Zgrabne zdrowe nogi i jędrna, gładka skóra bez przebarwień to dziś marzenie wielu osób. Często trudno jednak poradzić sobie z nieestetycznymi „pajączkami”, czyli zmianami w obrębie naczyń krwionośnych, rozstępami, cellulitem czy bliznami. Istnieją jednak sprawdzone sposoby dlatego poniżej przedstawiamy polecane zabiegi na nogi.

Niejednokrotnie żaden trening, siłownia, dieta, suplementy i ogólnodostępne kosmetyki nie są w stanie skutecznie z tym walczyć. Z pomocą w tego typu problemach przychodzą jednak zabiegi medycyny estetycznej dostępne w Kierach Medical Clinic.

Doświadczeni lekarze oraz najnowszej klasy specjalistyczny sprzęt i profesjonalne preparaty są w stanie wyeliminować lub w znacznym stopniu zmniejszyć wiele dolegliwości. Podpowiadamy, jakie sprawdzone zabiegi na nogi oferuje nasza klinika.

Zabiegi na nogi – jakie i dla kogo?

Wydaje się, że to kobietom bardziej zależy na pięknym i zdrowym wyglądzie nóg, gdyż częściej je odsłaniają. Jednak dziś także coraz więcej mężczyzn decyduje się na wyeliminowanie na przykład szpecących blizn czy niechcianych tatuaży.

Obecnie ludzie coraz bardziej świadomie chcą dbać o siebie, swój wygląd, zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego nasza oferta skierowana jest do obu płci. Panie najczęściej decydują się na usuwanie rozstępów, problemów naczynkowych, ujędrnianie ud i redukcję cellulitu.

Rozstępy niweluje się za pomocą lasera frakcyjnego, który w pewien sposób niszczy „chore” fragmenty skóry, tym samym pobudzając tkanki do regeneracji. Z kolei cellulit świetnie zwalcza mezoterapia igłowa. Sprawdza się ona również w przypadku problemów z kolanami. W trakcie zabiegu ostrzykuje się tkanki w newralgicznych miejscach preparatem, który rozbija i redukuje tkankę tłuszczową oraz stymuluje skórę do produkcji substancji odpowiedzialnych za jej jędrność i gładkość (kolagenu i elastyny).

Jeśli chodzi o Panów, w przypadku zabiegów na nogi najczęściej korzystają oni z oferty laserowego usuwania blizn, często bardzo starych, powstałych w wyniku urazów z dzieciństwa.

Jakie efekty zapewniają zabiegi na nogi?

Zespół doświadczonych pracowników Kierach Medical Clinic dokłada wszelkich starań, by efekty przeprowadzanych zabiegów były jak najlepsze. Blizny czy rozstępy poddane działaniu lasera stają się jaśniejsze i dużo mniej widoczne. Dzieje się tak, ponieważ wiązka światła z lasera, wnikając w głąb skóry, powoduje jej mechaniczne uszkodzenie, a co za tym idzie, niejako „zmusza” skórę do samoregeneracji. Tworzą się nowe włókna kolagenowe, wzmaga się produkcja elastyny, co w efekcie znacząco poprawia wygląd skóry.

Laseroterapia gwarantuje też bardzo dobre efekty w zakresie niwelowania pajączków, rumienia czy tzw. punktów rubinowych. Z kolei mezoterapia igłowa stosowana w redukcji cellulitu polega na wstrzyknięciu w skórę aktywnego preparatu, który ją nawilży, rozbije tkankę tłuszczową, a także pobudzi procesy regeneracyjne. Po każdym z tych zabiegów poprawia się ogólny wygląd i kondycja skóry. Wszelkie niedoskonałości znikają bądź stają się dużo mniej widoczne.

Przygotowanie do zabiegu i rekonwalescencja

Zabiegi na nogi wykonywane w Kierach Medical Clinic w zasadzie nie wymagają specjalistycznych przygotowań. Oczywiście każdy zabieg poprzedza indywidualna konsultacja lekarska i wywiad z pacjentem. Pacjent ma możliwość porozmawiania ze specjalistą o swoich dolegliwościach, oczekiwaniach i obawach związanych z zabiegiem. Dowiaduje się, jak będzie przebiegał konkretny zabieg, jakie są jego skutki, kiedy i jak długo będą widoczne efekty oraz jak należy pielęgnować skórę po zabiegu. Zostaje też dokładnie poinformowany o ewentualnych powikłaniach.

Do laserowych zabiegów na nogi nie istnieją w zasadzie szczególne przeciwwskazania zdrowotne, gdyż są one przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że pacjent ma stały kontakt z lekarzem, jest świadomy i całkowicie przytomny. Po zabiegach na nogi skóra może być podrażniona, zaczerwieniona, może miejscami się łuszczyć. Jest to zupełnie naturalna i pożądana reakcja organizmu. Okres rekonwalescencji zależy od rodzaju użytego lasera i indywidualnych predyspozycji pacjenta, ale trwa zwykle nie dłużej niż kilka dni. Po tym czasie można bez przeszkód powrócić do codziennej aktywności.

Zabiegi na nogi – cena

Każda inwestycja w zdrowie, lepszy wygląd i samopoczucie jest opłacalna. Zwłaszcza jeśli przynosi trwałe rezultaty, jak te w przypadku zabiegów na nogi. Warto bowiem wiedzieć, że laserowe usuwanie blizn czy rozstępów prowadzą całkowitego wyeliminowania bądź znacznej redukcji tych problemów skórnych. Zabiegów nie trzeba więc cyklicznie powtarzać. Jeśli zaś chodzi o cenę, jest ona ustalana indywidualnie podczas konsultacji ze specjalistą. Wpływa na nią bowiem wiele czynników, takich jak np. rozmiar blizny czy obszar występowania niepożądanych zmian. Na stronie Kierach Medical Clinic są podane orientacyjne ceny poszczególnych usług. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem oraz do rejestracji na wizytę. W razie wątpliwości prosimy o kontakt, nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na wszelkie pytania.