1. Strona główna
  2. /
  3. Nietrzymanie moczu – zabiegi

Nietrzymanie moczu – zabiegi

Nietrzymanie moczu jest bardzo uciążliwą dolegliwością, która dotyka głównie kobiety po porodzie oraz pacjentki w średnim wieku.

Umów wizytę

nietrzymanie moczu

Polega na mimowolnym, częściowym lub całkowitym opróżnianiu pęcherza moczowego pod wpływem wysiłku fizycznego, a nawet kaszlu. Przyczyn nietrzymania moczu jest wiele, od infekcji układu moczowego, poprzez zmiany hormonalne powodujące utratę elastyczności tkanek oraz przebyte porody, aż po schorzenia przewlekłe, takie jak choroba Alzheimera, Parkinsona czy cukrzyca. Zabiegi na nietrzymanie moczu są nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym wyeliminować ten problem szybko i skutecznie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów na nietrzymanie moczu po porodzie oraz spowodowane innymi czynnikami.

Zabiegi na nietrzymanie moczu

Kobiety w różnym wieku są narażone na nietrzymanie moczu, które jest bardzo uciążliwą dolegliwością. Może ona polegać na nieświadomym popuszczaniu niewielkiej ilości moczu podczas wysiłku lub przy przepełnieniu pęcherza. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie dna miednicy są osłabione. U pacjentek może występować nietrzymanie moczu po porodzie, w związku z przebytą infekcją lub wskutek utraty elastyczności tkanek, spowodowaną zmianami hormonalnymi, np. menopauzą.

W wielu przypadkach ćwiczenia mięśni dna miednicy, odpowiednia dieta i leczenie farmakologiczne okazują się pomocne w walce z tą przypadłością. Te metody jednak nie nie zawsze są wystarczające – w takiej sytuacji warto zdecydować się na leczenie nietrzymania moczu zabiegami należącymi do gałęzi medycyny nazywanej ginekologią estetyczną. W naszej klinice wykonujemy laserowe ujędrnianie pochwy, które przyczynia się do wzmocnienia mięśni odpowiedzialnych za prawidłową kontrolę oddawania moczu. Ten skuteczny zabieg powoduje znaczący wzrost komfortu życia pacjentki zazwyczaj już po jednorazowym zastosowaniu. Dzięki temu nawet poważny problem nietrzymania moczu po porodzie lub wskutek osłabienia mięśni dna miednicy z innego powodu może być rozwiązany podczas jednej sesji terapii laserowej. Co więcej, ujędrnianie ścian pochwy wpływa zwykle korzystnie na odczucia kobiety podczas stosunku, co jest dodatkową zaletą tego zabiegu.

Zabieg na nietrzymanie moczu – cena i sposób rejestracji

W naszej klinice pracuje zespół doświadczonych specjalistów od wielu lat zajmujących się ginekologią i medycyną estetyczną. Każdą pacjentkę traktujemy indywidualnie i dopasowujemy nasze działania do jej potrzeb, które szczegółowo omawiamy podczas konsultacji poprzedzającej zabieg. W czasie takiej wizyty lekarz zbiera szczegółowy wywiad i dowiaduje się, z jakimi problemami i oczekiwaniami zmaga się dana osoba. Następnie specjalista precyzyjnie dobiera metody leczenia odpowiadające potrzebom pacjentki, pozwalające rozwiązać występujące niedogodności. Dlatego też w przypadku zabiegu na nietrzymanie moczu cena jest określana przez lekarza podczas rozmowy z pacjentką. Zapraszamy do zapoznania się z ogólnym cennikiem naszych usług, który pozwoli Państwu zorientować się w koszcie inwestycji, jaką są nowoczesne zabiegi na nietrzymanie moczu.

Laserowe ujędrnianie pochwy prowadzące do wyeliminowania problemu z nietrzymaniem moczu, jest zabiegiem stosunkowo mało inwazyjnym i w pełni bezpiecznym. Po jego wykonaniu pacjentki tego samego dnia wracają do domu i szybko podejmują zwyczajne aktywności, z tą różnicą, że ich jakość życia znacząco wzrasta. Opinie o zabiegach na nietrzymanie moczu, które słyszymy od naszych pacjentek, potwierdzają, że jest to skuteczna metoda pozwalająca szybko pozbyć się uciążliwego problemu. Zapraszamy do rejestracji na wizytę – dla wielu naszych pacjentek stała się ona pierwszym krokiem do całkowitego wyleczenia nietrzymania moczu.

Zabiegi na nietrzymanie moczu – czy warto?

W Kierach Medical Clinic uważamy, że uroda stanowi konsekwencję zdrowia. Choć nietrzymanie moczu po porodzie lub z wyniku naturalnych procesów starzenia się organizmu nie jest zwykle widoczne na pierwszy rzut oka, to znacząco wpływa na jakość życia wielu kobiet. Nierzadko dolegliwość ta skutkuje silnym obniżeniem nastroju, niską samooceną a w skrajnych przypadkach może prowadzić do wycofania z życia społecznego. Te poważne konsekwencje psychologiczne są równie ważne, co fizyczne skutki nietrzymania moczu. Zabiegi, które wykonujemy w naszej klinice, pozwalają skutecznie wyeliminować problem i przyczyniają się do szybkiej poprawy jakości życia pacjentek.

Kiedy ćwiczenia mięśni dna miednicy nie wystarczają, warto sięgnąć po osiągnięcia ginekologii estetycznej, do której zalicza się laseroterapia pochwy. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody, a także stale się dokształcamy i rozwijamy nasze umiejętności. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć dla naszych pacjentów usługi na najwyższym poziomie. W przypadku zabiegów na nietrzymanie moczu, opinie pacjentek są zawsze bardzo dobre. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, aby całkowicie wyeliminować problem i móc ponownie cieszyć się aktywnością fizyczną oraz w pełni korzystać z życia.

Zabieg laseroterapii pomagający uporać się z nietrzymaniem moczu jest bezbolesny, a jego wykonanie zajmuje ok. 20 minut. Proces gojenia trwa około tygodnia, a rekonwalescencja nie wymaga zwykle przyjmowania leków przeciwbólowych. W przypadku nietrzymania moczu, zabiegi ginekologii estetycznej są doskonałym wyborem, który bardzo polecamy każdej pacjentce zmagającej się z tym problemem.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ