1. Strona główna
  2. /
  3. Korekcja kształtu piersi

Korekcja kształtu piersi

Korekcja kształtu piersi (mastopeksja) to operacja, na którą decydują się pacjentki niezadowolone z wyglądu swoich piersi, najczęściej wskutek przebytych ciąż, znacznej utraty masy ciała lub upływu czasu.

To skuteczny sposób na podniesienie biustu i poprawie jego kształtu. Polega na wymodelowaniu piersi w taki sposób, aby ponownie stały się jędrne i uniesione. Wskutek zabiegu kształt gruczołu piersiowego ulega zmianie, a nadmiar wiotkiej skóry zostaje usunięty. Możliwe jest również zmniejszenie wielkości kompleksu brodawka-otoczka. Mastopeksja może być połączona z zabiegiem powiększania piersi.

Umów wizytę

korekta

Korekcja kształtu piersi – co to takiego?

Korekcja kształtu piersi polega na podniesieniu i poprawie kształtu piersi przez usunięcie nadmiaru skóry i modelowanie tkanki gruczołu piersiowego. Otoczka zostaje przeniesiona wyżej (lub zmniejszona, jeśli jest nadmiernie rozciągnięta). Mastopeksja może być wykonana za pomocą cięcia wokół otoczki, z pionową blizną do fałdu podpiersiowego lub z blizną w kształcie kotwicy. W sytuacji zaniku gruczołu (np. po okresie karmienia piersią), efekt operacji można dodatkowo poprawić, stosując implanty piersiowe. Operacja mastopeksji wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa około 1 – 3 h.

 

Korekcja kształtu piersi – dla kogo?

Mastopeksja jest zabiegiem skierowanym do tych kobiet, których piersi utraciły swój pierwotny kształt. Może być to spowodowane wieloma czynnikami, jednak najczęściej na zabieg zgłaszają się przede wszystkim osoby, które mają za sobą okres ciąży i karmienia piersią, są po znacznej utracie masy ciała, a także starsze osoby, których biust zmienił kształt wraz z wiekiem.

Zalecenia przed zabiegiem

Przed operacją konieczne jest wykonanie odpowiednich badań tj. morfologia, EKG i USG. Istotne jest również to, by co najmniej miesiąc przed operacją powstrzymać się od palenia papierosów, picia alkoholu, a także zażywania leków przeciwkrzepliwych.

 

Zalecenia po zabiegu

Po mastopeksji konieczny jest dobowy pobyt w klinice. Przez 2 miesiące od daty wykonania zabiegu, pacjentka powinna nosić specjalny stanik pooperacyjny podtrzymujący biust i unikać spania na brzuchu. Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj kilka dni, a do aktywności fizycznej można powrócić po upływie 6-8 tygodni od daty wykonania zabiegu.

Po operacji na piersiach może pojawić się obrzęk i ból. W celu złagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości, można zastosować leki przeciwbólowe zalecone przez lekarza.

 

Efekty plastyki powłok brzusznych

Mastopeksja umożliwia uzyskanie poprawy kształtu piersi. Pierwszy efekt widoczny jest tuż po wykonaniu zabiegu, jednak na ostateczne efekty zazwyczaj trzeba poczekać od 3 do 6 miesięcy. Należy mieć na uwadze, że zabieg chirurgiczny nie może zatrzymać fizjologicznych procesów starzenia lub zapobiec wpływowi grawitacji. Dlatego choć mastopeksja ma charakter trwały, w miarę upływu czasu może pojawić się potrzeba powtórzenia operacji.

Cennik
Korekcja kształtu piersi
od 14 000 zł do 23 000 zł
Poznaj cennik wszystkich zabiegów
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ