Przeszczep włosów metodą FUE jest jednym z najczęściej wybieranych przez pacjentów zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wśród wielu atutów tego rozwiązania prym wiedzie szybki czas regeneracji po zabiegu, brak linijnych blizn z tyłu głowy, krótki czas oczekiwania na widoczny efekt czy praktycznie zerowe komplikacje po zabiegu. Można stwierdzić, że metoda FUE jest wolna od wad – lekarz przeszczepia włosy pobrane od pacjenta (organizm nie odrzuca przeszczepu), zabieg sam w sobie jest bezbolesny. To co za tym sprawia, że nie każdy pacjent decyduje się na tą szybką i skuteczną formę odzyskiwania zdrowych włosów? Jedną z głównych przyczyn jest czynnik ekonomiczny. Z wielu istotnych powodów cena przeszczepu włosów nie należy do najniższych.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Co obejmuje cena zabiegu?

Cena przeszczepu włosów składa się z bardzo wielu elementów. Aby zabieg mógł odbyć się z zachowaniem najwyższych standardów, a pacjent miał zagwarantowane bezpieczeństwo i odpowiednią opiekę, klinika musi wykonać szereg różnych działań. 
W cenę zabiegu wliczony jest koszt sali zabiegowej oraz jej przygotowanie do zabiegu. 
W przypadku tego typu procedur medycznych wykorzystuje się narzędzia jednorazowego użytku, takie jak np. mikro-punch, implantery czy płyny do przechowywania mieszków włosowych. Wśród niezbędnych materiałów medycznych znajdują się również jednorazowe igły, strzykawki, bandaże, gazy itp. Dla zachowania pełnego komfortu zabiegu pacjentowi zawsze podawane jest odpowiednio dopasowane znieczulenie. Koszt zabiegu to także wynagrodzenie lekarza i pielęgniarki asystującej. Kolejnym bardzo ważnym składnikiem ceny jest opieka pooperacyjna – w HairCenter Kierach pacjent 
w cenie zabiegu ma zagwarantowane wizyty kontrolne po 6 i 12 miesiącach od zabiegu oraz e-recepty na zalecone leki przez okres jednego roku po zabiegu (4 recepty z 3-miesięcznym zapasem leków).

Bezcenne doświadczenie lekarza

Przeszczep włosów jest zabiegiem mało inwazyjnym i w większości przypadków pozwala o sobie zapomnieć już po zaledwie kilku dniach (regeneracja po zabiegu trwa zaledwie 5-7 dni). Aby zabieg mógł okazać się dla pacjenta przyjemnym doświadczeniem, lekarz musi wykazać się ogromną wiedzą medyczną. Poprawne wykonanie tego zabiegu jest możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy w całości jest on przeprowadzony przez doświadczonego lekarza – nawet najmniejszy błąd może wpłynąć negatywnie na przeszczep i jego efekt końcowy. Dzięki wieloletniej praktyce lekarz jest w stanie odtworzyć linię włosów tak, by wyglądała naturalnie i była adekwatna do wieku pacjenta. Wymagającym zadaniem jest również wszczepianie mieszków włosowych pod odpowiednim kontem – niepoprawne wykonanie tej czynności sprawi, że włosy nie będą się układały lub będą odstawać od reszty fryzury.

Przeszczep włosów – ceny w Polsce i na świecie

Pacjenci często zastanawiają się z czego mogą wynikać różnice w cenach, które dostrzegają podczas kontaktu z różnymi klikami oferującymi przeszczep włosów. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ cena zabiegu zawsze zależy od wielu czynników i może się różnić w zależności od przypadku łysienia. Znacznie zaniżona cena powinna budzić w pacjentach czujność – jeśli klinka oferuje wykonanie przeszczepu włosów w wyjątkowo niskiej cenie, może to wynikać z małego doświadczenia osoby wykonującej zabieg (często są to technicy, a nie wykształceni lekarze) lub braku opieki pooperacyjnej. Nieadekwatna do standardów rynkowych cena może także być ofertą, która nie spełnia wszystkich oczekiwań i norm z zakresu bezpieczeństwa czy techniki wykonywania przeszczepów włosów. Niezwykle ważne jest aby przed zabiegiem dokładnie zweryfikować zakres opłaconych usług i zdobyć jak najwięcej informacji o zabiegowcu.