Wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet wiąże się z wieloma negatywnymi emocjami, dlatego gdy tylko zauważamy pierwsze symptomy tego zjawiska, natychmiast zaczynamy poszukiwać rozwiązania problemu. Na wizytę u lekarza nigdy nie jest za wcześnie, mało tego – im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym szybciej znajdzie on źródło problemu i pomoże nam w jego skutecznym rozwiązaniu. Zbyt długie przekładanie spotkania z lekarzem działa wyłącznie na naszą niekorzyść, ponieważ na wiele prostych rozwiązań może być już za późno…

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Odpowiedni wiek na przeszczep włosów metodą FUE

Początek wypadania włosów jest bardzo ważnym momentem w całym procesie, dlatego nigdy nie warto zwlekać z wizytą u lekarza. W wielu przypadkach leczenie farmakologiczne okazuje się skuteczne w momencie, gdy nie straciliśmy jeszcze znacznych ilości włosów, jednak gdy na leki jest już za późno lub nasz problem wynika z bardziej skomplikowanych czynników (np. warunki genetyczne) najskuteczniejszym rozwiązaniem często okazuje się przeszczep włosów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, w jakim wieku powinniśmy zdecydować się na taki zabieg. W swojej karierze zawodowej z sukcesem przeszczepiałem włosy u pacjentów bardzo młodych oraz tych w podeszłym wieku – każdy przypadek jest inny, dlatego do każdego pacjenta zawsze podchodzę indywidualnie. Na to czy pacjent w danym czasie kwalifikuje się do przeszczepu włosów ma wpływ wiele czynników, w tym np. gęstość włosów z tyłu i z boków głowy. Informacja o gęstości włosów w tych miejscach mówi lekarzowi m.in. o tym, czy pacjent będzie mógł bezpiecznie przejść jeden lub więcej przeszczepów włosów. W przypadku przeszczepu włosów metodą FUE bardzo ważne jest odpowiednie planowanie. Uwierzcie mi – czasami lepiej jest zrezygnować z agresywnej linii włosów, tak aby jej kształt w przyszłości mógł wyglądać naturalnie niż zignorować obawy doktora i skorzystać z usług mniej profesjonalnych gabinetów. Takie postępowanie w zdecydowanej większości przypadków kończy się niepoprawnie przeprowadzonym przeszczepem i niezadowoleniem pacjenta.

Zacznij od konsultacji online

Najlepszym pierwszym krokiem jest konsultacja online. Dzięki temu prostemu i szybkiemu rozwiązaniu pacjent bez wychodzenia z domu może przesłać lekarzowi zdjęcia głowy i opisać swoje oczekiwania. Konsultacja online jest tylko wstępem do działania, jednak wielu pacjentom pomaga oswoić się z tematem. W HairCenter Kierach konsultacje online zawsze są bezpłatne, a na wiadomości przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego odpowiadam osobiście, tak szybko jak tylko jest to możliwe.