Przeszczep włosów jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Na takie działania decydujemy się, aby poprawić swój wygląd, poczuć się młodziej, czy jak w przypadku przeszczepu mieszków włosowych, odzyskać zdrowe i mocne włosy. Choć coraz więcej osób decyduje się na pomoc lekarzy medycyny estetycznej, nadal w niektórych środowiskach jest to temat tabu, a pacjenci bardziej niż samego zabiegu boją się opinii innych. W przypadku przeszczepu włosów trudno jest ukryć efekt, ponieważ włosy pacjenta już po kilku miesiącach ulegają zdecydowanej poprawie. Warto jednak pamiętać, że włosy odrastają stopniowo przez kilka miesięcy – zmiany nie zachodzą z dnia na dzień, tym samym pacjenci w wielu przypadkach nie są podejrzewani o korzystanie z chirurgicznych sposobów przywracania włosów.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Niezwykle szybka regeneracja po zabiegu

FUE jest obecnie najnowocześniejszą metodą przeszczepiania włosów. Od stosowanej w przeszłości FUT różni się przede wszystkim tym, że pobierane są pojedyncze mieszki włosowe (każdy mieszek jest pobierany i wszczepiany osobno), a to nie wymaga wycinania płatu skóry. Dzięki temu rozwiązaniu po przeszczepie włosów na głowie pacjenta nie zostają linijne blizny z tyłu głowy. `To właśnie tego typu blizny sprawiały, że zabieg był tak trudny do ukrycia. W przypadku metody stosowanej m.in. w HairCenter Kierach, czyli FUE, ten problem już nie występuje. Bezpośrednio po zabiegu na skórze głowy pojawiają się małe ranki w obszarze, z którego pobierane były mieszki włosowe, jednak już po około 3-5 dniach ranki goją się i w kolejnych tygodniach trudno jest dostrzec skąd pobierane były grafty. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest niezwykle krótki, trwa zaledwie 5-7 dni, a to oznacza, że pacjencji na taki zabieg mogą zdecydować się nawet w trakcie krótkiego urlopu.

Chwila odpoczynku

Przez pierwsze dni po zabiegu najlepiej jest nie planować żadnych czynności fizycznych i dać organizmowi czas na pełną regenerację. Około 7-10 dni spędzonych w domu w zupełności wystarcza, by w pełni powrócić do formy. Po tym czasie wykonywanie codziennych czynności, a nawet wysiłek fizyczny, nie powinny stanowić dla nas najmniejszego problemu. Musimy pamiętać, że nakrywanie głowy np. czapką, nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ może skutkować wyciągnięciem świeżo przeszczepionych mieszków włosowych. Mając na uwadze powyższe, zamiast szukać sposobów na zasłonięcie naszej głowy w pierwszych dobach po zabiegu, lepiej jest zdecydować się na krótki odpoczynek w i spędzenie kilku dni w domu – po tym czasie bez problemu będziemy mogli wrócić do codziennego życia bez wzbudzania żadnych podjerzeń.