W ciągu ostatnich lat przeszczep włosów stał się jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Rosnące wokół transplantacji włosów zainteresowanie sprawia, że o problemach związanych z łysieniem mówi się coraz częściej, jednak nadal z ust do ust przekazywanych jest wiele nieprawdziwych informacji. Dzisiaj obalam 3 najczęściej powtarzane mity, które budzą w pacjentach niepotrzebne obawy.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Mit 1 – Przeszczep włosów jest tylko dla mężczyzn

Każdego dnia włosy wypadają milionom zdrowych osób na całym świecie. Nie ma w tym zjawisku niczego niepokojącego, ponieważ wypadanie włosów jest naturalnym procesem. Problemy zaczynają się wtedy, gdy tracimy włosów zbyt wiele, a ich wypadanie spowodowane jest szeregiem różnych zaburzeń równowagi organizmu. Powiększające się zakola, prześwity oraz przerzedzenia włosów częściej dotykają mężczyzn, jednak natura w wielu przypadkach nie pozwala cieszyć się zdrowymi włosami również kobietom. Już co drugi mężczyzna poniżej 50. roku życia i aż 70% starszych panów boryka się z problemem wypadania włosów. W przypadku kobiet problem występuje rzadziej, bo spotyka zaledwie 3-6% pań poniżej 30. roku życia i 30-40% powyżej 50. Mitem jest, że przeszczepowi włosów mogą poddać się tylko mężczyźni – zabieg z sukcesem przeprowadza się u przedstawicieli obu płci.

Mit 2 – Przeszczep włosów pozostawia blizny

Mit związany z bliznami po przeszczepie włosów wynika z metody, którą w przeszłości wykonywało się transplantację. Metoda FUT, bo o niej mowa, polegała na pobraniu płatu skóry 
z tyłu głowy i faktycznie pozostawiała linijne blizny. Dynamiczny rozwój medycyny 
i nowe możliwości technologiczne pozwoliły lekarzom zaprzestać tych działań. W HairCenter Kierach wszystkie przeszczepy włosów odbywają się przy zastosowaniu innowacyjnej metody FUE, która polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, nie całego płata skóry. Wykorzystywane w metodzie FUE narzędzia mają średnicę zaledwie 0,8-0,9 mm i pozostawiają po sobie minimalne blizny, które goją się po zaledwie kilku dniach.

Mit 3 – Na przeszczep włosów mogą pozwolić sobie tylko nieliczni

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Podobnie jest z przeszczepem włosów, który od wielu lat jest wykonywany przez lekarzy na całym świecie, również w wielu polskich miastach. HairCenter Kierach posiada odziały we Wrocławiu oraz w Warszawie.i w Warszawie,dzięki czemu pacjenci mogą wybrać lokalizację, która bardziej im odpowiada. Czasy, w których przeszczep włosów wiązał się z czasochłonnym i przede wszystkim kosztownym wyjazdem za granicę należą do przeszłości.