1. Strona główna
  2. /
  3. Redukcja piersi

Redukcja piersi

Zmniejszenie piersi to popularny zabieg chirurgiczny, który polega nie tylko na zmianie rozmiaru biustu z pobudek estetycznych, ale również zdrowotnych. Na operację zmniejszenia piersi decydują się kobiety, które chcą poprawić zarówno swój wygląd, jak i komfort życia.

Posiadaczki zbyt dużych piersi niejednokrotnie uskarżają się na ból pleców, karku i ramion. Problemem takich kobiet jest również pielęgnacja delikatnej skóry wokół biustu. Tworzące się fałdy narażone są na wzmożoną potliwość, powstawanie podrażnień, a nawet trudnych do wygojenia ran. Często zbyt duży, nieproporcjonalny do reszty ciała biust staje się przyczyną kompleksów na tle wyglądu fizycznego. Podczas zabiegu zmniejszenia piersi, lekarz odpowiednio modeluje biust i formułuje jego pożądany kształt. Redukcję można połączyć z podniesieniem piersi.

Umów wizytę

redukcja

Redukcja piersi – co to takiego?

Redukcja piersi polega na usunięciu części gruczołu piersiowego wraz ze skórą i tkanką podskórną. Pozwala to uzyskać mniejsze, lżejsze i kształtne piersi, proporcjonalne do reszty sylwetki. Podczas zabiegu zmniejszeniu podlega także otoczka wokół brodawki. Chirurg wykonuje cięcie wokół brodawki, dalej w kształcie kotwicy pionowo w dół oraz w fałdzie podpiersiowym. W czasie operacji chirurg przemieszcza brodawkę w nowe miejsce i zszywa rany, formując nową pierś.

 

Redukcja piersi – dla kogo?

Chirurgiczne zmniejszenie piersi oraz ich lifting można wykonać w niezależnie od wieku, kiedy biust już w pełni się wykształci. Zabieg szczególnie poleca się kobietom, które pragną zmniejszyć zbyt obfity biust, wyrównać asymetrię piersi oraz je ujędrnić.

Zalecenia przed zabiegiem

Na co najmniej miesiąc przed planowaną operacją, zaleca się zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu.

 

Zalecenia po zabiegu

W dniu operacji, opatrunek uzupełnia się założeniem bandaża lub odpowiedniego biustonosza, który należy nosić przez całą dobę aż do zdjęcia szwów (10 – 14 dzień po operacji), a następnie przez większą część dnia w ciągu kolejnych 4 tygodni. Lekarz zdejmuje opatrunek po 1 – 2 dniach od przebytej operacji. Usunięcie szwów następuje po około 7 – 14 dniach od zabiegu. Kąpiel pod bieżącą wodą można wziąć 2 dni po usunięciu drenu lub ustąpieniu wydzieliny z rany. Powrót do pełnej aktywności życiowej następuje najczęściej po upływie około 2 tygodni od zabiegu, a do ćwiczeń fizycznych po upływie 6 – 8 tygodni. Należy unikać ekspozycji blizn pooperacyjnych na słońce przez minimum rok od wykonania zabiegu.

 

Efekty redukcji piersi

Pierwsze efekty operacji są widoczne zaraz po zabiegu, natomiast ostateczny efekt formułuje się po około 6 – 18 miesiącach. Po zabiegu pacjentka może cieszyć się atrakcyjnym, jędrnym i proporcjonalnym do reszty sylwetki biustem. Efekty redukcji piersi są trwałe, choć mogą ulegać pogorszeniu po ponownym wzroście masy ciała lub zajściu w ciążę.

Cennik
Redukcja piersi
od 14 000 zł do 23 000 zł
Poznaj cennik wszystkich zabiegów
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ