1. Strona główna
  2. /
  3. Zabiegi na brzuch po…

Zabiegi na brzuch po ciąży

Podczas ciąży skóra na brzuchu znacznie się rozciąga, co sprawia, że po porodzie przeważnie staje się wiotka i luźna. W zależności od wieku kobiety i jej ogólnej kondycji fizycznej powrót do wyglądu sprzed ciąży może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Umów wizytę

ciaza1

W przypadku trudności z osiągnięciem wymarzonej sylwetki i stanu skóry, z pomocą przychodzą skuteczne i w pełni bezpieczne zabiegi na brzuch po ciąży, które wykonujemy w naszej klinice.

Jakie zabiegi na brzuch po ciąży wybrać?

Każda młoda mama jest bardzo zajęta opieką nad nowo narodzonym dzieckiem. Część kobiet akceptuje, że brzuch ciążowy po 9 miesiącach noszenia maluszka zwykle prezentuje się zupełnie inaczej niż przed ciążą. Wiele pań pragnie jednak powrotu do wyglądu sprzed ciąży, a jednocześnie ma trudności ze znalezieniem czasu na regularne ćwiczenia. Stosowanie rygorystycznej diety, która pozwoliłaby spalić nadmiar tłuszczu na brzuchu, nie jest wskazane w czasie laktacji. Czy jednak młode mamy są skazane na pomarszczony brzuch po ciąży? Absolutnie nie. W Kierach Medical Clinic oferujemy zabiegi na brzuch po ciąży, zapewniające ujędrnienie skóry, redukcję tkanki tłuszczową oraz uporanie się z rozstępami.

Kobiety, które pragną poprawić wygląd swojego ciała, często zastanawiają się, jaki zabieg na brzuch po ciąży wybrać. Sporą popularnością cieszy się liposukcja, czyli „odsysanie tłuszczu”, jednak nie każdy wie, że nie jest to jedyna metoda poprawy wyglądu brzucha. Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje dużo łagodniejsze sposoby i skuteczne zabiegi ujędrniające brzuch po ciąży, do których nie trzeba używać skalpela.

Jednym z takich zabiegów oferowanych w naszej klinice jest laserowe ujędrnianie pomarszczonego brzucha po ciąży. To bezpieczny zabieg polegający na naświetlaniu skóry laserem, który oddziałuje na komórki tłuszczowe, skutecznie je niszcząc. Oprócz redukcji tkanki tłuszczowej zabieg laserowy działa także stymulująco na tkankę łączną, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny. W ten sposób podczas jednego zabiegu na brzuch po ciąży można pozbyć się tłuszczu i jednocześnie ujędrnić skórę.

Kobiety, które przeszły cesarskie cięcie, także rozważają różne opcje, zanim zdecydują o tym, jaki zabieg na brzuch po ciąży będzie dla nich najlepszy. Terapia laserowa pomaga nie tylko w walce z luźną skórą na brzuchu. Ta metoda jest też niezwykle skuteczna w przypadku usuwania blizn, co ceni sobie wiele kobiet, których dzieci przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie.

Kiedy młode mamy zastanawiają się, jakie zabiegi na brzuch po ciąży wybrać, proponujemy również mezoterapię igłową, która może być stosowana na różne partie ciała. To jeden z zabiegów na brzuch po ciąży szczególnie ceniony przez kobiety za skuteczne działanie ujędrniające i niwelowanie rozstępów. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w wybrane części skóry substancji aktywnych, takich jak kwas hialuronowy lub specjalnie opracowane preparaty zawierające antyoksydanty, witaminy, polifenole czy koenzym Q10.

Efekty zabiegów na brzuch po ciąży

Pacjentki, które decydują się na zabiegi ujędrniające brzuch po ciąży, bardzo szybko mogą cieszyć się pierwszymi pozytywnymi efektami. Tuż po zabiegu ujędrniania laserowego skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzmiała, jednak ten stan mija już w ciągu 1-2 dni, a następnie kobieta może już cieszyć się bardziej napiętą, elastyczną skórą na brzuchu. Tkanka tłuszczowa jest wyraźnie zredukowana, brzuch bardziej płaski i widocznie mniejszy. Powierzchnia skóry wygląda lepiej, zmarszczki i rozstępy się spłycają. Po zabiegu okazuje się, że brzuch ciążowy po 9 miesiącach może być zadbany i wyglądać dokładnie tak, jak kobieta tego oczekuje.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów także zapewnia bardzo dobre efekty, które są widoczne już po pierwszym zabiegu. W przypadku zastosowania serii zabiegów można całkowicie zredukować niechciane pamiątki, pojawiające się na skórze po ciąży. Terapia laserowa jest niezwykle skuteczna, dlatego kobiety, które urodziły dziecko poprzez cesarskie cięcie, po zastosowaniu tego zabiegu na brzuch po ciąży mogą cieszyć się wyglądem, o jakim marzyły.

Kiedy pacjentka decyduje się na zastosowanie mezoterapii igłowej, może liczyć na wyraźne ujędrnienie skóry na brzuchu, redukcję cellulitu, poprawę ogólnego wyglądu skóry oraz na zmniejszenie widoczności rozstępów. W przypadku tego zabiegu efekty widać zazwyczaj po pierwszym zastosowaniu, a najlepsze rezultaty można osiągnąć, korzystając z mezoterapii cyklicznie, w pewnych odstępach czasu, które zawsze są ustalane z lekarzem.

Przed każdym z zabiegów ujędrniających brzuch po ciąży należy umówić się na konsultację medyczną, podczas której doświadczony lekarz przeprowadza dokładny wywiad medyczny i kwalifikuje pacjentkę do zastosowania wybranej formy terapii. W przypadku zabiegów laserowych skóra powinna być zdrowa i nie może mieć uszkodzonej powierzchni.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę online. Wspólnie ustalimy taką metodę poprawy wyglądu skóry, która będzie najlepiej dopasowana do Państwa potrzeb i spełni wszystkie Państwa oczekiwania.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ