1. Strona główna
  2. /
  3. Mezoterapia cGF

Mezoterapia cGF

Zabieg mezoterapii cGF (skoncentrowane czynniki wzrostu) polega na wprowadzeniu w skórę skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych uzyskanych z krwi pacjenta.

Procedura opiera się na podaniu w mezoterapii tychże komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu. Zabieg ten zaleca się osobom chcącym poprawić jakość skóry twarzy, szyi czy dekoltu, zredukować drobne zmarszczki, ujędrnić skórę, zredukować widoczność blizn oraz cierpiącym na łysienie androgenowe, łysienie telogenowe oraz osobom o słabej kondycji włosów. Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Powtarza się go średnio raz na 4 tygodnie (w zależności od potrzeb skóry).

Umów wizytę

Mezoterapia do kategorii medycyny estetycznej

Mezoterapia cGF – co to takiego?

cGF (Concentrated Growth Factors), a więc Skoncentrowane Czynniki Wzrostu, są od lat stosowane w medycynie regeneracyjnej i estetycznej. Jako że naturalne czynniki wzrostu i komórki macierzyste pozyskuje się z krwi pacjenta, terapia cGF w sposób skuteczny i bezpieczny zwalcza takie oznaki starzenia, jak: zmarszczki, utrata jędrności skóry czy wypadanie włosów.

Mezoterapia cGF jest idealnym zabiegiem profilaktycznym, regenerującym i stymulującym skórę, dzięki optymalnej ilości preparatu i maksymalnej koncentracji czynników wzrostu oraz komórek macierzystych pozyskanych z krwi. Preparat jest podawany techniką mezoterapii.

Mezoterapia cGF – dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, których skóra wymaga dogłębnej rewitalizacji, spłycenia drobnych zmarszczek, a także dla tych, którzy zmagają się z wiotkością skóry.

Wykazano także skuteczność czynników wzrostu w cGF w zakresie odrastania włosów u kobiet i mężczyzn, dlatego mezoterapię cGF poleca się osobom cierpiącym na łysienie androgenowe, telogenowe oraz osobom o słabej kondycji włosów.

Zalecenia przed zabiegiem.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska. Po wykluczeniu przeciwwskazań, lekarz pobiera krew. Następnie w ciągu 14 minut w tzw. separatorze komórkowym wyizolowane zostają komórki macierzyste z czynnikami wzrostu.

Zalecenia po zabiegu.

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia, zasinienia, obrzęki, które ustąpią samoistnie w ciągu kilku dni.

Efekty mezoterapii cGF – skoncentrowane czynniki wzrostu

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych i czynników wzrostu stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry. cGF pobudza syntezę kolagenu, przyspiesza wzrost fibroblastów i poprawia mikrokrążenie skóry. Efekty po zabiegu są widoczne w stosunkowo krótkim czasie.

Mezoterapia cGF cena

Finalna cena zabiegu mezoterapii cGF uzgadniana jest po konsultacji z lekarzem.

Cena za 1 zabieg
Cena za 3 zabiegi
cGF One – mezoterapia twarz
950 zł
2500 zł
cGF One – mezoterapia + żel twarz
1150 zł
2850 zł
cGF Liquid – mezoterapia twarz, szyja
1100 zł
3000 zł
cGF Harmony – mezoterapia + żel twarz, szyja dekolt
1800 zł
4800 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ