Studium przypadku

Leczenie wypadania włosów w młodym wieku

Artur Kierach 01.08.2021

blog 43
Płeć
mężczyzna
Wiek
20 lat+
Diagnoza
Łysienie androgenowe
Zalecenie
Leczenie farmakologiczne, mezoterapia skóry głowy

W moim gabinecie pojawiają się pacjencji w różnym wieku, często również osoby poniżej 30 roku życia. Jednym z takich pacjentów był mężczyzna w wieku 20 lat+ z zaawansowaną niezdiagnozowaną utratą włosów. Pacjent oczekiwał od konsultacji kwalifikacji do przeszczepu włosów metodą FUE, jednak przeprowadzane badanie dermatoskopowe wykazało obecność licznych zminiaturyzowanych mieszków włosowych – większość produkująca 1 do 2 łodyg włosa na całej górnej powierzchni skóry głowy.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Pacjent nie został zakwalifikowany do zabiegu przeszczepu włosów. Zleciłem wykonanie badań krwi oraz wdrożyłem leczenie farmakologiczne, które było wspomagane dobraną dla pacjenta mezoterapią skóry głowy.

cs1
Przed

Po zastosowaniu leczenia i mezoterapii przywróciliśmy naturalną grubość włosów i sprowokowaliśmy mieszki włosowe do produkcji większej liczby włosów (tak, jak było to przed łysieniem). Przeszczep włosów u tego pacjenta nigdy nie był przeze mnie brany pod uwagę. W wielu przypadkach odpowiednio szybkie wdrożenie leczenia farmakologicznego pozwala skutecznie rozwiązać problem wypadania włosów.

cs2
Po