Wielu pacjentów od lat posiada na skórze głowy różnego rodzaju blizny. Te pozostające z nami na całe życie znaki w większości przypadków wyglądają nieestetycznie, rzucają się w oczy lub niepotrzebnie przyciągają wzrok przypadkowych przechodniów. Jest wiele sposobów na pozbycie się blizn, jednak te, które znajdują się na skórze głowy są dla lekarzy medycyny estetycznej niemałym wyzwaniem. Osoby decydujące się na noszenie długich włosów są w stanie zasłonić nimi większość niedoskonałości, jednak co z osobami, które zdecydowanie preferują krótkie uczesanie – jak chociażby większość mężczyzn? Tutaj pomocny może okazać się przeszczep mieszków włosowych metodą FUE.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Blizny po przeszczepie włosów metodą FUT

W moim gabinecie często pojawiają się pacjenci, którzy w przeszłości zdecydowali się na przeszczep włosów metodą FUT (inaczej STRIP) i dziś nie są zadowoleni z efektu takiego zabiegu. Jedną z przyczyn braku satysfakcji jest linijna blizna z tylu głowy. Metoda FUT polega na wycięciu płata skóry, a to wymaga szycia – czego skutkiem jest właśnie linijna blizna, uniemożliwiającą pacjentom np. noszenie krótkiej fryzury. W trakcie zabiegu FUE przeszczepiane są pojedyncze mieszki włosowe, nie cały płat skóry. Takie rozwiązanie przede wszystkim nie pozostawia widocznych blizn, ale i pozwala na wszczepienie mieszków w dowolne miejsce – również obszar, na którym znajdują się niektóre blizny. Tym samym dzięki metodzie FUE możemy szybko i skuteczne ukryć wiele niedoskonałości na skórze głowy, również tych będących pozostałością po starych zabiegach.

Ukrycie blizn po urazach głowy

Blizny na głowie mogą być efektem różnych wydarzeń z przeszłości. Przeszczep mieszków włosowych metodą FUE jest w stanie skutecznie zamaskować wiele z nich, ponieważ dzięki tej metodzie włosy mogą być przeszczepione w dowolne miejsce na skórze. Warto rownież przypomnieć, że dawcą mieszków włosowych jest pacjent, który poddaje się zabiegowi. To oznacza, że pobrane mieszki są tkanką własną pacjenta, więc ryzyko odrzutu przeszczepu nie istnieje.

Indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pomimo tego, iż współczesna medycyna daje nam wiele różnych możliwości, musimy pamiętać, że każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Aby ocenić, czy nasze blizny można bezpiecznie i skutecznie zakryć z pomocą przeszczepu włosów, niezbędna jest konsultacja z doświadczonym lekarzem. Tylko dokładne przyjrzenie się naszemu problemowi pozwoli określić, jakie działania przyniosą największe korzyści. W przypadku wielu pacjentów już konsultacja online i przesłanie wyraźnych zdjęć głowy, pozwala lekarzowi zaproponować wstępne działania i oszacować ich orientacyjny koszt. W HairCenter Kierach taka wstępna konsultacja odbywa się za pośrednictwem formularza kontaktowego, który znajduje się w zakładce kontakt.