1. Strona główna
 2. /
 3. Lipofilling Warszawa

Lipofilling Warszawa

W latach osiemdziesiątych XX wieku pojawiła się innowacyjna i bezpieczna metoda powiększania biustu. Lipofilling polega na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjentki jako wypełniacza. Tego rodzaju zabieg chirurgii plastycznej jest stosowany w Kierach Medical Clinic w Warszawie. Metoda powiększania biustu własnym tłuszczem stanowi doskonałą alternatywę dla sztucznych implantów. Zabieg zapewnia naturalnie i zdrowo wyglądające piersi.

lipofilling

Lipofilling biustu

Piersi stanowią niewątpliwie jeden z atrybutów kobiecości. Zdarza się jednak, że kobiety nie są zadowolone z wielkości, kształtu oraz wyglądu swojego biustu. Przez lata pierwszym skojarzeniem związanym z powiększaniem piersi były operacje plastyczne polegające na wszczepianiu sztucznych implantów. Obecnie coraz częściej stosuje się nowoczesną oraz całkowicie bezpieczną dla pacjentek metodę lipofillingu. Polega ona na pobraniu tłuszczu z ciała pacjentki – najczęściej są to uda, okolice bioder lub brzuch – i zaimplantowaniu go w pożądane miejsce. Lipofilling biustu wykonywany w Kierach Medical Clinic w Warszawie jest doskonałą kuracją dla kobiet dbających o zdrowie i atrakcyjny wygląd.

Lipofilling innych stref

Zabieg lipofillingu przeznaczony jest nie tylko dla kobiet w przypadku powiększenia piersi. Tłuszcz własny pacjenta może być wykorzystany także w innych zabiegach chirurgii plastycznej, np. przy powiększaniu penisa. Metoda ta może zostać zastosowana również w takich sytuacjach jak blizny potrądzikowe lub powstałe w wyniku urazów, redukcja zmarszczek lub modelowanie owalu twarzy. Lipofilling wykonywany w naszej klinice w Warszawie jest zatem uniwersalną metodą o naprawdę szerokim zastosowaniu.

Formularz kontaktowy
  Przebieg zabiegu lipofillingu

  Zabieg lipofillingu biustu i innych części ciała zawsze składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to wywiad lekarski, podczas którego specjalista rozmawia z pacjentem o jego oczekiwaniach, przebiegu kuracji oraz o postępowaniu po jej zakończeniu. Jednym z celów spotkania ze specjalistą z Kierach Medical Clinic w Warszawie jest ocena, czy nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia lipofillingu. W drugim etapie za pomocą liposukcji z ciała pacjenta pobierany jest tłuszcz, który kolejno umieszczany jest w specjalnej wirówce. Wówczas usuwane są martwe komórki oraz nadmiar płynu. Ostatni etap lipofillingu to transfer materiału do obszaru, na którym przeprowadzany jest zabieg. Odbywa się to za pomocą cienkiej igły. Jeśli dokonywany jest lipofilling piersi, wtedy pobrany w odpowiedniej ilości od pacjentki tłuszcz jest wstrzykiwany w piersi. Sam zabieg trwa zazwyczaj od 90 do 120 min. Po kuracji może wystąpić niewielka opuchlizna, która utrzymuje się zazwyczaj około tygodnia. Doskonałą metodą uśmierzenia bólu i zniwelowania uczucia dyskomfortu są zimne okłady. Przez około tygodnia zalecane jest zaniechanie aktywności fizycznej oraz większego wysiłku.

  Przeciwwskazania do zabiegu

  To od decyzji lekarza zależy kwalifikacja pacjentki lub pacjenta do przeprowadzenia zabiegu. Przeciwwskazaniami do lipofillingu biustu lub innych stref mogą być między innymi zaburzenia krzepliwości krwi, przewlekłe infekcje, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe problemy z wątrobą i nerkami, choroby wymagające specjalistycznej weryfikacji histopatologicznej, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, infekcje ropne skóry. Kobiety, które są w ciąży oraz które karmią piersią, nie powinny poddawać się zabiegowi lipofillingu. Wszelkie wątpliwości rozwieją podczas wizyty specjaliści pracujący w Kierach Medical Clinic w Warszawie.

  Efekty lipofillingu biustu

  Osoby, które poddały się zabiegowi lipofillingu w naszej klinice w Warszawie, mogły dosłownie na własnej skórze odczuć efekty innowacyjnego zabiegu wykorzystującego ich własny tłuszcz. Dzięki pobraniu tłuszczu z innej części ciała pacjenta nie istnieje ryzyko odrzucenia materiału ani nie występują powikłania. Lipofilling biustu oraz innych partii ciała nie tylko pozwala na poprawę zewnętrznego wyglądu, ale także korzystnie wpływa na samoocenę i samopoczucie pacjentów. Koszt zależy od wybranego obszaru ciała i znieczulenia. Ostateczna cena jest uzgadniana na spotkaniu z lekarzem.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Lipofilling Warszawa

  Konsultacje

  • Siedziba Warszawa

   (Przeszczep włosów, leczenie wypadania włosów, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna)

   Chrobrego 4/U5
   02-479 Warszawa
   Domofon 102, piętro 1
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ