1. Strona główna
  2. /
  3. Zabiegi na brzuch po…

Zabiegi na brzuch po cesarskim cięciu

Okres ciąży znacząco wpływa na wygląd ciała kobiety. W związku z tym, że skóra przez długi czas pozostawała mocno rozciągnięta i napięta, po porodzie zwykle staje się luźna i rozciągnięta – bez względu na to, czy dziecko przyszło na świat drogą naturalną, czy poprzez cesarskie cięcie. Niektóre kobiety przyzwyczajają się do nowego wyglądu i akceptują go, inne pragną powrotu do formy sprzed ciąży i wybierają intensywne treningi sportowe lub nowoczesne zabiegi na brzuch po cesarskim cięciu.

Umów wizytę

ciaza2

Zabiegi na brzuch po cesarce – na czym polegają?

Nowoczesna medycyna estetyczna przychodzi z pomocą kobietom, które pragną odzyskać wygląd sprzed ciąży. Brzuch po cesarskim cięciu, podobnie jak po porodzie siłami natury, zwykle jest miękki, a skóra mocno rozciągnięta i luźna. Wiele mam zastanawia się, jak zrzucić brzuch po cesarskim cięciu, a niezadowalający wygląd niejednokrotnie jest dla nich dużym zmartwieniem prowadzącym do długotrwałego spadku nastroju. Podczas laktacji nie można stosować diety o ujemnym bilansie kalorycznym, która pozwoliłyby pozbyć się niechcianych kilogramów – mogłoby to znacznie obniżyć ilość pokarmu. Intensywne ćwiczenia i treningi także nie są dozwolone w pierwszych tygodniach po porodzie, a w przypadku opieki nad niemowlęciem kobiety często i tak są zbyt zmęczone, by regularnie ćwiczyć.

U niektórych kobiet, pomimo zdrowego odżywiania i dużej ilości ruchu, skóra na brzuchu wciąż pozostaje rozciągnięta. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po nowoczesne metody poprawy wyglądu, a co za tym idzie, samopoczucia kobiety. W naszej klinice wykonujemy ujędrniające laserowe zabiegi na brzuch po cesarskim cięciu. Polegają one na naświetlaniu wybranych partii skóry wiązką lasera, która rozbija komórki tłuszczowe i pobudza tkankę łączną do wzmożonej produkcji elastyny i kolagenu. Dzięki temu już po pierwszym zabiegu brzuch jest wyraźnie mniejszy a skóra bardziej napięta. Kilkukrotne powtórzenie terapii laserowej przynosi jeszcze lepsze efekty.

Do zabiegów na brzuch po cesarce należy także laserowe usuwanie blizny. Używany przez nas laser frakcyjny CO2 wysyła wiązkę promieniowania, która wnika w głąb skóry, uszkadzając ją i pobudzając do samoregeneracji. W wyniku tego zabiegu wygląd skóry ulega znacznej poprawie, a przy zastosowaniu kilku powtórzeń można całkowicie pozbyć się blizny po cięciu.

Dobre rezultaty w poprawie wyglądu gwarantuje ponadto mezoterapia igłowa. To prosty zabieg, polegający na wstrzykiwaniu w głąb skóry substancji aktywnych o działaniu dobranym do problemu, który chcemy wyeliminować. Skuteczne działanie ujędrniające ma kwas hialuronowy, który często jest używany w mezoterapii, samodzielnie lub jako składnik tzw. koktajli, czyli mieszanek witamin, przeciwutleniaczy i innych substancji czynnych. Mezoterapia zastosowana na brzuch po cesarskim cięciu pozwala uzyskać jędrniejszy wygląd skóry i jej większe napięcie, wyrównanie kolorytu i zmniejszenie widoczności rozstępów.

Zabiegi na brzuch po cesarskim cięciu – czy warto?

W Kierach Medical Clinic wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia nauki i techniki, połączone w nowoczesnych metodach używanych w medycynie estetycznej. Wiele naszych pacjentek wybiera zabiegi na brzuch po cesarskim cięciu, które są bezpiecznym i skutecznym sposobem na uzyskanie wymarzonego wyglądu sprzed ciąży. Wspieramy kobiety w dążeniu do ich celów i umożliwiamy im pozbycie się blizny po cesarskim cięciu, usunięcie rozstępów i ujędrnienie skóry. Dzięki temu nasze pacjentki odzyskują dobre samopoczucie, tak ważne w przypadku matek, bo przecież szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko.

Zabiegi na brzuch po cesarce, takie jak laserowe usuwania blizn, ujędrnianie czy mezoterapia igłowa, są bardzo skuteczne i trwałe. Dlatego jest to inwestycja, którą polecamy każdej kobiecie pragnącej uzyskać poprawę wyglądu. Przeprowadzenie zabiegów medycyny estetycznej zawsze poprzedzone jest konsultacją z lekarzem specjalistą, który nie tylko zbiera szczegółowy wywiad i kwalifikuje pacjentkę do zabiegu, lecz także dokładnie zapoznaje się z potrzebami i oczekiwaniami kobiety. W ten sposób możemy precyzyjnie dobrać rodzaj zabiegu oraz zaplanować przebieg terapii, aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty.

Zmniejszenie widoczności rozstępów i blizny oraz ujędrnienie laserem sprawiają, że brzuch po cesarskim cięciu zaczyna wyglądać inaczej – skóra jest bardziej napięta, jej koloryt wyrównuje się, a blizna przestaje być widoczna. Dzięki tym zabiegom wiele pacjentek odzyskuje dawną pewność siebie, a ich samoocena wyraźnie rośnie. Uważamy, że każda kobieta zasługuje na to, by w pełni korzystać z życia i cieszyć się swoim wyglądem. Macierzyństwo nie musi wiązać się z negatywnym postrzeganiem swojego ciała, wręcz przeciwnie, mamy także mogą cieszyć się wymarzonym wyglądem, który pomagamy im osiągnąć, stosując najnowocześniejsze zabiegi medycyny estetycznej.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ