5 najczęstszych pytań o profesjonalne modelowanie ust  

Symetryczne, pełne i dobrze nawilżone usta to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Jednak nie każdego natura obdarzyła ustami właśnie o takich cechach. Do tego wygląd ust zmienia się wraz z upływem czasu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zabieg powiększenia ust. Zanim i ty dołączysz do tego grona, zapoznaj się z naszymi odpowiedziami na 5 najczęstszych pytań o zabieg profesjonalnego modelowania ust. 

Jak kwas hialuronowy wpłynie na mój organizm?

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych organicznych związków chemicznych, wykorzystywanych zarówno w kosmetologii, jak i w medycynie estetycznej. Jest składnikiem wielu kremów, a nawet szminek. Jak jednak wpływa na organizm, gdy zostanie zaaplikowany w usta?

Zacznijmy od tego, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Znajdziesz go między innymi w mazi stawowej, dyskach międzykręgowych, ciele szklistym oka czy płynie łzowym. Poza tym kwas hialuronowy występuje w ludzkiej skórze. To właśnie dzięki temu jest ona sprężysta i napięta. 

A jak się to ma do modelowania ust? Jako że kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie, to jeśli tylko jest prawidłowo podany, jest neutralny dla zdrowia i nie powoduje reakcji alergicznych. 

Czy powiększanie ust boli?

Zabieg powiększania ust[1] polega na wprowadzeniu w czerwień wargową kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli. Jednocześnie, aby zminimalizować ewentualne dolegliwości bólowe, najpierw twoje usta zostają znieczulone. W tym celu zastosujemy krem znieczulający lub lidokainę, a do zabiegu przystąpimy, gdy tylko ten preparat zacznie działać. Dzięki temu większość pacjentek odczuwa podczas zabiegu tylko niewielki dyskomfort. 

Co ważne, przed zabiegiem lekarz poinformuje cię, jak możesz się czuć w trakcie i po podawaniu kwasu hialuronowego. Jeśli tylko zauważysz, że coś jest nie tak, poinformuj o tym personel.  

Modelowanie ust – Jak przebiega zabieg?

Zabieg modelowania ust nie jest skomplikowany. Wszystkie procedury, które się na niego składają, zajmują zazwyczaj około 1 godziny. A jak wygląda sam zabieg to krok po kroku?

Najpierw lekarz znieczula twoje usta, aby zmniejszyć ewentualne dolegliwości bólowe. Następnie za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli wprowadza w czerwień wargową kwas hialuronowy. Na zakończenie zabiegu lekarz delikatnie masuje twoje usta, tak aby równomiernie rozprowadzić podany preparat i uzyskać pożądany kształt ust.

Jak uniknąć efektu „kaczego dzióbka”?

Wielu osobom, które decydują się na zabieg modelowania ust, zależy na efekcie WOW. Czasem jednak natrafiamy na zdjęcia osób, którym bliżej jest do efektu „kaczego dzióbka”. Jak tego uniknąć?

Przede wszystkim podstawą udanego zabiegu powiększania ust jest dopasowanie kształtu, wielkości i wypełnienia ust do rysów twojej twarzy. Dzięki temu uzyskasz efekt powiększonych, pełnych i symetrycznych ust, które wciąż będą wyglądały naturalnie, a nie karykaturalnie. 

Weź również pod uwagę, że usta, które pasuje danej aktorce, czy twojej przyjaciółce, niekoniecznie sprawdzą się u ciebie. Podobnie jest z trendami, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskany efekt będzie estetyczny, zdecyduj się na zmiany, które pozwolą ci zachować anatomię twoich własnych ust. 

Do tego najlepiej postaw na minimalizm, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy decydujesz się na powiększanie ust. Lepiej ponowić zabieg za jakiś czas, niż przesadzić z ilością kwasu hialuronowego na pierwszej wizycie. 

Co równie ważne, zawsze korzystaj z usług sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej. Takie miejsca używają kwasu hialuronowego wysokiej jakości, co zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań. Poza tym na ostateczny efekt wpływa także technika podawania kwasu. Dlatego wybierz się do lekarza, który ma doświadczenie w modelowanie ust i jest w stanie tak przeprowadzić zabieg, aby uzyskać rezultat, który najlepiej będzie do ciebie pasował.

Poza tym sprawdź opinie pacjentek, a także przejrzyj dostępne zdjęcia „przed” i „po” z dotychczas wykonanych zabiegów. Dodatkowo skonsultuj się z lekarzem. Opowiedz mu dokładnie, na jakim efekcie ci zależy i posłuchaj, co może ci on zaproponować. Jeśli masz jakieś wątpliwości, pytaj. 

Kiedy zobaczę pierwsze efekty i jak długo się one utrzymają?

Efekty modelowania ust widoczne są natychmiast. Musisz jednak pamiętać, że przez pierwsze kilka dni po zabiegu może wystąpić obrzęk, a usta będą nieco większe, niż zakładałaś. Jest to zupełnie naturalne zjawisko, które po kilku dniach zniknie. Weź to jednak pod uwagę i nie planuj zabiegu np. dzień przed ważnym wyjazdem czy imprezą. 

A jak będą wyglądały twoje usta, gdy opuchlizna zniknie? Oczywiście wszystko zależy od szczegółów zabiegu i ilości podanego kwasu hialuronowego. Jednak w wyniku modelowania twojej usta powinny być bardziej jędrne i nawilżone, a czerwień wargowa stanie się bardziej intensywna. Usta będą także odpowiednio większe, pełniejsze, a ich kontur i symetria będą poprawione. 

I jeszcze ostatnia kwestia. Jak długo utrzymają się efekty powiększania ust? To już zależy od indywidualnych predyspozycji każdej z pacjentek i zastosowanego preparatu. Na ogół jednak efekty utrzymują się przez 6-12 miesięcy. 

Modelowanie ust – Podsumowanie

Zabieg modelowania ust jest małoinwazyjny i pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności. Powyżej opowiedzieliśmy na kilka najczęstszych pytań, jakie słyszymy od naszych pacjentek.