Większość mężczyzn boryka się z problemem wypadania włosów, którego stopień nasilenia często jest uzależniony od genetyki. Natura jednak obdarzyła nas cechą, która pozwala na rozpoczęcie walki z tego typu łysieniem. Nawet osoby dotknięte zaawansowanym łysieniem typu męskiego posiadają włosy z tyłu i z boków głowy, a tym samym dysponują mieszkami włosowymi, które nadają się do przeszczepienia w inne miejsca. W chirurgicznej odbudowie włosów wykorzystuje się wyłącznie genetycznie mocne włosy, czyli takie które są odporne na DHT (dihydrotestosteron), a włosy z boków i z tyłu głowy właśnie takie są! Mając już materiał do przeszczepu, do uzyskania trwałego efektu potrzebny jest nam jeszcze tylko doświadczony lekarz i dobry plan leczenia.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Czy moje włosy nadają się do przeszczepu? 

Podczas wstępnej oceny głowy pacjenta lekarz zwraca uwagę na wiele cech włosów i ogólną historię ich wypadania. Dobry kandydat do przeszczepu metodą FUE posiada włosy z tyłu i z boków głowy, ponieważ to one stanowią materiał, który będzie przeszczepiany w inne miejsca (m.in. dlatego organizm nie odrzuca przeszczepu włosów). Ważną cechą mieszków, które pobierane są  z ww. obszarów jest również to, że są one odporne na DHT. W trakcie zabiegów, które wykonywane są w HairCenter Kierach mieszki włosowe pobierane są zawsze ręcznie (nie przez roboty), a to pozwala na pełną kontrolę podczas ekstrakcji. Ten sposób pobierania mieszków jest niezwykle pracochłonny i nie należy do prostych czynności. Lekarz wykonujący zabieg musi uważać, aby nie usuwać mieszków włosowych umiejscowionych zbyt blisko siebie oraz by nie uszkodzić zarośniętych części głowy. Przy pobieraniu materiału ważne jest również pozostawienie  odpowiedniego pola do leczenia ewentualnego łysienia w innych miejscach głowy w przyszłości.  Warto pamiętać, że wszelkie zmiany w gęstości włosów z pobieranego obszaru są minimalne, a to oznacza, że nie wpływają na ogólną kosmetykę. Pobieranie mieszków włosowych  wymaga od zabiegowca dużych umiejętności, wiedzy specjalistycznej i przede wszystkim doświadczenia. To wszystko wiąże się nie tylko z ukończeniem studiów medycznych, ale i latami szkoleń. Wszystkie zabiegi w HairCenter Kierach przeprowadzam osobiście, w wyniku czego zawszę monitoruję każdy mieszek włosowy – od ekstrakcji do umiejscowienia, a to gwarantuje pacjentowi najwyższą jakość zabiegu. 

Obniżenie linii włosów 

Pacjentom decydującym się na zabieg przeszczepu włosów zazwyczaj zależy na obniżeniu linii włosów. Każdy chciałby, aby linia włosów na jego głowie była odpowiednio niska, ponieważ to właśnie ona oprawia naszą twarz i wpływa na to, że wyglądamy młodziej. Jednak musimy pamiętać, że linia nie zawsze powinna być agresywna i niska. W wielu przypadkach zaprojektowanie nieco wyższej linii włosów skutkuje naturalniejszym wyglądem i bardziej pasuje do twarzy pacjenta. Doświadczony lekarz zawsze dopasowuję ją tak, aby wyglądała naturalnie również za kilka lat.

Trwałe rozwiązanie problemu wypadania włosów

Przeszczep metodą FUE jest trwałym rozwiązaniem w walce z wypadaniem włosów. Proces gojenia po zabiegu jest niezwykle szybki i bezbolesny, a efektami pacjenci mogą cieszyć się już po niespełna 6 miesiącach. Pierwszy wzrost rozpoczyna się około 3 miesiące po zabiegu, natomiast wszystkich przeszczepione włosy wyrastają do 12 miesięcy. Ogromnym atutem przeszczepionych włosów jest fakt, że z miesiąca na miesiąc stają się silniejsze i grubsze, a poprawę ich jakości dostrzegamy już na „pierwszy rzut oka”!