1. Strona główna
  2. /
  3. Usuwanie znamion

Usuwanie znamion

Niemalże każdy człowiek ma na swojej skórze znamiona. Z niektórymi się rodzimy, inne pojawiają się z biegiem czasu pod wpływem ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe UVA i UVB.

W pewnych warunkach znamiona mogą przekształcać się w groźny nowotwór nazywany czerniakiem. Dlatego zawsze, gdy zmiany na skórze budzą niepokój, należy skonsultować je z lekarzem, który może zalecić usuwanie znamion. Pieprzyki, kaszaki i włókniaki można usunąć chirurgicznie lub laserowo. O metodzie usuwania znamion z twarzy i innych części ciała decyduje specjalista po wstępnej ocenie zmiany skórnej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie usuwania znamion, ceny zabiegów oraz ich specyfiki.

Usuwanie znamion: laserem czy chirurgicznie?

Znamiona na skórze mogą przybierać formę płaskich zmian barwnikowych, popularnie nazywanych „pieprzykami”, wypukłych kaszaków lub włókniaków. Większość z nich jest całkowicie niegroźna i można bezpiecznie z nimi żyć, ponieważ w żaden sposób nie wpływają na codzienne funkcjonowanie. Czasami jednak zmiana skórna przekształca się w groźny nowotwór – czerniaka skóry. W związku z tym warto uważnie obserwować wszystkie swoje znamiona i w przypadku zauważenia niepokojących czynników, takich jak wzrost wielkości znamienia, a także zmiana jego koloru lub kształtu, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który może zlecić np. chirurgiczne usuwanie znamion.

Doświadczony lekarz specjalista podczas wizyty ocenia charakter zmian skórnych i może zalecić laserowe usuwanie znamion. Zabieg polega na naświetleniu pieprzyka wiązką promieniowania i „wypalenie” znamienia. W przypadku podejrzenia zmiany nowotworowej zaleca się zwykle chirurgiczne usuwanie znamion, które polega na wycięciu całego fragmentu skory wraz ze znamieniem i umożliwia dalsze badanie histopatologiczne. W ten sposób można dowiedzieć się, czy zmiana faktycznie zawierała komórki nowotworowe, czy też nie. W ten sposób można wykonać usuwanie znamion na twarzy, dekolcie, plecach oraz innych częściach ciała.

Laserowe usuwanie znamion umożliwia szybkie i bezpieczne pozbycie się zmian skórnych, co do których nie istnieje podejrzenie obecności nowotworu. Po usunięciu pieprzyka lub kaszaka laserem pozostaje nieduży strupek, a po jego odpadnięciu niewielka blizna, która z biegiem czasu blednie. Chirurgiczne usuwanie znamion jest zwykle nieco bardziej inwazyjne, wymaga założenia szwów, a po zabiegu może pozostać wyraźniejsza blizna. Zawsze jednak należy kierować się przede wszystkim opinią lekarza, ponieważ charakter znamienia i bezpieczeństwo pacjenta są kluczowe do wyboru metody jego usuwania.

Laserowe usuwanie znamion – cena i rejestracja na zabieg

W naszej klinice wykonujemy różnorodne zabiegi chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno zabiegi laserowe, mające na celu ujędrnienie oraz poprawę ogólnej kondycji skóry, jak i skuteczne metody eliminacji blizn czy rozstępów. W przypadku laserowego usuwania znamion cena jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji medycznej, która jest konieczna, aby ocenić wygląd elementów skóry niepokojących pacjenta i zakwalifikować osobę do zabiegu. Jeśli macie Państwo znamiona, wymagające konsultacji medycznej, zapraszamy do umówienia na wizytę – w trakcie jej trwania nasz specjalista wykona badanie i wyda odpowiednie zalecenia.

Usuwanie znamion laserem wykonujemy na miejscu w Kierach Medical Clinic. Zabieg trwa ok. 20 minut i jest mało inwazyjny, ponieważ nie obejmuje głębszych warstw skóry. Po zabiegu nie jest wymagana długotrwała rekonwalescencja i pacjenci szybko wracają do swoich codziennych aktywności. Usuwanie znamion z twarzy może być nieco bardziej problematyczne niż w przypadku innych części ciała, gdyż gojenie się rany po zabiegu trwa do czterech tygodni, a w tym czasie należy unikać ekspozycji na światło słoneczne, nakładania kosmetyków oraz długiego moczenia skóry.

Szczegóły dotyczące zabiegu usuwania znamion

Informacje dotyczące przebiegu zabiegu usuwania znamion, cenę usługi i dokładniejsze szczegóły możecie Państwo uzyskać, kontaktując się z nami. Zespół specjalistów pracujących w naszej klinice stale pogłębia swoją wiedzę, a stosowane przez nas metody należą do najnowocześniejszych osiągnięć współczesnej nauki. W zabiegach używamy m.in. gazowego lasera frakcyjnego CO2, który umożliwia precyzyjne wypalenie lub odcięcie wyznaczonego fragmentu tkanki.

Kiedy pacjenci zwracają się do nas po usuwanie znamion na twarzy, często kierują się względami estetycznymi. Każda zmiana skórna jest szczegółowo oceniana przez lekarza i jeżeli nie ma przeciwwskazań, to można ją szybko i skutecznie usunąć laserem. Zabieg ten przeprowadza się m.in. do usuwania znamion wypukłych, takich jak brodawki, kaszaki, włókniaki, naczyniaki czy ziarniaki. W przypadku podejrzenia wystąpienia czerniaka, laserowe usuwanie znamion nie może być przeprowadzone, ponieważ ta metoda uniemożliwia wykonanie badania histopatologicznego. Niemniej jednak wiele znamion można szybko usunąć laserowo, aby móc cieszyć się gładką skórą pozbawioną niechcianych elementów. Blizna pozostała po zabiegu stopniowo blednie, a pacjent korzysta z poprawy jakości życia dzięki skórze bez znamion, które dotychczas przeszkadzały lub budziły niepokój.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?