1. Strona główna
 2. /
 3. Leczenie bruksizmu botoksem Warszawa

Leczenie bruksizmu botoksem Warszawa

Bruksizm jest dolegliwością, która polega na bezwiednym tarciu zębami szczęki i żuchwy o siebie. Osoby dotknięte tą przypadłością bardzo silnie zaciskają szczęki i zgrzytają zębami. Dzieje się to nocą podczas snu niezależnie od woli. Pacjenci, którzy cierpią z powodu bruksizmu, skarżą się nie tylko na problemy ze szkliwem czy odsłaniającymi się szyjkami zębowymi. Często skutki nadmiernego zaciskania szczęk wykraczają dużo dalej – wśród nich można wymienić migreny, napięciowe bóle głowy i karku, a nawet zmianę kształtu twarzy. Na pomoc przychodzi leczenie bruksizmu botoksem. W Warszawie wykonujemy je w nowoczesnej klinice Kierach Medical Clinic, w której czekają na Państwa doświadczeni specjaliści.

Wolumetria twarzy

Czym jest bruksizm?

Bruksizm to bardzo silne zaciskanie zębów podczas snu. Osoby, które cierpią na tę przypadłość, często bezwiednie zgrzytają zębami. O tym, że pacjent cierpi na bruksizm, może świadczyć budzenie się w nocy pod wpływem napięcia mięśni i bólu w stawach skroniowo-żuchwowych. Częstymi objawami bruksizmu są także bóle w obrębie twarzoczaszki, migreny, napięciowe bóle głowy, karku i pleców, a nawet szumy uszne. Przy długotrwałym, nieleczonym bruksizmie może dojść do rozbudowy mięśni żwaczy nawet w stopniu powodującym wyraźną zmianę kształtu twarzy na bardziej kanciastą. To zjawisko nosi nazwę „twarzy kwadratowej”. Ponadto silne tarcie zębów obu szczęk o siebie podczas nocnych epizodów bruksizmu powoduje ścieranie szkliwa. Często występuje osłabienie zębów, co prowadzi do ich rozchwiania. W wyniku bruksizmu może następować także odsłanianie się szyjek zębowych. Przyczyny występowania bruksizmu nie są do końca znane. Zalicza się do nich m.in. silny i długotrwały stres, wady zgryzu, źle dopasowane protezy zębowe oraz obecność pasożytów w organizmie. Przypadłość ta dotyka ludzi w różnym wieku – mogą na nią cierpieć zarówno dorośli, jak i dzieci.

Jak wygląda leczenie bruksizmu?

Bruksizm jest uciążliwą dolegliwością, która wymaga leczenia. W przeciwnym razie może prowadzić do konsekwencji wykraczających poza obszar najściślej związany z zaciskaniem szczęk, czyli twarz czy głowę. Ze względu na napięcie mięśni cierpieć może także kark i plecy, a towarzyszące silne migreny mogą nawet okresowo eliminować chorego z życia społecznego i zawodowego. Dlatego zawsze, gdy stwierdzone zostaje nadmierne zaciskanie szczęk podczas snu, dobrze jest podjąć leczenie bruksizmu, np. botoksem. W Warszawie zapraszamy Państwa do skorzystania z tej metody w naszej klinice. Mechanicznym sposobem ograniczenia tarcia zębów o siebie są szyny relaksacyjne zakładane na noc. Ich zadanie polega na ochronie zębów podczas silnego zaciskania szczęk we śnie. Leczenie bruksizmu botoksem to metoda działająca na przyczynę problemu, jaką jest nadmierna aktywność mięśni żwaczy. Wykorzystywana w zabiegach toksyna botulinowa, czyli botoks, to substancja wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum w procesie fermentacji beztlenowej. Jest szeroko stosowana w medycynie estetycznej, np. w korekcji zmarszczek. W leczeniu bruksizmu botoks podawany jest w punktowych iniekcjach, dzięki którym nadmierne napięcie mięśni żwaczy zostaje osłabione.

Formularz kontaktowy
  Jak przebiega zabieg leczenia bruksizmu botoksem?

  Zabieg leczenia bruksizmu toksyną botulinową przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas iniekcji. Wstrzyknięcie botoksu w tkankę mięśni żwaczy jest bezpiecznym procesem, który nie wpływa na mimikę twarzy. Nadmierne napięcie mięśniowe w obrębie twarzoczaszki zostaje zniwelowane, a pacjent po zabiegu odczuwa wyraźną ulgę. Leczenie bruksizmu botoksem jest trwałe i prowadzi do relaksacji mięśni żucia na długi czas.

  Gdzie umówić się na leczenie bruksizmu botoksem w Warszawie?

  Zapraszamy Państwa do zapisania się na leczenie bruksizmu botoksem w naszej klinice przy ulicy Chrobrego 4/U5 w Warszawie. Wystarczy umówić się na konsultację lub zadzwonić pod numer: +48 579 645 819. Nasz zespół tworzą doświadczeni profesjonaliści. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, stawiając jego dobro i potrzeby na pierwszym miejscu. Zapraszamy do poznania misji, którą kierujemy się w Kierach Medical Clinic w Warszawie.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Leczenie bruksizmu botoksem Warszawa

  Konsultacje

  • Siedziba Warszawa

   (Przeszczep włosów, leczenie wypadania włosów, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna)

   Chrobrego 4/U5
   02-479 Warszawa
   Domofon 102, piętro 1
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ