Wypadanie włosów samo w sobie nie jest chorobą w większości przypadków – to zaburzenie organizmu, które może być spowodowane wieloma czynnikami – zaczynając od stresu, przez złą dietę, a kończąc nawet na genetyce czy problemach hormonalnych jest przyczyną ich wypadania. Najgorszym, co możemy zrobić jest bycie biernym – brak interwencji lekarza często prowadzi do częściowej lub nawet całkowitej łysiny. W przypadku wypadania włosów czas odgrywa kluczową rolę, im szybciej pacjenci pojawiają się w gabinecie lekarskim, tym większa jest szansa na skuteczne zwalczenie problemu. Zbyt długie zwlekanie z wizytą u specjalisty zawężą nasze możliwości, a tym samym podnosi koszty skutecznego leczenia…

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Czas odgrywa kluczową rolę

Pacjenci powinni zasięgać opinii lekarza niezwłocznie po dostrzeżeniu nadmiernego wypadania włosów. W gabinecie czeka nas wywiad lekarski, skierowanie na niezbędne badania diagnostyczne z krwi oraz szereg badań z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Znalezienie przyczyny wypadania włosów jest niezwykle istotnym elementem leczenia – nie można leczyć czegoś, o czego istnieniu nie wiemy. Wczesne wykrycie przyczyn zaburzenia organizmu pozwala np. na niezwłoczne wdrożenie skutecznego leczenie farmakologicznego, którego skutkiem jest m.in. zahamowanie wypadania włosów. Musimy pamiętać, że zniszczonych mieszków włosowych nie da się odzyskać, dlatego tak ważne jest zatrzymanie procesu wypadania w momencie, gdy ich utrata nie jest jeszcze na zaawansowanym etapie.

Gdy na leczenie jest już za późno…

W wielu przypadkach na wdrożenie skutecznego leczenia farmakologicznego jest już za późno, i aby odzyskać włosy, pacjenci muszą poddawać się innym zabiegom. Jedną 
z metod skutecznej walki z łysieniem jest przeszczep włosów metodą FUE. Najważniejszym elementem tego typu zabiegów jest doświadczenie lekarza – w przypadku przeszczepu włosów nie ma mowy o żadnej, nawet najmniejszej pomyłce. Pacjent zostaje z nowymi włosami na długie lata – zabieg ma sprawić, że jego wygląd będzie atrakcyjny, dlatego wybór doświadczonego lekarza, który posiada również zmysł artystyczny i będzie w stanie odtworzyć nam naturalnie wyglądające włosy, jest niezwykle istotny.

Jak obniżyć koszt przeszczepu włosów?

Jak zatem obniżyć koszty zabiegu? Najlepszym rozwiązaniem jest podejmowanie szybkich i zdecydowanych działań. Nie zwlekajmy z wizytą u specjalisty, i nawet gdy borykamy się z problemem wypadania włosów od wielu lat, jak najszybciej zasięgnijmy porady lekarza. Jeśli problem jest świeży, być może nasz przypadek będzie kwalifikował się do wdrożenia leczenia farmakologicznego – nawet jeśli nie odmieni ono całkowicie fryzury na naszej głowie, może obniżyć koszty ewentualnego przeszczepu włosów w przyszłości.