1. Strona główna
 2. /
 3. Labioplastyka Warszawa

Labioplstyka Warszawa

Uwarunkowania biologiczne, infekcje sromu lub stosowanie hormonów androgennych należą do najczęstszych powodów defektów miejsc intymnych. Labioplastyka to chirurgiczna korekta warg sromowych. Kierach Medical Clinic w Warszawie oferuje zabieg plastyki warg sromowych dla kobiet, które odczuwają dyskomfort fizyczny i psychiczny związany z przerostem lub niezadowalającym kształtem warg sromowych.

Laseroterapia pochwy

Niezadowolenie z wyglądu warg sromowych a labioplastyka

Niezadowolenie z wyglądu warg sromowych może mieć poważniejsze konsekwencje. Dla wielu kobiet defekty miejsc intymnych, w tym przerost warg sromowych, może być źródłem kompleksów, złego samopoczucia i niskiej samooceny. Hipertrofia warg sromowych może powodować niezadowolenie z życia seksualnego z uwagi na brak możliwości osiągnięcia satysfakcjonujących doznań. Często jest to powodem ogólnego obniżenia libido i spadku aktywności seksualnej. Kierach Medical Clinic w Warszawie proponuje kobietom zabieg labioplastyki, który umożliwia uzyskanie satysfakcjonującego wyglądu warg sromowych.

Plastyka warg sromowych – przygotowanie do zabiegu

Labioplastykę wykonywaną przez specjalistów Kierach Medical Clinic w Warszawie (ginekolodzy-położnicy dr n.med. Rafał Kierach oraz lek. Piotr Jędrzejak) poprzedza szereg badań oraz konsultacja lekarska. Pacjentka decydująca się na plastykę warg sromowych proszona jest o wykonanie badań takich jak morfologia, cytologia, pomiar glukozy oraz sprawdzenie układu krzepnięcia krwi. Przed wykonaniem labioplastyki w klinice w Warszawie pacjentka poddawana jest badaniu ginekologicznemu, którego celem jest wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Ponadto specjalista udziela pacjentce informacji o labioplastyce, ewentualnych skutkach ubocznych oraz właściwej pielęgnacji po wykonaniu plastyki warg sromowych. Konsultacja lekarska jest także konieczna w przypadku innych kuracji, np. powiększania punktu G lub powiększania penisa. W naszej klinice w Warszawie specjaliści do każdego zabiegu podchodzą indywidualnie, stąd rozmowa przed labioplastyką ma też na celu zapoznanie się z życzeniami i uwagami pacjentki.

Formularz kontaktowy
  Labioplastyka – przebieg zabiegu

  Zabieg labioplastyki wykonywany jest na trzy sposoby. W klinice w Warszawie kobiety najczęściej decydują się na technikę klasyczną. Polega ona na odcięciu nadmiaru tkanek warg wzdłuż ich przebiegu, od łechtaczki aż do spojenia dolnego. Inna technika nazywana jest „klinem”, ponieważ polega na wycięciu z obu warg sromowych mniejszych pojedynczych fragmentów tkanek w kształcie trójkąta oraz zbliżeniu do siebie ich brzegów przy użyciu specjalnych szwów. Trzecią metodą wykorzystywaną przy zabiegu plastyki warg sromowych jest fenestracja. Polega ona na wycięciu na powierzchni warg sromowych małych otworów. Następnie usuwany jest nadmiar tkanki z zachowaniem unerwionej części środkowej warg sromowych. Zabieg labioplastyki trwa około 45 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

  Pielęgnacja i postępowanie po zabiegu labioplastyki

  Po zakończonym zabiegu labioplastyki pacjentka wypisywana jest do domu. Przez pierwszy tydzień po plastyce warg sromowych zaleca się prowadzenie umiarkowanego, spokojnego trybu życia. Niezbędne są częste prysznice i zachowanie szczególnych zasad higieny osobistej po skorzystaniu z toalety. Specjaliści Kierach Medical Clinic w Warszawie zalecają po labioplastyce zrezygnowanie z długiego siedzenia np. w biurze lub w samochodzie. Należy również unikać uprawiania sportu oraz dużego wysiłku fizycznego. Wszystko to ma na celu umożliwienie jak najszybszego zagojenia się ran po zabiegu. W celu uśmierzenia czasami pojawiającego się bólu w miejscu szwów rekomendowane jest stosowanie ogólnodostępnych środków przeciwbólowych. Proces gojenia kończy się zazwyczaj między 6 a 8 tygodniem po zabiegu.

  Spodziewane efekty labioplastyki

  Wykonywana w Kierach Medical Clinic w Warszawie labioplastyka jest w opinii pacjentek zabiegiem w pełni bezpiecznym i spełniającym ich oczekiwania. Plastyka warg sromowych nie tylko widocznie koryguje niedoskonałości miejsc intymnych kobiet, ale również znacząco wpływa na podniesienie jakości życia seksualnego oraz na komfort psychiczny i fizyczny. Cena zabiegu labioplastyki w klinice w Warszawie waha się od 4000 do 6000 zł. Ostateczny koszt zależy jednak od wyglądu warg sromowych oraz od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentki względem zabiegu.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Labioplastyka Warszawa

  Konsultacje

  • Siedziba Warszawa

   (Przeszczep włosów, leczenie wypadania włosów, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna)

   Chrobrego 4/U5
   02-479 Warszawa
   Domofon 102, piętro 1
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ