Zakola to typ łysienia charakterystyczny dla mężczyzn. Chyba każdy zna osobiście osobę, która dotknięta jest takim problemem? To nic innego, jak ubytek włosów w okolicach skroni – zazwyczaj jest on wynikiem tzw. łysienia adrogenowego, a to oznacza, że jeśli w rodzinie pacjenta pojawiały się już przypadki takiego łysienia, to jest bardzo duża szansa, że zostanie ono przekazane w genach także kolejnym pokoleniom. Nie warto jednak przejmować się zakolami… z nimi możemy szybko i skutecznie wygrać!

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Co na zakola u mężczyzn?

Walka z wypadaniem włosów wymaga od pacjenta szybkiego podjęcia odpowiednich kroków – szczególnie w przypadku zakoli, które „lubią” się powiększać w krótkim czasie. Nie oznacza to oczywiście, że jeśli zaobserwowałeś zakola u członków swojej rodziny od razu powinieneś zgłosić się do lekarza i rozpocząć leczenie zachowawcze. Wizyta u specjalisty ma sens dopiero wtedy, gdy pacjent zauważa na swojej głowie powiększające się zakola lub zwiększone wypadanie włosów w innych partiach głowy. Odpowiednio wczesne zgłoszenie się do lekarza pozwala na wdrożenie leczenia farmakologicznego, które w większości przypadków przynosi efekty już po 3 miesiącach. Rozpoczęcie takiego leczenia jest możliwe np. podczas e-konsultacji na stronie drkierach.pl. Ta forma walki z łysieniem sprawdza się tylko w sytuacjach, gdy pacjent nie utracił zbyt wielu mieszków włosowych – utraconych mieszków włosowych nie można przywrócić, a jedynym sposobem na ich odzyskanie jest przeszczep włosów.

Przeszczep włosów na zakolach

Przeszczep włosów na zakolach jest możliwy i przynosi rewelacyjne efekty. Lekarz z obszaru dawczego (tył i boki głowy) pobiera mieszki włosowe i wszczepia je w miejscu ubytków włosów na skroniach. Jeśli pacjent potrzebuje przeszczepu tylko na zakolach, taki zabieg nie powinien wymagać wielu graftów, co pozytywnie wpłynie również na cenę przeszczepu. Kluczową rolę odgrywa tutaj konsultacja z lekarzem, który zaplanuje przeszczep włosów, lub gdy okaże się, że na zabieg jest jeszcze za wcześnie – zleci pacjentowi odpowiednio dobrane leczenie farmakologiczne.

ramka6 5
Głowa pacjenta przed i po zabiegu FUE

Ile kosztuje przeszczep włosów na zakolach?

Każdy sposób wypadania włosów jest inny, dlatego też każdy przeszczep wymaga indywidualnej wyceny. W HairCenter Kierach pacjentom oferujemy bezpłatna konsultacja online kwalifikująca do przeszczepu włosów – wystarczy uzupełnić formularz online na stronie centrumkierach.pl, a w odpowiedzi zwrotnej otrzyma się propozycję z działania i orientacyjny koszt.