będą je wysuszać, dlatego używając prostownicy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację włosów.

Jak pielęgnować włosy podczas korzystania z prostownicy?

Włosy narażane na wysoką temperaturę prostownicy powinny być poddawane odpowiedniej pielęgnacji, dostarczającej im wysokie nawilżenie. Grzejące narzędzia do stylizacji zawsze wysuszają włosy, a to sprawia, że stają się one niezwykle podatne na uszkodzenia. Ważne są również przerwy od używania prostownicy. Aby włosy mogły odpocząć, warto zaplanować dni bez stylizacji gorącymi temperaturami – im więcej ich będzie w naszym kalendarzu, tym mniej wysuszymy włosy.