Płeć: mężczyzna 

Diagnoza:  Odtworzenie przedniej linii włosów, zagęszczenie górnej części głowy

Zalecenie: Przeszczep włosów metodą FUE

Studium przypadku

Przeszczep 2 542 mieszków włosowych

Artur Kierach 01.08.2021

blog 41
Płeć
mężczyzna 
Wiek
Diagnoza
Łysienie androgenowe
Zalecenie
Przeszczep włosów metodą FUE

Odpowiednie planowanie pozwala na sprawne przeprowadzenie przeszczepu włosów u osób, które przylatują do Polski specjalnie w tym celu i tym samym dysponują małą ilością wolnego czasu. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku tego pacjenta – zależało mu na tym by przyjechać do Polski raz i przeszczepić maksymalnie dużą ilość mieszków włosowych. Odtworzenia wymagała przednia linia włosów oraz należało zagęścić większość górnej powierzchni skóry głowy w kierunku korony.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

cs8

Pacjent został zakwalifikowany do przeszczepu powyżej 2 tysięcy mieszków włosowych, a takie zabiegi dla bezpieczeństwa pacjenta i precyzji wykonania powinny się odbywać w przeciągu dwóch występujących po sobie dni. Tak też było w tym przypadku – w przeciągu dwóch dni pobrałem 2 542 mieszki włosowe, a to dało łącznie aż 6 063 włosy.

cs9

Bezpiecznie podczas 1 zabiegu metodą FUE u Europejczyków można pobrać do 2600-2800 mieszków włosowych. Przesłane zdjęcia po 6 miesiącach pokazują, że okolica dawcza jest prawidłowo zregenerowana i brak widocznych śladów po pobraniu mieszków.

cs10

6 miesięcy po zabiegu okolica dawcza wygląda zdrowo i nie zdradza oznak przebytego zabiegu.

cs11

Głowa pacjenta po przeszczepie włosów.