Przeszczep włosów należy do grona najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Chirurgiczne odzyskiwanie włosów jest praktykowane już od wielu lat, jednak dopiero metoda FUE sprawiła, że pacjenci w pełni zaufali takim sposobom walki z łysieniem. Stosowana coraz rzadziej metoda FUT wiązała się z wieloma negatywnymi aspektami, np. z bliznami z tyłu głowy, które odbierały możliwość noszenia krótkich fryzur. Blizna nie jest niczym zaskakującym – metoda FUT (inaczej STRIP) polega na wycięciu znaczącego płatu skóry z tyłu głowy. W HairCenter Kierach wszystkie przeszczepy włosów odbywają się przy użyciu metody FUE – każdy mieszek włosowy pobierany jest osobno, a to może pozostawiać po sobie jedynie niezauważalne mikro-blizny.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów powinien wykonywać lekarz

Szybki rozwój współczesnej medycyny sprawia, że na rynku pojawia się wiele rozwiązań technologicznych, których celem ma być wsparcie pracy lekarza, a w niektórych przypadkach nawet jego zastąpienie. Takie próby zostały podjęte również w zakresie przeszczepiania włosów, jednak ich efekt jak dotąd nie jest w stanie równać się z pracą człowieka. Roboty, które pobierają mieszki włosowe nigdy nie posiądą umiejętności lekarza bo ich rola kończy się na etapie nacięcia naskórka wokół mieszka włosowego (1 z aż 5 etapów przeszczepu włosów). Tylko doświadczony doktor jest w stanie wykonać cały zabieg, który zakończy się pełnym powodzeniem, dlatego wybierając klinikę powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, czy nasze włosy przeszczepiać będzie w całości lekarz, czy może część zadań planuje powierzyć technikowi. Do poprawnego wykonania takiego zabiegu niezbędne jest wieloletnie doświadczenie, zmysł artystyczny i przede wszystkim kompletna wiedza medyczna – a taką zdobyć można wyłącznie na studiach medycznych.

Przeszczep włosów w Turcji

Przez jakiś czas zainteresowaniem wśród pacjentów zmagających się z problemem łysienia cieszyły się zabiegi wykonywane w innych krajach, np. w Turcji. Takie rozwiązanie często przyciągało pacjentów niższą ceną, jednak w wielu przypadkach nie dorównywało standardom obowiązującym w krajach Europy zachodniej. Zaniżona cena zabiegu zazwyczaj wynikała z faktu, iż przeszczep nie był wykonywany przez lekarza tylko przez technika. Brak wykształcenia medycznego takiego personelu i wieloletniego doświadczenia zabiegowca pozwalał pacjentom odbyć zabieg w preferencyjnych warunkach cenowych, jednak efekt końcowy w większości przypadków był daleki od oczekiwań. W HairCenter Kierach wielokrotnie pojawiali się pacjenci po przeszczepie w Turcji, aby powtórnie wykonać zabieg. Często okazywało się, że ich pierwszy przeszczep, był wykonany niedokładnie, a odrastające włosy wyglądały nienaturalnie – tym samym zamiast odzyskać zdrowe włosy, wpędzali się w dodatkowe kompleksy i frustracje.

Doświadczenie lekarza

W przypadku przeszczepu włosów ogromne znaczenie ma doświadczenie lekarza. Tylko doświadczony zabiegowiec, posiadający zmysł artystyczny, potrafiący przewidzieć proces wypadania włosów w przyszłości i przede wszystkim posiadający kompletną wiedzę medyczną, jest w stanie wykonać zabieg, którego efekty będą wyglądały naturalnie. Nie zależnie od kraju, w którym przeprowadzany jest zabieg należy pamiętać, aby podczas wybierania kliniki dokładnie przyjrzeć się kompetencjom osoby wykonującej przeszczep – ważne jest by zabieg prowadził lekarz, nie technicy.