Przeszczep włosów jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, na który w ostatnich latach decyduje się coraz więcej osób. Szybki rozwój tej dziedziny medycyny zrewolucjonizował sposób przeszczepiania włosów – obecnie taki zabieg praktycznie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Materiał pobiera się od pacjenta, któremu będzie on wszczepiany, a metoda FUE (w przeciwieństwie do dawnej metody FUT), nie pozostawia po sobie linijnych blizn z tyłu głowy. Pacjent wraca do formy w zaledwie 5-7 dni. Przeszczep mieszków włosowych posiada jednak ograniczenia dotyczące ilości przeszczepionych graftów podczas jednego zabiegu.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów metodą FUE

Podczas jednego zabiegu lekarz wykonujący zabieg może pobrać i przeszczepić maksymalnie ok. 2000 mieszków włosowych. Pobranie większej ilości mieszków byłoby dla pacjenta niebezpieczne i mogłoby np. doprowadzić do martwicy skóry. Zabiegi polegające na przeszczepienie powyżej 2000 mieszków włosowych rozkłada się na dwa występujące po sobie dni. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze pacjent kwalifikuje się do takiego przeszczepu – dawcą i biorcą jest ta sama osoba, dlatego w sytuacjach gdy utraci się zbyt wiele mieszków włosowych, a obszar dawczy jest za mały do zaspokojenia potrzeb obszaru biorczego, pacjent może nie zostać zakwalifikowany do przeszczepu włosów metodą FUE. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem na ukrycie łysiny u mężczyzn jest mikropigmentacja, czyli tzw. tatuaż medyczny.

Łysienie w różnych miejscach

Czasami pacjenci łysieją w kilku miejscach jednocześnie, np. na czubku głowy i na jej froncie. Zabiegi mające na celu odbudowanie włosów w jednym i drugim miejscu rozkłada są zazwyczaj na dwie części. Najpierw wykonuje się np. przód – zakola lub obniżenie lini włosów ma dla pacjentów wyższy priorytet, ponieważ te miejsca jako pierwsze „rzuca się w oczy”. Po 6 miesiącach od pierwszego zabiegu można poddać się kolejnemu, czyli np. uzupełnieniu czubka głowy. U wielu pacjentów wykonywanie podwójnego zabiegu jest często stosowaną praktyką i przy okazji dobrym sposobem na wykonanie uzupełnienia pierwszego zabiegu.

Konsultacja w gabinecie

Aby dowiedzieć się jakie rozwiązanie jest najlepsze dla danego pacjenta i sposobu łysienia najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z lekarzem. W HairCenter Kierach istnieje możliwość przesłania zdjęć głowy mailowo. Na podstawie fotorelacji przygotowywany jest wstępny plan działania i wycena. Łysienie jest kwestią indywidualną, dlatego dopiero po zapoznaniu się z głową konkretnego pacjenta można ocenić czy kwalifikuje się do przeszczepu, a jeśli tak, to jak dużego.