1. Strona główna
  2. /
  3. Powiększanie piersi

Powiększanie piersi

Operacja powiększenia piersi od lat cieszy się wielką popularnością. Jeżeli pacjentka jest niezadowolona z rozmiaru lub kształtu swojego biustu, chirurgiczne powiększanie piersi może okazać się znakomitym rozwiązaniem problemu i położyć kres wszelkim kompleksom na tym tle.

Implanty, których używa się do tego rodzaju zabiegu wyglądają bardzo naturalnie. Co najważniejsze, pacjentka sama decyduje o tym, o ile rozmiarów chce powiększyć swój biust. Efekt operacji powiększania biustu jest trwały.

Umów wizytę

powiekszanie

Powiększanie piersi – co to takiego?

Chirurgiczne powiększanie piersi polega na wprowadzeniu implantów pod gruczoł piersiowy lub pod mięsień piersiowy większy. U osób szczupłych, umiejscowienie implantu pod mięśniem, poprawia kształt piersi bez nadmiernego wypełnienia górnej części piersi. Wkładki wypełnione są silikonem o konsystencji żelu, mają kształt anatomiczny lub okrągły, są różnej wielkości, produkowane przez kilku producentów. Najczęściej stosowane są implanty producentów Mentor, McGhan i Nagor. Podczas operacji, chirurg wykonuje nacięcie w bruździe podpiersiowej lub okołootoczkowo. Nacięcie w bruździe podpiersiowej pozwala na zachowanie możliwości karmienia piersią. Dobór wielkości i rodzaju implantów zależy od wspólnej decyzji lekarza i pacjentki. Jest ona uwarunkowana przede wszystkim budową ciała, stanem oraz wielkością własnych piersi.

 

Powiększanie piersi – dla kogo?

Na zabieg powiększenia biustu decydują się przede wszystkim kobiety, które nie są zadowolone z naturalnego rozmiaru lub kształtu swoich piersi. Operacji nie poleca się osobom przed 22 rokiem życia, ponieważ do tego czasu piersi mogą jeszcze rosnąć i kształtować się.

Zalecenia przed zabiegiem

Przed operacją konieczne jest wykonanie odpowiednich badań. Istotne jest również to, by co najmniej miesiąc przed zabiegiem powstrzymać się od palenia papierosów, a także zażywania leków przeciwkrzepliwych. W dniu operacji należy być na czczo – nie wolno jeść ani pić.

 

Zalecenia po zabiegu

Pobyt w klinice po operacji trwa zazwyczaj jeden dzień. Zaraz po wykonaniu zabiegu może pojawić się obrzęk, który powinien ustąpić mniej więcej po 2 tygodniach. Część pacjentek skarży się na dolegliwości bólowe (rozpieranie w klatce piersiowej) bezpośrednio po operacji. To zupełnie naturalne, gdyż tkanki, pod które włożony jest implant potrzebują czasu, żeby się rozciągnąć. W celu uśmierzenia bólu, można stosować środki przeciwbólowe zalecone przez lekarza. U niektórych pacjentek może wystąpić również uczucie przelewania się w obrębie piersi, drętwienia i obniżone czucie brodawek, które z czasem ustępuje. Po zabiegu pacjentka powinna nosić specjalny biustonosz, pomagający zarówno w regeneracji, jak i finalnym ukształtowaniu wyglądu biustu.

 

Efekty powiększania piersi

Piersi po chirurgicznym powiększeniu stają się większe, pełniejsze, jędrniejsze i bardziej kształtne. Pierwsze efekty widoczne są od razu, ale na ostateczny rezultat należy poczekać jeszcze kilka tygodni po wykonaniu zabiegu.

Cennik
Powiększanie piersi
od 17 000 zł do 24 000 zł
Poznaj cennik wszystkich zabiegów
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ