1. Strona główna
  2. /
  3. Laserowe usuwanie zmian skórnych

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Laserowe usuwanie zmian skórnych to zabieg dedykowany pacjentom ze zmianami, które nie wymagają badania histopatologicznego. Do usuwania zmian skórnych najczęściej wykorzystuje się dwie technologie laserowe – laser frakcyjny CO2 oraz laser Fotona SP Dynamis.

Laser frakcyjny CO2 pozwala na na odparowanie tkanki w ułamku sekundy i może wnikać w skórę nawet na głębokość 2 mm. Z uwagi na to, że zmienione tkanki otoczone są zdrowymi komórkami, w przypadku użycia tej technologii proces naprawczy i regeneracja następują szybko. Z kolei laser Fotona SP Dynamis pozwala usunąć drobne zmiany skórne, takie jak włókniaki, kurzajki czy brodawki.

Umów wizytę

laserowe usuwanie zmian

Laserowe usuwanie zmian skórnych – na czym polega?

Niezależnie od tego, która z opisanych wcześniej technologii zostanie użyta do laserowego usunięcia zmiany skórnej, przebieg zabiegu jest podobny. Lekarz oczyszcza skórę w obszarze zabiegowym oraz ustawia odpowiednie parametry techniczne sprzętu, które są dopasowane do wskazań ustalonych podczas wcześniejszej konsultacji medycznej. Głębokość oraz intensywność zabiegu regulowane są przez lekarza w zależności od zaobserwowanej reakcji skóry pacjenta.

 

Laserowe usuwanie zmian skórnych – dla kogo?

Wskazaniem do laserowego usuwania zmian skórnych są wszystkie zmiany, które nie wymagają przeprowadzenia badania histopatologicznego. Są nimi:

  • kurzajki
  • brodawki wirusowe i łojotokowe
  • niektóre zmiany barwnikowe
  • włókniaki
  • prosaki
  • kępki żółte
  • punkty rubinowe

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg laserowego usuwania zmian skórnych nie wymaga specjalnego przygotowania. W przypadku, kiedy zmiana znajduje się na owłosionym obszarze (np. na skórze głowy), przed umówioną wizytą włosy w tym miejscu należy zgolić jednorazową maszynką.

 

Zalecenia po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu nie należy stosować mydła, spirytusu czy toników na bazie alkoholu ani wykonywać peelingów bądź innych zabiegów w miejscu obszaru zabiegowego. Nie wolno wycierać miejsca zabiegowego gąbką lub ręcznikiem ani drażnić skóry w tej okolicy. Jednym z najważniejszych zaleceń pozabiegowych jest unikanie ekspozycji miejsca zabiegowego na słońce.

Cennik
Laserowe usuwanie zmian skórnych
od 600 zł
Poznaj cennik wszystkich zabiegów
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ