1. Strona główna
  2. /
  3. Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy

Wolumetrię (lifting wolumetryczny) wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego.

Celem zabiegu jest nadanie twarzy odpowiedniego kształtu i proporcji, a także likwidacja zmarszczek i bruzd. Przy pomocy wolumetrii możemy przywrócić utracony wraz z upływem lat owal twarzy, wymodelować policzki, linię żuchwy, brodę, a także spłycić zmarszczki, nadając twarzy młody, świeży i zdrowy wygląd. Wolumetria jest zabiegiem, z którego korzystać mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Umów wizytę

Wolumetria twarzy

Po co wolumetria twarzy?

W miarę upływu czasu w obrębie skóry twarzy zachodzi ogrom zmian. Powoli zanika podskórna tkanka tłuszczowa, zwłaszcza w okolicach skroni, kości policzkowych oraz obszaru nosa i ust. Ubywa także kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu. Skóra wiotczeje, pokrywa się zmarszczkami oraz bruzdami, a twarz traci swój dawny owal. Wolumetria twarzy pozwala uzyskać pożądany kontur twarzy oraz spłyca zmarszczki, działa także intensywnie nawilżająco. Uzyskanie tego efektu jest możliwe dzięki zastosowaniu gęstego, usieciowanego kwasu hialuronowego.

 

Dla kogo jest zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetrię wykonuje się przede wszystkim osobom niezadowolonym ze swojego owalu i konturu twarzy w celu:

  • skorygowania owalu twarzy
  • skorygowania linii żuchwy
  • uwydatnienia i wymodelowania policzków
  • wymodelowania brody
  • zredukowania asymetrii twarzy
  • uzupełnienia ubytków tkankowych

 

Przebieg zabiegu wolumetrii twarzy

Przed zabiegiem

Wolumetrię twarzy zawsze poprzedza konsultacja lekarska. Lekarz wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz rozmawia z pacjentem na temat efektów, jakie chciałby uzyskać. Następnie dobiera preparat oraz ustala sposób jego podania (technikę iniekcji). Jeśli w trakcie wywiadu medycznego nie stwierdzi przeciwwskazań, wolumetria twarzy odbywa się jeszcze podczas tej samej wizyty.

Przebieg zabiegu

Wolumetria rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i zdezynfekowania twarzy. Następnie lekarz wprowadza pod skórę specjalną kaniulę, przez którą podaje gęsty, usieciowany kwas hialuronowy. Tworzy on swoistego rodzaju stelaż, który unosi tkanki i pozwala odpowiednio je wymodelować. By równomiernie rozprowadzić preparat, wykonuje następnie delikatny masaż. Zabieg ten nie jest szczególnie bolesny. Na prośbę pacjenta lekarz może jednak zastosować krem znieczulający. Efekt wolumetrii twarzy widoczny jest niemal od razu i utrzymuje się od 9. do 18. miesięcy. Czas trwania zabiegu jest różny w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak pojedyncza sesja trwa zwykle nie dłużej niż 30 minut.

 

Efekt wolumetrii twarzy

Wolumetria cofa oznaki starzenia się skóry, wynikające ze stopniowej utraty kwasu hialuronowego, umożliwia nadanie twarzy pożądanego kształtu i redukcję ewentualnych asymetrii. Dzięki higroskopijnym właściwościom kwasu hialuronowego twarz zyskuje także odpowiednie nawilżenie – a wszystko to w sposób małoinwazyjny, bez ingerencji chirurgicznej. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak na pełen rezultat należy poczekać ok. 2 tygodnie – tyle trwa integracja kwasu hialuronowego z tkanką.

 

Zalecenia po zabiegu wolumetrii twarzy

Zabiegi wolumetryczne rzadko wywołują efekty uboczne, niemniej jednak mogą one wystąpić. Po wolumetrii przez kilka dni może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie twarzy. Czasem widoczne są również drobne siniaczki w miejscach po nakłuciach. W tym czasie pacjent nie powinien korzystać z basenu, sauny, solarium, wystawiać twarzy na słońce ani wykonywać ciężkich prac fizycznych. Poza tymi drobnymi ograniczeniami, wolumetria nie wiąże się z żadną rekonwalescencją. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych zajęć.

 

Cennik wolumetrii twarzy – wypełnienia kwasem hialuronowym

W klinice Kierach Medical Clinic dokładna cena za zabieg wolumetrii, wypełnieniem kwasem hialuronowy zależy od wybranego obszaru oraz potrzebnej ilości preparatu. Cenę zabiegu określa lekarz podczas konsultacji.

Cena
Czoło
od 1350 zł
Okolica oczu i dolina łez
od 1350 zł
Policzki
od 1350 zł
Broda
od 1350 zł
Wzmocnienie linii żuchwy
od 1350 zł
Bruzdy nosowo-wargowe
od 1350 zł
Usta
od 1350 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ