1. Strona główna
  2. /
  3. Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii polega na iniekcjach i podaniu w wybrane partie ciała substancji odżywczych. Skutecznie poprawia wygląd skóry, zatrzymuje proces starzenia się, a także zwalcza cellulit. Mezoterapię bardzo często wykorzystuje się również w walce z nadmiernym wypadaniem włosów.

Wśród licznych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej, służących do poprawy kondycji skóry, o bardziej lub mniej inwazyjnym charakterze, mezoterapia igłowa jest metodą stosunkowo najprostszą. Długość zabiegu uzależniona jest od części ciała, na której jest wykonywany, jednak pojedyncza sesja zazwyczaj nie trwa dłużej niż 30 minut. O efekcie zabiegu decyduje wiele czynników, m.in. częstotliwość, z jaką jest powtarzany.

Umów wizytę

Mezoterapia do kategorii medycyny estetycznej

Mezoterapia – co to takiego?

Początki mezoterapii sięgają lat 50. XX wieku. Za jej twórcę uważa się francuskiego lekarza Michaela Pistora, który wykonywał punktowe iniekcje leków w leczeniu bólu u pacjentów cierpiących na choroby reumatyczne, laryngologiczne czy neurologiczne. 20 lat później metodę tę zaczęto stosować również w medycynie estetycznej. Mezoterapia igłowa polega na podskórnym lub śródskórnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek leków lub innych substancji aktywnych w wybrany obszar ciała. Podany preparat uwalnia się stopniowo, nie wywołując ogólnoustrojowej reakcji organizmu, jak zdarza się to w przypadku terapii doustnej. Mezoterapię wykonuje się przy użyciu specjalnego pistoletu odmierzającego dawki lub strzykawką. Obszar zabiegowy jest wówczas nakłuwany ok. kilkudziesięciu razy. Żeby efekt zabiegu był zadowalający i utrzymywał się możliwie jak najdłużej, należy powtórzyć go ok. 3-6 razy w kilkunasto-kilkudziesięciodniowych odstępach czasu.

 

Mezoterapia – dla kogo jest ten zabieg?

Zastosowanie mezoterapii igłowej w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie. Wykorzystuję się ją m. in. do usuwania:

  • blizn
  • rozstępów
  • cellulitu
  • przebarwień
  • zmian potrądzikowych
  • oznak starzenia się skóry (zmarszczki, utrata gęstości i jędrności skóry)
  • w nadmiernym wypadaniu włosów

Mezoterapia igłowa może być z powodzeniem stosowana w połączeniu z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, np. peelingami chemicznymi, mikrodermabrazją czy endermologią.

 

Przed zabiegiem i w trakcie zabiegu mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, niemniej jednak zawsze poprzedza ją konsultacja z lekarzem, podczas której rozmawia on z pacjentem na temat spodziewanych efektów oraz dobiera odpowiedni preparat.

Przed wykonaniem pierwszego nakłucia obszar zabiegowy czasami znieczulany jest specjalnym kremem znieczulającym. Następnie lekarz wykonuje serię nakłuć w odstępach ok. 0.5 cm od siebie. Bezpośrednio po iniekcji miejsce nakłucia może być lekko zaczerwienione.

 

Jakie preparaty stosuje się w mezoterapii?

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele różnych preparatów stosowanych w mezoterapii igłowej. Są to pojedyncze substancje, gotowe mieszanki (tzw. koktajle) lub preparaty przeznaczone do samodzielnego opracowania. Osoba wykonująca zabieg powinna znać działanie każdej substancji i umieć dopasować ją do danego problemu estetycznego. Każda substancja czynna dobierana jest bowiem zawsze do konkretnego pacjenta i jego oczekiwań. Najczęściej stosowanym preparatem jest kwas hialuronowy – zapewniający skórze odpowiednie nawilżenie, stymulujący syntezę kolagenu oraz fibroblastów, redukujący powstawanie wolnych rodników oraz zapobiegający starzeniu się skóry. W mezoterapii z powodzeniem stosuje się również wszelkiego rodzaju antyoksydanty, czyli substancje hamujące rozwój wspomnianych i odpowiedzialnych za stres oksydacyjny wolnych rodników. Silnym antyoksydantem jest np. witamina A i retinoidy, witamina C czy witamina E. Działanie antyoksydacyjne wykazują również stosowane w mezoterapii polifenole. Wyłapują one wolne rodniki, zapobiegają utlenianiu lipidów, ponadto wykazują działanie przeciwalergiczne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze oraz uszczelniają naczynia krwionośne. Uszczelniają je także flawonoidy, np. kamferol, poprawiając przepływ krwi, likwidując obrzęki i napinając skórę. W skład koktajli podawanych w trakcie mezoterapii często wchodzi także koenzym Q10 – przeciwutleniacz, którego z wiekiem w organizmie zaczyna ubywać. Dzięki niemu skóra staje się bardziej gładka i elastyczne oraz nie poddaje tak szybko procesom starzenia.

 

Efekty mezoterapii

Mezoterapia pozwala uzyskać różne efekty w zależności od potrzeb i zastosowanego preparatu. Za jej pomocą możemy poprawić jędrność skóry, wyrównać jej koloryt, pozbyć się drobnych zmarszczek, rozprawić z cellulitem, rozstępami albo zahamować wypadanie włosów. Dla pełnego efektu niezbędne jest jednak kilkukrotne podchodzenie do całej procedury, w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Mezoterapia igłowa

Cena mezoterapii igłowej zależy od ilości użytego preparatu. W klinice Kierach Medical Clinic dokładną cenę zabiegu przedstawia lekarz podczas konsultacji.

Cena
Okolica oczu
400 – 700 zł
Twarz i szyja
od 900 zł
Szyja i dekolt
od 1200 zł
Twarz, szyja i dekolt
od 1600 zł
Dłonie
od 600 zł
Kolana, łokcie i dłonie
1600 zł
Brzuch
od 1200 zł
Ramiona
od 1200 zł
Kolana
800 zł
Pośladki
od 1400 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ